Peklo / Reporty / Brodeur vychytal 666. výhru v NHL, Devils porazili poslední Floridu

Brodeur vychytal 666. výhru v NHL, Devils porazili poslední Floridu

prudential_center_arenaS novou posilou Mattem D’Agostinim nastoupili Devils k zápasu s Floridou. Panthers byli jediným týmem, se kterým se Devils z vlastní konference až doposud nepotkali. Komu se odveta za loňské první kolo play-off vydařila lépe, se dočtete níže.

Utkání začalo vyrovnaně, jak Panthers, tak Devils, se nedostali do dobré šance. Obrany odváděly dobrou práci. První šanci měl v 8. minutě Kopecký, ale jeho střelu, nebo možná přihrávku na Goce, obrana zblokovala. Z následného protiútoku Loktionov ani pořádně nezakončil. Dlouhou dobu se také hrálo bez přerušení. Tedy až do další šance Loktionova, jehož střelu ovšem srazil obránce Colby Robak. O chvíli později dvakrát pálil Kovalchuk, jednou mu puk sjel a podruhé trefil od mantinelu tyčku! Marodkou sužovaná Florida (7 hráčů zraněných, včetně Jovanovského, Theodora, Versteega, Weisse) se nemohla až do dvanácté minuty dostat ke střele, která by zamířila mezi tři tyče. Brodeur se tak dost možná v brance nudil. V průběhu 14. minuty od modré vystřelil Greene a nebezpečně tečoval Eliáš, ale gól z toho nebyl. Utkání ale stále spíš nudilo. Ke konci třetiny střílel obránce Campbell, před brankou měl dva potencionální “dorážeče”, Brodeur ale puk přikryl. Dělovkou poté pozornost navrátilce Brodeura prověřil Kulikov. Marty střelu chytil bez problémů. Třetinu uzavřela šance Kovalchuka s Henriquem, kdy druhý jmenovaný zakončoval bekhendem přečíslení 2 na 1 po narážečce se svým spoluhráčem, ale obránce Strachan se včas vrátil a mladému útočníkovi Devils zabránil skórovat. Střely Devils v této třetině měl pouze čerstvý člen první lajny, Steve Bernier.
Střely: 2:7

Devils do druhé třetiny vstoupili o dost lépe. Zajac nahrál Eliášovi před branku a ten zakončil mezi betony Clemmensena s pomocí obránce Kulikova – 1:0! Následný pokus D’Agostiniho už bývalý brankář Devils vyrazil. Ve 25. minutě měl velkou šanci Huberdeau, ale domácí brankář vytáhl velmi dobrý zákrok a střelu tohoto borce vyrazil. Tři minuty nato vystřelil z první David Clarkson, brankář Floridy zareagoval včas. A o chvilku později byl za podražení vyloučen Marek Židlický, což mohlo situaci domácím mírně zkomplikovat. Přesto se, jak bývá zvykem, dostali do šance. Ilya Kovalchuk opět předvedl své hokejové umění, jeho střela švihem ale bohužel v brance neskončila. Na konci početní výhody to byl opět Huberdeau, který mohl překonat Brodeura, ale neuspěl. Ďáblové tak oslabení velmi dobře ubránili. Marty byl tak po právu opět vyvoláván domácím publikem, i přes nepříjemné zranění hostujícího Matthiase po zásahu pukem od spoluhráče. Ve 32. minutě předvedl velmi dobrý důraz Clarkson, který v šanci nejprve Clemmensena nepřekonal, ale následně vyšťoural puk zpod jeho výstroje a dal na 2:0! Hra domácích tak konečně vypadala tak, jak měla. New Jersey mělo jasně navrch, navíc je držel brankář Brodeur. Ten totiž zneškodnil obrovskou šanci Howdena skvělým rozštěpem. Poté fauloval Larsson a to znamenalo dvě minuty na trestné lavici. Švédský obránce ale mohl být rád, že se nepískalo trestné střílení. Určitě si oddechl, když jeho spoluhráči oslabení opět bez problémů ubránili. A hned poté si tvořili další šance. Například Henriqueův pokus nadělal Clemmensenovi problémy. Stejně tak jako následná šance D’Agostiniho. Nová posila ale svou aktivitu zatím v gól nepřetavila. V závěru třetiny chyboval za brankou Brodeur, Fleischmann mu sebral puk a Peter Mueller už měl velmi lehkou úlohu, a to skórovat do prázdné branky. Tento gól do šatny nám tak uzavřel druhou třetinu.
Střely: 12:5

Třetí třetina měla úvod připomínající tu první – nepříliš zábavný. Panthers bojovali o vyrovnání, ale na obranu nezapomínali. Ve 46. minutě byl vyloučen ruský obránce Kulikov a New Jersey mělo první přesilovku v zápase proti týmu s nejhůře ubráněnými přesilovkami. V souboji 1 na 1 obešel Eliáš Strachana, ale brankáře Scotta Clemmensena dnes podruhé nepřekonal. Tentokráte si tak Florida připsala úspěšně ubráněnou přesilovou hru soupeře. Po ní ještě Greene nastřelil rodáka z amerického Des Moines v brance Panterů. V 50. minutě se zranil po nárazu do mantinelu Ilya Kovalchuk a vůbec to s ním nevypadalo dobře. Rameno nebo zápěstí, každopádně to bolelo a ruská hvězda zamířila do kabiny. O chvíli později byl tvrdě u mantinelu naražen Tim Sestito Colbym Robakem. Útočník Devils zůstal ležet na ledě a také to s ním nevypadalo dobře. Robak nakonec dostal nejen od Kostopoulose, který jel svého spoluhráče pomstit, ale také od rozhodčích. Dvojice arbitrů Pell a Vanmassenhoven mu nadělila pět minut a trest do konce hry za krosček. Domácí tak hráli pětiminutovou přesilovou hru. Jako by ale Kovalchuk na přesilovce chyběl. Devils se totiž stále k ničemu nemohli dostat. V posledních dvou minutách už svého soupeře sice uzamkli v pásmu, přesto ale nabídnutou velkou možnost nevyužili. Sestito a Kovalchuk stále chyběli na ledě a tak museli domácí pokračovat bez nich, pouze s 10 útočníky. Ďáblové se snažili vstřelil uklidňující gól, ale Bernier svou šanci nevyužil. 76 sekund před koncem si Florida vzala timeout a odvolala Clemmensena na střídačku. New Jersey vedení ovšem udrželo. Na konci se ještě udála hromadná bitka, několik dvojic se ale spíše pouze pošťuchovalo.