Peklo / Reporty / Islanders vyloupili Prudential Center
V této sezoně poslední zápas s New York Islanders. Do sestavy se konečně vrátil Dainius Zubrus. Obvykle centr dnes nastoupil na levém křídle třetí formace. Na farmu byl před 2 dny poslán Tim Sestito. Pomohla tato změna? Vzájemné zápasy těchto týmů byly ve zkrácené sezoně 2:2, kdo nakonec tento souboj vyhrál? Odpovědi hledejte v tomto …

Islanders vyloupili Prudential Center

prudential_center_arenaV této sezoně poslední zápas s New York Islanders. Do sestavy se konečně vrátil Dainius Zubrus. Obvykle centr dnes nastoupil na levém křídle třetí formace. Na farmu byl před 2 dny poslán Tim Sestito. Pomohla tato změna? Vzájemné zápasy těchto týmů byly ve zkrácené sezoně 2:2, kdo nakonec tento souboj vyhrál? Odpovědi hledejte v tomto článku.

Hned po 52 sekundách jsme viděli první branku – Hickey zpoza branky našel Okposa, který poslal do přečíslení 2 na 1 Nielsena s Baileym. Dánský útočník nahrál svému spoluhráči a ten bekhendovou kličkou nedal Brodeurovi šanci. Brzký gól poměrně Ďábly vykolejil. Dlouho se nedělo nic závěžného. V osmé minutě mohl Brodeura překonat Matt Moulson, měl k tomu dvě možnosti, ale ani jednu nevyužil. Po vhazování se dostal puk k Nielsenovi. Ten ho předal spoluhráči Hamonicovi, který zkusil střelu a propálil Brodeura – 0:2! Trenér DeBoer byl velmi naštvaný a vzal si timeout. Ve 12. minutě se pokusil svůj tým bitkou povzbudit Tom Kostopoulos, který mstil hit na Giontu. Jeho soupeř, Matt Martin, zasadil po chvilce jednu pořádnou ránu, sundal útočníka Devils k zemi a bitku tak vyhrál. Kostopoulos se z toho dlouho dostával do pořádku. Dokonce odešel do kabiny. První nebezpečnou střelu na Nabokova vyslal Andy Greene až ve čtrnácté minutě. Gólem ovšem neskončila. Do konce první třetiny už nic zajímavého k vidění nebylo.
Střely: 4:7

Do druhé třetiny museli Devils nastoupit s mnohem lepším výkonem. Úvod se docela vydařil, po delším útočném obléhání pálil Harrold nebezpečnou ranou do Nabokova. Ve 25. minutě už si fanoušci i David Clarkson mysleli, že padl gól, ale velkou šanci Devils nevyužili. Následně to z otočky zkoušel Loktionov. Z protiútoku poté střílel Nielsen a dorážel Bailey, Brodeur svůj tým ale podržel. Velkou útočnou snahu se konečně povedlo zužitkovat ve 29. minutě, kdy Eliáš skvělou nahrávkou našel Ponikarovského, který bekhendem zakončil do odkryté branky – 1:2! Vyrovnat mohl Bernier, který po kombinaci zakončoval z blízka. Puk ale za Nabokova nedokázal protlačit. Šance k vyrovnání přišla ve formě přesilové hry. Vyloučen byl Hickey. Devils to ovšem nedokázali potrestat. Do konce třetiny se tak vyrovnat nepodařilo.
Střely: 11:6

Ve třetí třetině Devils rozjeli útočnou snahu o vyrovnání. Ve 47. minutě zavezl puk do pásma Matt D’Agostini, pak vyslal střílenou přihrávku na Eliáše, jehož pokus vyrazil Evgeni Nabokov, rodák z kazašského Kamenogorsku, mimo branku betonem. Dvě minuty na to byl vyloučen Gionta, který zatáhl za záchrannou brzdu při šanci Aucoina. Isles přesilovou hru využili. Višňovský od modré zavezl puk před branku, poslal ho na Tavarese, který bez problémů skóroval – 1:3. Situaci zkomplikovalo další vyloučení, tentokráte Ponikarovského. Devils to ale naštěstí ubránili. V 54. minutě nepřekonal Nabokova v dobré šanci Peter Harrold. Brankář hosty opravdu držel. Z protiútoku Islanders v přečíslení 2 na 1 střílel Casey Cizikas. Střela mu ale nesedla a Brodeur s ní problém neměl. 2 minuty a 32 sekund před koncem byli vyloučeni Eliáš a MacDonald, Marty putoval na střídačku, takže Devils hráli 5 na 4. Velkou šanci na snížení měl Loktionov, Nabokov ovšem byl na správném místě. Islanders si po následném zakázaném uvolnění vzali timeout. 54 sekund před koncem třetiny vypálil tvrdě Greene, bohužel ale neúspěšně. Hosté utkání již ubránili a vyhráli 3:1.