Peklo / Reporty / Sbohem, play-off

Sbohem, play-off

Boj o play-off. Velmi důležitý zápas pro oba týmy a ještě k tomu derby dvou nesmiřitelných rivalů! Pokud by Devils prohráli, bylo by po šanci na play-off. Pojďme si přečíst, jak tento boj probíhal.

Zápas nezačal pro Devils vůbec dobře. Již po 34 sekundách se z boku k brance prosadil Ryan Callahan, když využil nepřehlednosti situace pro Brodeura. Podobným způsobem mohl skórovat o chvíli později i Rick Nash, tentokráte byl brankář hostujícícho celku připraven. První šance si New Jersey vytvořilo až v 8. minutě a v obou případech to byl David Clarkson, který pohořel na Lundqvistovi. V čase 12:00 od modré vystřelil Ryan McDonagh a před Brodeurem puk tečoval Derek Stepan – 2:0! Rangers následně nevyužili 24 sekund dlouhou přesilovou hru 5 na 3. V klasické početní výhodě měl ale velkou šanci před brankou Hagelin, ke štěstí hostů ovšem neproměnil. Devils tak mohli být rádi, že tuto třetinu prohráli “pouze” 2:0.
Střely: 7:6

2. třetina se nesla v režii Devils. Ve 23. minutě pálil od modré Harrold, o dorážku se pokoušelo několik hráčů, ale nic z toho. Pak měl dobrou šanci domácí Carl Hagelin, Brodeur držel naděje svého týmu. Devils nedovolovali svému soupeři prakticky vůbec nic. Přesto inkasovali – ve 32. minutě využil špatné rozehrávky Volchenkova Brad Richards, který našel Taylora Pyatta, jenž prostřelil Brodeura – 3:0! Velkou šanci na snížení měl poté Travis Zajac, Lundqvist si ale připsal velmi dobrý zákrok. A jak bylo řečeno na začátku, třetina byla v režii Devils, přesto v ní Rangers získali trojnásobné vedení.
Střely: 10:12

Třetí třetina byla v úvodu poměrně vyrovnaná. Dobrou střelu vyslal ve 46. minutě na Brodeura Brassard, byla ovšem neúspěšná. O chvíli později se v přesilové hře u ležícího Brodeura dostal k puku Ryan Callahan a brankáře Devils přehodil – 4:0. Gólu předcházela přesilová hra New Jersey, která byla ovšem přerušena vyloučením Eliáše za protesty směrem k rozhodčím. Madison Square Garden se skvěle bavila. Na hostující celek křičeli “Season’s over!” (je po sezoně). V 54. minutě vykřesal ještě malou naději Andrei Loktionov, který překonal Lundqvista a snížil tak na 4:1. Devils odvolali golmana už 5 minut před koncem! Kovalchuk se ovšem dopustil faulu, když fauloval unikajícího Callahana. Ikdyž Rangers přesilovou hru nevyužili, už to nevypadalo dobře. Velkou šanci v této početní výhodě měl Rick Nash, který jel sám na Brodeura, ten jeho pokus ale vyrazil nad. 2 minuty před koncem to New Jersey opět zkusilo v šesti. Gól už ovšem nepadl.
Střely: 5:9

New York Rangers 4:1 New Jersey Devils
Branky Rangers
0:34 Ryan Callahan (13), asistence Carl Hagelin (12) a Derek Stepan (24)
12:00 Derek Stepan (16), asistence Ryan McDonagh (14) a Anton Strålman (4)
31:56 Taylor Pyatt (5), asistence Brad Richards (19)
45:13 Ryan Callahan PPG (14), asistence Brad Richards (20) a Michael Del Zotto (16)