Peklo / Hlavní zprávy / Draft 2013 se koná už zítra

Draft 2013 se koná už zítra

Draft NHL 2013 v New Jersey se koná už zítra!

Za jedničku draftu se zpočátku předpokládal obránce Seth Jones, Colorado ale dalo jasně najevo, že bude spíše přemýšlet o útočníkovi. “Budeme draftovat Nathana MacKinnona,” prozradil Patrick Roy. O jedničce draftu už tedy nikdo nepochybuje.

Nás ale pochopitelně nejvíce zajímají Devils. Budeme draftovat na 9., 39., 100. a 160. volbu. Ostatní volby už nemáme, byly vyměněné do jiných týmů.

Tři experti nhl.com si tipnuli složení prvního kola. Pojďme si tedy říct, koho tipují nám.

Adam Kimelman: Elias Lyndholm, centr, Brynäs (Švédsko) – Tento centr by podle něj mohl hrát v budoucnu za Devils v prvních dvou lajnách. Jedná se o hráče, který umí nejen podpořit útok, ale pomoct i obraně. Rodák z Bodenu měl v uplynulé sezoně v Elitserien 30 bodů ve 48 zápasech základní části. V play-off byl po 4 zápasech bez bodu. Otázkou ale je, zda po nepřílišném úspěchu u Josefsona a Tedenbyho budou chtít Devils draftovat švédského útočníka v prvním kole.

Mike G. Morreale a Steven Hoffner: Hunter Shinkaruk, centr/levé křídlo, Medicine Hat (WHL) – Mnoho expertů ho přirovnává k Parisemu. Kanadský útočník si nevedl vůbec špatně. Loni na MSJ do 18 let dal 4 góly a čtyřikrát asistoval v šesti zápasech. Tři roky hrál ve WHL za Medicine Hat Tigers, celkově nastoupil do 223 zápasů, v nichž posbíral 245 bodů.

Fanoušci ale mluví i o jiných jménech. Skloňován byl například obránce Darnell Nurse, ale to vyvrátil Lou Lamoriello. “Pokud to vyjde, budeme draftovat útočníka,” prozradil GM Devils.

Tak se nechme překvapit! Draft začne ve 21:00 našeho času v neděli a pokud nalezneme stream na internetu, naleznete ho na naší stránce v sekci Live!

Komentáře

Čtěte také

Jesper Boqvist: NHL je pro mě důležitá

Prospekt New Jersey Devils Jesper Boqvist, čerstvá posila do organizace, podepsal nováčkovskou smlouvu. Pro švédského útočníka je to splněním dětského snu. Ale upřímně si přiznejme, že pro každého hokejistu je sen hrát nejvyšší hokejovou soutěž světa. Boqvist, druhá volba draftu Devils (36. celkově) v roce 2017, je připravený naskočit do NHL. Naposledy hájil barvy Brynäs …

Ďáble, co na to říkáš...?