Peklo / Binghamton Devils / Čtveřice hráčů obdrží kvalifikační nabídku

Čtveřice hráčů obdrží kvalifikační nabídku

Důležitý člen A-týmu Adam Henrique, mladík Harri Pesonen a Jacob Josefson s Mikem Sislem obdrží od Devils kvalifikační smlouvy.

Lou Lamoriello, těsně před otevřením trhu s volnými hráči, vymyslel pro čtveřici hráčů nabídku, kterou by měli s největší pravděpodobností přijmout. Když se tak stane, mohli by v solidních výkonech na naší farmě pokračovat Mike Sislo a Harri Pesonen s vidinou zahrát si v NHL. Je také pravděpodobné, že by se mohl dostat do hlavního týmu opět švédský Jacob Josefson.

Adam Henrique, který za poslední dvě sezóny v kádru Devils neskutečně vyrostl, byl jedním z hráčů, o jehož setrvání měl 70-ti letý manažer velký zájem. V letošní sezóně zaznamenal 16 bodů. Finský mladík, Harri Pesonen se do kádru Devils zatím moc neprosadil. Odehrál pouhé 4 zápasy, ve kterých neměl ani bod, nutno ale podotknout, že vzhledem ke kvalitám naší farmy boduje slušně, 31 bodů v 64 zápasech tak není špatnou vizitkou.

Pětadvacetiletý Mike Sislo je na tom podobně jako Pesonen. Taktéž boduje v porovnání s ostatními hráči farmy slušně, nasbíral jen o pět bodů méně než rodák z Muurame. Výtečně na farmě hraje i Jacob Josefson, kterého si ale Lou představuje v New Jersey. Doufejme tedy, že se mu zadaří i v hlavním týmu.

I přes solidní bodový příspěvek těchto hráčů je nejproduktivnějším hráčem Albany Joe Whitney, který nedávno s Devils podepsal smlouvu s dvoucestným kontraktem. Stejně staré levé křídlo jako Mike Sislo zaznamenal  51 bodů v 66 zápasech!

Ten, kdo smlouvu neobdrží je šestadvacetieltý Matt D’Agostini, kterého Devils získali ze St. Louis během sezony. Ďáblům pomohl ve 13 zápasech, v nichž stihl zaznamenat dvě branky a dvě asistence. Druhým nepotřebným hráčem v plánech Lamoriella je Jean-Sébastien Bérubé, ten působil již na farmě Lowell Devils a vždy putoval mezi ECHL a AHL. V 55 zápasech za Albany/Lowell nasbíral 11 bodů. V organizaci Devils se s ním nadále nepočítá.

Komentáře

Čtěte také

Jesper Boqvist: NHL je pro mě důležitá

Prospekt New Jersey Devils Jesper Boqvist, čerstvá posila do organizace, podepsal nováčkovskou smlouvu. Pro švédského útočníka je to splněním dětského snu. Ale upřímně si přiznejme, že pro každého hokejistu je sen hrát nejvyšší hokejovou soutěž světa. Boqvist, druhá volba draftu Devils (36. celkově) v roce 2017, je připravený naskočit do NHL. Naposledy hájil barvy Brynäs …

Ďáble, co na to říkáš...?