Peklo / Hlavní zprávy / Tallinder byl vyměněn do Buffala za Rileyho Boychuka

Tallinder byl vyměněn do Buffala za Rileyho Boychuka

Švédský obránce Henrik Tallinder byl dnes vyměněn do Buffala za Rileyho Boychuka.

Po získání Clowea a Rydera se New Jersey dostalo blíže k platovému stropu a manažer Lamoriello tuto situaci musel nějak řešit. Rozhodl se pro výměnu hráčů.

Henrik Tallinder měl plat přes 3 miliony dolarů a jeho výkony nebyly nijak oslnivé. Švédský obránce se v NHL poprvé objevil v sezoně 2001/2002 v dresu Buffala, kam nyní také přestupuje.

Tallinder hrál za Devils tři sezony. Celkově odehrál 146 zápasů v dresu New Jersey. Dal 6 branek a na dalších 20 nahrál.


Gól Henrika Tallindera v zápase s Islanders

Devils za něj získají útočníka Rileyho Boychuka, který je ale zřejmě jen do počtu. Teda spíš do trejdu.

Jedná se o 22 letého kanadského útočníka, kterého draftovali Sabres v roce 2010 v sedmém kole. Boychuk si zatím odbyl 26 zápasů v AHL za Rochester (nasbíral dvě asistence), jinak nastupoval v jiných soutěžích.

Uplynulou sezonu hrál za Fort Worth Brahmas v CHL. Ve 41 zápasech zaznamenal 17 bodů (8+9). S hráčem se velmi pravděpodobně počítá na farmu do Albany.

Hlavním cílem tohoto trejdu bylo udělat větší místo pod platovým stropem. To hlavně kvůli smlouvě pro Adama Henriquea či případné jiné hráče.


Riley Boychuk neváhá shodit rukavice

Komentáře

Čtěte také

Nový analytik Ďáblů Tyler Dellow: Pomůžeme jak trenérům, tak manažerovi Sherovi

Tyler Dellow. Že vám to jméno nic neříká? To vůbec nevadí, my vám ho představíme! Jedná se o nového viceprezidenta analytického oddělení New Jersey Devils. Dellow dosud pracoval například jako redaktor Sportsnet či jeho vlastní stránky mc79hockey.com. Jeho práce s analytikou zaujala v NHL již v roce 2014, kdy začal pracovat v organizaci Edmontonu Oilers …

Ďáble, co na to říkáš...?