Peklo / Hlavní zprávy / Lou Lamoriello: “Výměna byla kvůli místu pro mladé obránce”

Lou Lamoriello: “Výměna byla kvůli místu pro mladé obránce”

Manažer Lou Lamoriello se vyjadřuje k včerejší výměně.

Včera totiž bylo oznámeno, že obránce Henrik Tallinder se vrací do Buffala výměnou za Rileyho Boychuka.

Tallinderovi z jeho čtyřleté smlouvy s Ďábly zbýval rok. Za ty tři roky ale příliš neoslnil. V letošní sezoně nehrál pravidelně. Jednu dobu měl vymknutý kotník, pak ho trenér DeBoer střídavě buď nominoval, nebo nenominoval do zápasu. Odehrál 25 utkání a zaznamenal jeden gól a tři asistence.

Ale teď už k samotným ohlasům. Lamoriello tento trejd prý udělal hlavně pro to, aby v sestavě hlavního týmu bylo místo pro některého z mladých obránců.

“Tento trejd byl hlavně udělán pro uvolnění místa v sestavě. Jeden z mladých talentovaných obránců tak bude připravený hrát,” řekl. “Který z nich, to vám teď nepovím, ale všichni jsou k tomu blízko. To byl tan hlavní důvod výměnu. Také na to měly vliv peníze.”

Velké šance tak mají mladí obránci jako jsou Jon Merrill, Alex Urbom, Eric Gelinas anebo Damon Severson. Samozřejmě musíme počítat i Adama Larssona, který by tak měl pravidelně hrát.

Jak již bylo řečeno, i peníze měly vliv. Nyní mají Devils pod platovým stropem volno přes 7 milionů dolarů. Ale stále musejí podepsat Adama Henriquea a Jacoba Josefsona, kteří již obdrželi kvalifikační nabídku.

Lamoriello řekl, že po pátečních podpisech necítil tak velkou nutnost výměny pro vytvoření místa pod platovým stropem. Prý na tom pracoval už dříve.

“Šlo už jen o načasování,” má jasno GM.

Samozřejmě přišla i otázka, zda to může znamenat přivedení další posily. “Uvidíme,” nechává fanoušky v napětí.

Situace okolo Marka Židlického je stále nejasná. Tímto trejdem by teoreticky mohla vzniknout možnost prodloužení smlouvy.

“Názor po tomto trejdu neměníme, stále se o tento podpis pokoušíme a chceme to dotáhnout od konce,” řekl Lamoriello.

Židlický údajně dostal v pátek nabídku na dva roky za 9 milionů dolarů (čili 4,5 milionů dolarů ročně), ale zatím žádnou nepodepsal. Není znám ani tým, od jakého jí dostal.

Před trejdem měl generální manažer New Jersey “dostatek prostoru” pod platovým stropem. Na otázku, jestli už je s příchody hotovo, odpověděl, “Nikdy nejste hotov. Nezáleží na tom, kde to je. Vždy se chcete zlepšit. Takže nemoho říct tak, ani tak.”

Výměna Tallindera by podle Lamoriellových slov měla být výhodná pro hráče i pro tým New Jersey.

“Jednou hrál, jednou nehrál. Letos to měl takové,” řekl manažer. “Přišel jsem před třemi roky a hrál pravidelně. Ale vystřídali se tu trenéři a nikdy nevíte, jak to bude. Pro Henrika ta výměna znamená tak moc, jako pro nás.”

Není to ani náhoda, že se Tallinder vrací do Buffala.

“To byla od počátku naše myšlenka,” přiznal Lou Lamoriello.

Tallinder se tak vrací do Buffala, které ho draftovalo v roce 1997 v druhém kole. Švédský obránce tam pak strávil osm sezon, než podepsal jako volný hráč v New Jersey.

“Jsme nadšení, že máme Henrika zpět,” řekl manažer Buffala Darcy Regier. “Jeho zkušenosti budou neocenitelné nejen v defenzivě, ale i pro rozvoj některých našich mladých hráčů.”

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?