Peklo / Binghamton Devils / Raman Hrabarenka podepsal vstupní kontrakt s New Jersey

Raman Hrabarenka podepsal vstupní kontrakt s New Jersey

Běloruský obránce Raman Hrabarenka podepsal vstupní kontrakt s New Jersey Devils.

Raman Hrabarenka (v některých médiích ho můžete najít jako Roman Graborenko) podepsal smlouvu s New Jersey. Rodák z běloruského města Mogilev se jí dočkal po roce stráveném v AHL.

20-ti letý talent působil v zámoří již od utlého věku. Začínal v EJHL, ale pak se přesunul do slavnější QMJHL. Tam odehrál sezonu a půl za Cape Breton Screaming Eagles a půlrok za Drummondville Voltigeurs.

I to zajistilo tomuto nadějnému obránci místo v reprezentaci Běloruska. Na Mistrovství Světa 2012 odehrál 7 zápasů, v nichž jednou asistoval.

Dostal se na oči různých zámořských skautů. Nikoho ale nezaujal natolik, aby ho vzali do NHL. A tak si ho vybrali Albany Devils na zkoušku. Tam strávil uplynulou sezonu – v 34 zápasech dal jeden gól a na čtyři přihrál.

Hrabarenka se opět dostal na Mistrovství Světa, kde odehrál stejný počet zápasu jako rok předtím. Dočkal se i první branky, kterou vsítil v zápase s Dánskem.


Gól Hrabarenky za běloruskou reprezentaci – v čase 1:12

Nyní si tento běloruský bek vysloužil vstupní kontrakt od New Jersey. Je to tříletá, dvoucestná smlouva.

Foto: Timo Savela, eliteprospects.com

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?