Peklo / Hlavní zprávy / Ponikarovsky bude hrát za SKA Petrohrad

Ponikarovsky bude hrát za SKA Petrohrad

Novou posilou SKA Petrohrad se stane Alexei Ponikarovsky. Bývalý hráč Devils se tak pět v jednom týmu setká s Ilyou Kovalchukem.

Celým jménem Oleksiy Volodymyrovych “Alexei” Ponikarovsky, ukrajinský útočník se do NHL dostal díky draftu v roce 1998, kdy si ho Toronto vybralo ve čtvrtém kole.

Debut v dresu Leafs ho čekal až v sezoně 2000/2001, nastoupil tehdy do 22 zápasů. V Torontu se mu dařilo a strávil zde deset let, než byl vyměněn do Pittsburghu. V dresu Penguins dokončil sezonu 2009/2010.

Následně se Poni dostal do Los Angeles, kde strávil jednu sezonu, než se upsal Carolině. Tam byl ale v půlce sezony vyměněn do New Jersey za obránce Joea Sovu a čtvrté kolo draftu 2012.

Hned při své premiéře proti Flyers zaznamenal branku.


Poniho první gól v dresu Devils, hned v prvním zápase

Poni poté ještě přidal v dalších 32 zápasech 17 bodů. Celkově jich tedy měl 18 za 7 branek a 11 asistencí. V play-off dal jednu branku a na 8 přihrál.

Sezonu 2012/2013 začal kvůli výluce jako hráč Winnipegu, kterému se v rámci trhu volných hráčů upsal, v dresu Donbass Donetsk v KHL.

Za Jets poté odehrál 12 zápasů, v nichž dal ale pouze dvě branky a vedení s ním nebylo příliš spokojeno. A tak byl za sedmé kolo draftu 2013 a čtvrté kolo draftu 2014 opět vyměněn. A opět do New Jersey.

No a hádejte jaký byl jeho obnovený debut. Zápas proti Flyers a … gól.


Poni se trefil i při své obnovené premiéře a opět to bylo proti Flyers

Ponikarovskému se ale sezona jinak příliš nepovedla. V 30 zápasech za New Jersey dal pouze dva góly a na pět přihrál. I proto s ním Lou Lamoriello neprodloužil kontrakt.

V NHL má na kontě celkem 678 zápasů, v play-off pak dalších 61.

Nyní se tedy ukrajinský hokejista upsal na dva roky SKA Petrohrad. Tam se v jednom týmu opět potká s Ilyou Kovalchukem. “Strávil jsem s ním léto. SKA si vychvaloval, pověděl mi o té organizaci a to mi usnadnilo rozhodování,” řekl médiím krátce po přestupu. Jeho spoluhráči budou i Alexander Salák a Roman Červenka.

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Jeden komentář

  1. Škoda…docela sympaťák, v NHL bych jej potkával raději…

Ďáble, co na to říkáš...?