Peklo / Reporty / Ďáblové vyhráli na ledě Flyers

Ďáblové vyhráli na ledě Flyers

Předposlední přátelské utkání odehráli Devils na ledě Flyers.

Do zápasu vtrhli Ďáblové lepším způsobem než Philadelphia. V úvodu se jim totiž naskytla velká příležitost ke skórování v podobě 52 sekund dlouhé přesilovky 5 na 3. Ačkoliv měli hosté mnoho střeleckých pokusů, gól nepadl, protože Ray Emery chytal velmi dobře. Překonán byl až v sedmé minutě, to když puk dostal najíždějící Židlický, jenž objel Emeryho a zpoza branky bekhendem otevřel skóre zápasu. Flyers se dlouho nemohli dostat ke střeleckému pokusu, podařilo se jim to až ve třinácté minutě. Od té doby měli domácí chvíli navrch, ale nic z toho nevytěžili. Obrana New Jersey totiž pracovala velmi dobře.
Střely: 4:11

Druhou třetinu začali lépe domácí. I díky přesilové hře, po které přišly velké šance, ale obrana spolu s brankářem Schneiderem pracovala velmi dobře. Ve 28. minutě se za obranu dostal český útočník Jakub Voráček, který byl ale před zakončením faulován Salvadorem a tak následovalo trestné střílení. Ani zde ale nedokázal domácí hráč Schneidera překonat – pokusil se skórovat bekhendem mezi nohy. Brankář Devils držel neprůstřelnost i v další šanci, kterou si domácí vypracovali ve 33. minutě. V přečíslení 2 na 1 se ke střele odhodlal Sean Couturier, ale letní posila z Vancouveru se opět vyznamenala dobrým zákrokem. V závěru třetiny, během přesilovky Flyers, už byl překonán. Jenže gól z toho také nebyl, neboť Girouxova dělovka skončila na tyčce.
Střely: 9:3

Třetí třetina nabídla poměrně zajímavou podívanou. Ve 46. minutě se za vyrovnáním probíjel Hall, ale Schneidera nepřekonal. Stejně dopadl na druhé straně Židlický. V průběhu 48. minuty našel Rod Pelley dobrou přihrávkou Mikea Sisla, který si kotouč stáhnul na bekhend a v pádu překonal Emeryho – 0:2! V závěru se k tlaku začala nadechovat Philadelphia. V 57. minutě nejprve střelu Streita neúspěšně dorážel Talbot, pak dobrou šanci nevyužil Lecavalier. Flyers dostali možnost přesilové hry, jelikož byl 1:52 před koncem vyloučen Brunner. A jelikož byl Emery odvolán z branky, hráli domácí v šesti proti čtyřem. K dělovce od modré se odhodlal Kimmo Timonen. Puk nakonec prošel až za Schneiderova záda, který byl tak v přípravě poprvé překonán. Nádherná střela finského obránce – 1:2! Další gól už ale nepadl, Devils si tak svou výhru pohlídali.
Střely: 9:5

Philadelphia Flyers 1:2 New Jersey Devils
59. Timonen (Giroux, Lecavalier) – 7. Židlický (Clowe, Eliáš), 48. Sislo (Pelley, Josefson)

Střely celkově: 22:19

Flyers: Emery – Coburn, Grossmann, Gustafsson, Streit, Meszároš, Timmonen – Schenn, Raffl, Couturier, Hall, Hartnell, Laughton, Read, Talbot, Giroux, Rosehill, Lecavalier, Voráček
Devils: Schneider – Židlický, Fayne, Harrold, Volchenkov, Salvador, Merrill – Gionta, Brunner, Josefson, Zajac, Sestito, Olesz, Eliáš, Clowe, Janssen, Pelley, Matteau, Sislo

Maskované naděje v organizaci: Kdo bude budoucí hvězda?

Brankářská dvojice pro novou sezónu už je známá, ale v organizaci jsou ještě další nové talentované tváře, o kterých si povíme v tomto článku trochu více. Vezmeme to pěkně popořadě a začneme hned tím nemladším. Evan Cormier (19) oslaví v listopadu kulaté dvacáté narozeniny (6.11.), ale v hokejovém prostředí o sobě dal vědět už v roce 2013, kdy se …