Peklo / Hlavní zprávy / Eliáš odstraněn z listiny zraněných, Urbom na waivers

Eliáš odstraněn z listiny zraněných, Urbom na waivers

Alexander Urbom byl umístěn na listinu waivers proto, aby byl k dispozici Patrik Eliáš.

Když nebude 22letý Urbom vyžádán z listiny waivers jiným týmem, přesune se na farmu do Albany.

Manažer Lou Lamoriello uznal, že to nebylo lehké rozhodnutí, ale řekl, že “nikdy není lehkým rozhodnutím umístit někoho na listinu waivers.”

V kempu byl společně s dalšími mladými obránci – Ericem Gelinasem, Jonem Merrillem a Damonem Seversonem – poměrně solidní. Výkony podávali všichni dobré, ale ani jeden se momentálně neprosadil do kádru. Gelinas s Merrillem byli odesláni na farmu a jelikož nehráli potřebný počet zápasů v NHL, nemuseli přes waivers. Severson se vrátil do juniorů (Kelowna – WHL) a Urbom je tedy nyní na listině waivers.

“Máme spoustu dobrých mladých obránců,” raduje se Lamoriello. “Měli jsme čtyři z nich v kempu a všichni zahráli dobře.”

Lamoriello nechtěl mluvit o tom, jestli se pokusil udělat nějaký trejd před tím, než byl Urbom poslán na listinu waivers. Získal více času tím, že měl Patrika Eliáše na listině zraněných, odkud byl tedy dnes český útočník vyškrtnut. Takže bude k dispozici pro čtvrteční utkání.

Manažer Devils taktéž potvrdil, že pro něj není příliš příjemnou situací, když je na farmě hráč s jednocestným kontraktem. Proto se rozhodoval mezi Urbomem, Giontou a Larssonem, kteří právě mají dvoucestné smlouvy. Larsson by ale měl v sezoně dostávat hodně prostoru v prvních dvou obranných párech, takže nakonec rozhodnutí bylo mezi Urbomem a Giontou. Nakonec to tedy padlo na švédského obránce.

Čtěte také

Devils vyzvú tretíkrát v sezóne Islanders

Hráči Devils po výbornom výkone proti Chicagu neuspeli na ľade Columbusu, ktorým podľahli vo všetkých troch vzájomných zápasoch. Dnes Diabli nastúpia na ľade Nassau Coliseum proti miestnym Islanders, ktorí odohrajú tento zápas na svojom starom štadióne. Podarí sa zverencom trénera Hynesa pripísať ďalšie dva body do tabuľky? New York Islanders okupujú v tabuľke Východnej konferencie …

Ďáble, co na to říkáš...?