Peklo / Reporty / Vstup do sezony se nevydařil, Devils na ledě Pens ani neskórovali

Vstup do sezony se nevydařil, Devils na ledě Pens ani neskórovali

Devils zahájili sezonu 2013/2014 na ledě Pittsburghu.

Při svém prvním střídání se ve třetí minutě svou “klasickou” prací předvedla lajna Carter-Gionta-Bernier – opět skvěle napadali rozehrávku soupeře a Ryan Carter se dostal k zakončení, na které byl ale Fleury připravený. Na druhé straně poprvé nebezpečně zahrozil James Neal, jenže na lapačku Coryho Schneidera si nepřišel. Neuspěl ani o tři minuty později, kdy se pokoušel Schneidera překvapit zakončením z boku. Penguins poté převzali iniciativu hry, dobrou šanci měl Crosby, který už mohl dorážet do prázdné branky, ale Peter Harrold odpálil puk na poslední chvíli. Skóre v 10. minutě otevřel dorážkou Sutterovi střely domácí útočník Chuck Kobasew. Šanci na vyrovnání měl Michael Ryder, jenž byl sám před Fleurym, ale jeho bekhendový pokus vyrazil brankář Pens nad branku. Poté na druhé straně unikli pittsburgští 2 na 1, Crosby se rozhodl sám zakončit a podruhé v zápase tak Schneider lovil puk ze sítě – 2:0! Domácí byli nabuzení a zkrátka prostě lepším týmem – další dobrý zákrok musel Schneider vytáhnout proti Jussimu Jokinenovi, jenž byl před gólmanem New Jersey sám. V 16. minutě byl vyloučen Evgeni Malkin a Devils hráli přesilovou hru. V ní si vytvořili nějaké šance, ale žádnou nepřetavili v branku. V závěru třetiny se popral domácí Tanner Glass s hostující Ryanem Clowem.
Střely: 12:6

Do druhé třetiny museli Ďáblové nastoupit s lepším výkonem (více se tlačit před branku, lépe bránit, …). Podle toho to také vypadalo. Hned ve 22. minutě to zkoušel Damien Brunner, Fleury ale puk vyrazil. O tři minuty později to zpoza branky zkoušel Loktionov, jenže ani on a ani Brunner z následující dorážky opět neuspěli. Švýcarský útočník to zkoušel i potřetí, ale opět dopadl stejně. Domácí měli velkou šanci po polovině třetiny – střelu Bennetta vyrazil Schneider pouze tak, že puk ještě spadl za něj a byl z toho poměrně rozruch v brankovišti New Jersey. Naštěstí pro hosty vše dobře dopadlo. Devils se poté snažili být aktivnějším týmem, jenže obrana domácího týmu pracovala dobře a nepouštěla hostující tým do nějakých větších příležitostí. Což dokázala i příležitost v posledních třech minutách druhé třetiny, kdy měl dobrou šanci Židlický, ale místo zakončení se český obránce rozhodl pro přihrávku na Berniera, která nevyšla. I proto tak po druhém dějství platil stejný stav, jako po té první.
Celou druhou třetinu už neodehrál James Neal, který kvůli zranění skončil v zápase předčasně.
Střely: 3:9

Ďáblům stále něco scházelo, což dobře věděl i hlavní trenér Peter DeBoer. Lajny se trošku zpřeházely a změnil se i herní styl – hosté se totiž začali tlačit více a rychleji do zakončení. Dobře to blízka zkoušel Bernier či Eliáš, ale Fleury byl stále nepřekonatelný. Ve 44. to dopadlo stejně, Eliáš nejdříve prostřil na Zubruse, která pálil z dobré pozice. Následně se před gólmanem domácího týmu snažil s českým útočníkem Michael Ryder. Jenže stále nebyl nalezen recept na brankáře Marca-Andre Fleuryho. V průběhu 48. minuty se do dvou dobrých šancí dostal domácí útočník Pascal Dupuis, ale Schneider byl připraven, stejně jako na zakončení Crosbyho z první v 51. minutě. Obrana Tučňáků nadále pracovala velmi dobře a bylo těžké se přes ní prosadit. No a v 52. minutě přišla ta nejhorší věc – Malkin dobře předložil puk Craigu Adamsovi, který střelou k tyči dal již třetí gól domácího týmu. V 53. minutě mohl ještě naději pro hosty vykřesat Travis Zajac, který trefil tyčku Fleuryho branky. Dokonce jí “trefil” dvakrát, protože se od Fleuryho zad do ní puk odrazil ještě jednou. Velkou šanci nevyužil poté asi nejlepší hráč New Jersey v tomto zápase, Damien Brunner, který se po pasu Loktionova ocitl ač v úhlu, tak sám před Fleurym. V 56. minutě nahrával zpoza branky Kunitz, ale Dupuis minul branku. Domácí už hráli s naprostým klidem. Pak ale udělali chybu v obraně, skvěle se přes Niskanena dostal Henrique, vybojoval si faul a bylo z toho trestné střílení – Henriqueovu kličku do bekhendu ale Fleury vystihl a vyrazil betonem. Následně měl po Židlického střele neuvěřitelnou příležitost Ryane Clowe, ale brankář domácích se opět vyznamenal, když betonem vyrazil jeho dorážku do odkryté branky. Devils dnes prostě nevyšlo nic.
Střely: 6:12

PITTSBURGH PENGUINS 3:0 NEW JERSEY DEVILS
10. Kobasew (Sutter, Bennett), 13. Crosby (Dupuis, Niskanen), 52. Adams (Malkin, Glass)

Střely celkově: 21:27

Penguins: Fleury – Orpik, Martin, Scuderi, Niskanen, Määttä, Bortuzzo – Kunitz, Crosby, Dupuis, Jokinen, Malkin, Vitale, Bennett, Sutter, Kobasew, Glass, Jeffrey, Adams
Devils: Schneider – Salvador, Židlický, Greene, Larsson, Volchenkov, Harrold – Clowe, Eliáš, Brunner, Henrique, Zajac, Jágr, Zubrus, Loktionov, Ryder, Carter, Gionta, Bernier

Devils budou jedním z nejhorších týmů, soudí odborníci

Bookmakeři z Las Vegas zveřejnili kurzy na vítěze Stanleyova poháru v sezoně 2017/2018. New Jersey Devils zařadili mezi nejhorší týmy vůbec, dávají jim tak opravdu minimální šance a předpokládají další boj na chvostu tabulky. Společně s New Jersey mají stejný kurz Red Wings, Canucks, Coyotes a Golden Knights. Mezi fanoušky Ďáblů to vyvolalo rozruch, svému …