Peklo / Hlavní zprávy / OHLASY: New Jersey Devils 3:4sn. New York Islanders

OHLASY: New Jersey Devils 3:4sn. New York Islanders

Pozápasové ohlasy Damiena Brunnera, Michaela Rydera, Martina Brodeura a Petera DeBoera.

Damien Brunner vstřelil první dva góly v dresu Devils. Samozřejmě byl z toho šťastný, ale po zápase ho mrzelo, když neproměnil nájezd proti Nabokovovi. Zvlášť, když po této disciplíně Devils prohráli.

“Samozřejmě, když dáte gól, nabudí vás to do příští hry s větším sebevědomím, ale byl byste více šťastný, kdybyste proměnil nájezd,” řekl švýcarský útočník.

Brunner, který s Devils v průběhu tréninkového kempu podepsal dvouletou smlouvu, dal gól hned ve třetí minutě. V čase 2:59 dorazil střelu Dainiuse Zubruse.

“Zubie dobře vystřelil,” popisuje Brunner akci. “Gólman to nedokázal kontrolovat. Probojoval jsem se tam u tyče a byl prostě o něco rychlejší než ten obránce.”


První gól Damiena Brunnera v dresu New Jersey

Druhým gólem vyrovnával v čase 47:34 na 3:3. Volchenkovu střelu před brankou tečoval Clowe, puk se poté dostal až k Brunnerovi, který už neměl problém ho dopravit do sítě přes beton Nabokova.

“To je přesně to, co potřebujeme – rychlost a dávání gólů,” řekl trenér DeBoer o Brunnerovi. “Pohyboval se dnes dobře. Myslím, že byl jedním z těch, kteří dnes byli lepší než minulý zápas.”


Druhý gól Damiena Brunnera v zápase

Za stavu 3:3 se šlo po pětiminutovém prodloužení na samostatné nájezdy. Brunner byl dokonce na nájezd poslán, ale neproměnil ho.

“On po mně dobře vystartoval,” popisuje práci brankáře Islanders exekutor nájezdu. “Možná jsem měl ještě čas to zvednout, ale když po vás golman rychle vystartuje, nepřemýšlíte. Když jsem vystřelil slabě, věděl jsem, že to nejde do brány.”

Nabokov taktéž uspěl v souboji s Ryanem Clowem, Patrikem Eliášem, Travisem Zajacem, Michaelem Ryderem a Jaromírem Jágrem. Nájezdy ukončil až hostující útočník Matt Moulson, který překonal Brodeura. Brankář Devils Moulsona pochválil za dobrou a chytrou práci. Předtím zneškodnil nájezdy, které jeli postupně Frans Nielsen, Pierre-Marc Bouchard, John Tavares, Josh Bailey a Kyle Okposo.

První gól v dresu Devils vstřelil i Michael Ryder. Ve druhé třetině dával v čase 24:46 na 2:1, když střelu Bryce Salvadora zblokoval bránící Bailey. Ryder se pak zmocnil volného kotouče a napálil ho do sítě.

“Trefilo to hokejku a pak se to jenom dostalo přede mě,” popisuje situaci Ryder. “Mířil jsem nahoru do strany. Nevěděl jsem, jestli někdo cloní nebo ne, ale ten puk si našel cestu do brány.”


Gól Michaela Rydera v zápase s New York Islanders

Ryder podepsal s New Jersey smlouvu 5. července jako volný hráč. Z prvního gólu byl pochopitelně rád, ale mrzelo ho, že tým nevyhrál.

“Nechcete čekat dlouho a cítit tlak, tak je dobré, že to dostanete ze sebe brzo,” řekl pro deník The Record. “Ale bylo by lepší, kdybychom vyhráli a získali dva body.”

Ryder hrál v prvním zápase nejprve s Loktionovem a Zubrusem, pak se místo ruského útočníka vedle něj objevoval Loktionov. V utkání s Islanders hrál ale s Henriquem a Zajacem.

“Bylo to poprvé, co jsme hráli spolu,” ví Ryder. “Teď jsem hrál také v jiné lajně. Hádám, že se snaží to vypracovat a zjistit, co pracuje a co nepracuje. Ale myslím si, že dnes jsme odvedli dobrou práci. Dobře jsme hráli s pukem, měli jsme několik šancí. Byl to náš první zápas pospolu, ale doufám, že se pro ty nadcházející venkovní zápasy ta spolupráce ještě zlepší.”

V brance Devils se tentokráte představil Martin Brodeur. Ten naposledy chytal 23. září přátelský zápas v Montrealu.

“Nehrál jsem zápas dva týdny, natož normální zápas NHL, který se počítá, takže to pro mě bylo dobré,” hodnotí svůj výkon “Marty”. “Užil jsem si to. Jeden gól bych chtěl vzít ale zpátky. Myslím si, že jsem při první inkasované brance udělal správné rozhodnutí. Jen jsem neměl štěstí a puk mi prošel pod betonem. Ale mimoto jsem měl některé zákroky, které byly pro zápas důležité. Každý zápas nebude skvělý, ale já našel cestu a cítil se poměrně dobře. Měl jsem tu svojí energii, takže to bylo dobré.”

Právě ten první gól, který Brodeur zmiňoval, byl velmi smolný. Grabner unikl obráncům a brankář Devils proti němu vystartoval, útočník Islanders ale puk pod gólmanovými betony propasíroval.

Ten gól, který by chtěl Brodeur vzít zpátky, byl ten druhý Grabnerův.

“Ten první – zaskočil jsem ho a myslím si, že ztratil puk, ten pode mnou ale nakonec prošel,” popisuje oba góly rakouského útočníka Brodeur. “Ten druhý – prostě se jen pokusil vystřelit a překonat mě mezi nohy. Tento gól bych chtěl vzít zpátky.”

Kouč DeBoer brankáře za jeho výkon pochválil.

“Dal nám šanci vyhrát,” řekl jednoznačně. “Ve třetí třetině chytal velmi dobře a držel nás ve hře, navíc nám dal v nájezdech šanci tím, že pětkrát z šesti pokusů nebyl překonán. Udělal vše pro to, abychom získali dva body.”

Ďábly teď čeká pětizápasový trip po Kanadě. V noci z pondělí na úterý se od 3:00 našeho času utkají s Edmontonem. V brance by měl být opět Martin Brodeur. Den poté hrají Devils od 4:00 našeho času ve Vancouveru, kde by si měl proti svému bývalému týmu zachytat Cory Schneider.

Komentáře

Čtěte také

DEVILS MAJÍ PRVNÍ VOLBU

JE TO DOMA New Jersey Devils zažívají Dejavu a po dvou letech opět budou v Draftu, konaném 21. června 2019 ve Vancouveru, vybírat z prvního místa! Dle odborné veřejnosti je předpokládanou jedničkou draftu je americký útočník Jack Hughes. Konečné výsledky loterie: 1 . New Jersey Devils2. New York Rangers3. Chicago Blackhawks4. Colorado Avalanche5. Los Angeles …

Ďáble, co na to říkáš...?