Peklo / Preview / První zastávka na Západě – Rexall Place

První zastávka na Západě – Rexall Place

Dnes se střetnou Devils s Olejáři z Edmontonu poprvé od 11. ledna 2012. Tento poslední souboj se odehrál právě v Rexall Place a Ďáblové tehdy urvali vítězství v prodloužení 2-1, kdy se v oslabení trefil Ilya Kovalchuk a v první minutě prodloužení a navíc v PP Zach Parise.

Dnešní zápas v Edmontonu je mimo jiné prvním zápasem tripu po kanadských týmech, o kterém jsme se zmiňovali již včera.

 

Bilance Ďáblů po dvou zápasech není zcela ideální a i ve hře je vidět, že si vše ještě zdaleka nesedlo. Po dvou zápasech, jedné prohře a jedné prohře na nájezdy jsou Devils ve spodní polovině konference. Soupeř z Edmontonu je na tom ještě o bod hůře, když oba své zápasy prohrál. V sobotu prohráli Olejáři vysoko 6-2 s Vancouverem a předtím v úterý 4-5 doma s Winnipegem.

Podobně jako Devils, tak i Edmonton čeká 6-tizápasový trip po východní konferenci po tom co budou hostit Devils a Canadiens. Vydají se na stadion Toronta, Washingtonu, Pittsburghu, Islanders, Ottawy a Montréalu, takže taktéž ani náš soupeř nemá na startu sezony žádný jednoduchý los.

Ve formě se na straně Ďáblů určitě jeví nová akvizice Damien Brunner, který z dosavadních tří gólů Devils dal dva. Podobně je na tom na straně Edmontonu Boyd Gordon, který má taktéž ze dvou zápasů 2 góly.

Zranění se na začátku sezony Devils vyhýbají a tak je Injury List prázdný. Zato do sestavy Edmontonu se pravděpodobně až dnes zařadí mladík Ryan Nugent-Hopkins, který léčí zraněné rameno. Start Steva MacIntyra (koleno) a Coreyho Pottera (záda) je zatím nejistý. Sam Gagner je mimo hru kvůli zlomené čelisti.

Do branky se dnes postaví Marty Brodeur, zítra ve Vancouveru bude startovat Cory Schneider, pro kterého to tak bude velmi výjimečný zápas. Jágr a Eliáš budou pravděpodobně startovat v jedné lajně.

 

Dainius Zubrus - Patrik Elias - Jaromir Jagr
Adam Henrique - Travis Zajac - Michael Ryder
Ryane Clowe - Andrei Loktionov - Damien Brunner
Ryan Carter - Stephen Gionta - Steve Bernier

Bryce Salvador - Marek Zidlicky
Andy Greene - Adam Larsson
Anton Volchenkov - Peter Harrold

Martin Brodeur (vs. Jason LaBarbara)
Komentáře

Čtěte také

DEVILS MAJÍ PRVNÍ VOLBU

JE TO DOMA New Jersey Devils zažívají Dejavu a po dvou letech opět budou v Draftu, konaném 21. června 2019 ve Vancouveru, vybírat z prvního místa! Dle odborné veřejnosti je předpokládanou jedničkou draftu je americký útočník Jack Hughes. Konečné výsledky loterie: 1 . New Jersey Devils2. New York Rangers3. Chicago Blackhawks4. Colorado Avalanche5. Los Angeles …

Ďáble, co na to říkáš...?