Peklo / Reporty / Devils prohráli s Edmontonem na nájezdy

Devils prohráli s Edmontonem na nájezdy

Devils zajížděli na led Oilers. Po nepovedené domácí premiéře chtěli hokejisté New Jersey bodovat naplno.

Začátek utkání měl vysoké tempo a již ve třetí minutě Devils vedli. Krásnou přihrávku na půlce hřiště dostal Jaromír Jágr od Marka Židlického, vjel do útočného pásma, puk si pokryl a skvěle propálil LaBarberu – 0:1! Devils se rázem stali aktivnějším a nabuzenějším týmem, Cartet hledal před brankou volného Giontu, který ale na brankovišti neuspěl. O chvilku později byl vylouče Eberle za hákování. V přesilové hře to nejdříve vypadalo rozpačitě, ale pak si na modré čáře Zajac našel Damiena Brunnera, který z podobného místa jako předtím Jágr dal druhý gól! Zároveň měli Devils další přesilovku, tentokráte bez gólového účinku, navíc přesilovku hráli domácí. Za příliš mnoho hráčů na ledě odseděl dvě minuty Steve Bernier. Oilers odehráli ale špatnou přesilovku a hosté se v pohodě ubránili. Zápas pokračoval bez šancí a brzy byli Devils opět vyloučeni. Andy Greene za držení. Nejvtěší šanci měl v přesilové hře Aleš Hemský. Český útočník se zjevil sám před prázdnou klecí hostů, ale jeho rána neměla razanci ani přesnost a Brodeur puk pokryl. V poslední minutě první třetině předvedli domácí skvělou kombinaci, kterou Taylor Hall zakončil střelou vedle. První třetina skončila za stavu 2:0 pro New Jersey. Ačkoliv jsme viděli málo šancí i málo střel, tak to byla pohledná první třetina.
Střely: 8:7

Na začátku druhé třetiny, respektive ve 24. minutě měl další velkou šanci Aleš Hemský, zachytil rozehrávku, svou typickou kličkou obelstil obránce, ale na Brodeura neměl, ten se blýskl skvělým zákrokem. Nedáš dostaneš se naplnilo do posledního doušku. Michal Ryder zachytil rozehrávku, najel si před branku a svižnou ranou dal již na 3:0! Marka Židlického napadal frustrovaný Brown, přimčemž český obránce se prát nechtěl. Zastal se ho kapitán Salvador a ve rvačce byl úspěšnější, oba dostali pětiminutový trest. Devils byli lepším týmem, do další šance se hnal Jágr, ale svou šanci nijak nezužitkoval. V posledním pětiminutovce hráli Devils přesilovku, Gazdic pykal za příliš mnoho hráčů na ledě. Velkou šanci měl po přihrávce Brunnera Henrique, ale sám před brankou neuspěl. Ve druhé třetině Devils dali jednu branku a zaslouženě vedli.
Střely: 3:6

Začátek třetí třetiny byl poněkud rozpačitý, bez šancí, přesných nahrávek, oběma týmům nic nevycházelo. Za vhození koutouče mimo led byl vyloučen Bryce Salvador. A Oilers jí dokázali rychle využít. Ference nahodil, následoval zmatek v brankovišti Brodeura, který výustil ve střelu Nugenta-Hopkinse, ten snížil na 1:3. Ve 49.minutě zachytil rozehrávku Oilers Travis Zajac, ale jeho kličku vystihl Labarbera. Edmonton cítil šanci. Nejdříve Eberle ujížděl sám na Brodeura, který jeho pokus vystihl, ale o chvíli později od modré napřáhl Ference a snížil na rozdíl jediné branky. Edmonton se nakonec vyrovnání dočkal. Hned z buly překvapil Brodeura David Perron! O chvilku později byl zápas dokonce otočen! Sám před Brodeurem se zjevil Taylor Hall a kličkou Brodeura překonal. Po nepovedeném útoku Devils byli dvakrát v tutové šanci domácí, ale Brodeur dvakrát zachránil šance na vyrovnání. Poté byl vyloučen Zubrus za vysokou hůl a naděje Devils byli malé. Hned po konci trestu Zubruse vyvezl puk Eliáš, nahodil před bránu a vyrovnal odrazem od brusle jednoho z obránců! Skončila třetí třetina plnů gólů, Devils si hodně zkomplikovali cestu za dvěmi body.
Střely: 15:9

V prodloužení jsme byli svědky opatrné hry, tvrdě pálil Peter Harrold, po většinu času byli Devils aktivnější, zápas dospěl k nájezdům.