Peklo / Preview / Druhá zastávka kanadského tripu – Vancouver

Druhá zastávka kanadského tripu – Vancouver

Dnes se přesunuli naši Ďáblové z Edmontonu do Vancouveru a zde sehrají svůj druhý zápas kanadského tripu. S Vancouverem se Devils v této sezóně potkají celkem dvakrát. Dnešní zápas bude začínat nezvykle až ve 4 ráno.

Čeká nás velmi pikantní souboj, protože jak bylo již dopředu avizováno, do branky se proti svému bývalému zaměstnavateli postaví Cory Schneider, který byl, jak si určitě všichni vzpomínáme, vytrejdován za 1. volbu Devils v draftu 2013. Připomenout si můžeme tento okamžik ve videu níže. Také si můžete připomenout vyjádření samotného Coryho k nadcházejícím soubojům proti Canucks! No a proti němu se nepostaví nikdo jiný, než Roberto Luongo. Na lavičce navíc jako trenér nově působí i John Tortorella, kterého Ďáblové také velmi dobře znají.

Nezajímá mě to. Náš tým hraje proti jinému týmu. Je jedno proti komu. My se jen pokusíme je porazit.

Takto vidí dnešní souboj sám TortorellaPeter DeBoer měl ve věci kolem Coryho taktéž jasno:

Když jsme získali Coryho a já potom obdržel rozpis zápasů, dlouho jsem neváhal, neztratil jsem nad tímto rozhodnutím mnoho času.

K dnešnímu zápasu – Devils stále nedokázali vyhrát zápas za plný počet bodů a zatím střádají bodíky pouze po jednom. To náš soupeř, Kosatky z Vancouveru, válí podstatně lépe. Ti mají ze tří odehraných zápasů 4 body za dvě výhry a jednu prohru. Naposled vyhráli v prodloužení 5-4 v Calgary, předtím roznesli našeho včerejšího soupeře Edmonton 6-2, takže nic jednoduchého nás ani dnes nečeká. Vždyť nasázeli v těchto posledních dvou zápasech svým soupeřům 11 branek, takže se dnes Cory asi pěkně zapotí.

Ve formě se v řadách Devils stále drží Brunner, který dokázal i tentokrát skórovat, když včera zvyšoval v přesilové hře na 2-0. Na straně domácích se bodově velmi projevuje švédský útočník Henrik Sedin, který má na svém kontě již 5 asistencí.

Ďáblové jsou zdraví, tím pádem Injury List prázdný, Canucks bude chybět křídelník Alexander Burrows (spodní část těla), který se zranil hned v prvním zápase sezony, když blokoval střelu soupeře a bude mimo cca 2 týdny.

Do sestavy se vrátí pravděpodobně Olesz a Fayne, mimo hru budou Carter a Larsson.

Komentáře

Čtěte také

DEVILS MAJÍ PRVNÍ VOLBU

JE TO DOMA New Jersey Devils zažívají Dejavu a po dvou letech opět budou v Draftu, konaném 21. června 2019 ve Vancouveru, vybírat z prvního místa! Dle odborné veřejnosti je předpokládanou jedničkou draftu je americký útočník Jack Hughes. Konečné výsledky loterie: 1 . New Jersey Devils2. New York Rangers3. Chicago Blackhawks4. Colorado Avalanche5. Los Angeles …

Ďáble, co na to říkáš...?