Peklo / Preview / Podaří se nám dnes v Calgary poprvé zvítězit?

Podaří se nám dnes v Calgary poprvé zvítězit?

Naši ďáblové sice sbírají body, ale v odehraných čtyřech zápasech ještě nedokázali zvítězit. Prolomit tuto sérii budou mít Devils dnes, ve 3 hodiny ráno v Calgary.

Stadion Scotiabank Saddledome byl vytopen až do několikáté řady a nebylo vůbec jisté, zda stihnou Flames stadion zrekonstruovat do začátku sezony. Vše se ale podařilo a nic nebrání dnešnímu souboji.

Poslední střetnutí mezi Flames a Devils se odehrálo před dlouhými měsíci a to 11. ledna 2012, kdy Calgary našim Ďáblům nasázelo 4 góly v první třetině a celkově dovedla zápas do konečného vítězství 6-3. Za Devils se tehdy trefili Kovalchuk, Henrique a Patrik Eliáš. Tuto sezonu se s Calgary potkáme celkem dvakrát.

 

Co se týče bodového srovnání, Calgary je na tom zatím lépe. Z odehraných čtyř zápasů ani jeden neprohráli v základní hrací době. Dvakrát zvítězili v regulerní hrací době, 4-3 v Columbusu a včera 3-2 porazili Montréal. Jednou prohráli v prodloužení s Vancouverem 5-4 a jednou na nájezdy ve Washingtonu, taktéž 5-4.

“Je těžké soudit po čtyřech odehraných zápasech”, řekl Jaromír Jágr pro Fire & Ice blog Toma Gulittiho. “Řekl bych, že některé věci jsou velmi dobré, v některých jsme zatím špatní. Takže musíme dělat správně věci, které děláme správně a začít dělat lépe věci, které nám zatím tak nejdou.”

Na straně Devils se do ráže začíná dostávat česká dvojka Patrik Eliáš a Jaromír Jágr. Na straně Flames bude určitě nebezpečný nováček Monahan, šestka letošního draftu. Monahan si připsal gól ve třech po sobě jdoucích zápasech a v každém ze čtyř zápasů bodoval, což je na začátek kariéry v NHL velmi slušné. Výraznou postavou na straně Flames bude  také další české želízko Jiří Hudler, který taktéž bodoval ve všech čtyřech odehraných zápasech. Mimo sestavu dnes bude Mark Fayne a místo něj naskočí Adam Larsson, v útoku místo Cartera nastoupí J. Josefson.

Injury List se objevil s poraněnou horní polovinou těla Ryan Carter. Nastřelená noha Ryana Clowa je podle rentgenu v pořádku. Útočník Calgary David Jones odstoupil ze středečního zápase kvůli zranění v horní polovině těla a již se nevrátil a je otázkou zda se dnes objeví. Mimo hru budou určitě útočníci Mike Cammalleri (zraněná ruka) a Matt Stajan (noha).

Dainius Zubrus - Patrik Elias - Jaromir Jagr
Ryane Clowe - Adam Henrique - Michael Ryder
Rostislav Olesz - Travis Zajac - Damien Brunner
Jacob Josefson - Stephen Gionta - Steve Bernier

Bryce Salvador, Marek Zidlicky, Andy Greene,
Adam Larsson, Anton Volchenkov, Peter Harrold

Martin Brodeur, Cory Schneider

STREAM BUDE ZAJIŠTĚN!

Čtěte také

Tučnáci dorazí do Newarku, dokáží Devils zvítězit?

Před sobotním zápasem v Montrealu, který ukončuje zápasy tento týden, odehrají Devils ještě jeden zápas na domácí půdě. Do Newarku dorazí Tučňáci z Pittsburghu. Utkání začíná v noci na sobotu od 1:00 SEČ. Penguins jsou bez svého kapitána, Sidney Crosby je na listině zraněných hráčů. Tučňáci od zranění svého nejproduktivnějšího hráče (17 bodů) minulou sobotu …

Leave a Reply

Your email address will not be published.