Peklo / Preview / Trip pokračuje zápasem ve Winnipegu

Trip pokračuje zápasem ve Winnipegu

Z 5-ti zápasového tripu po Kanadě nás čeká zápas číslo 4 – Winnipeg Jets. Z dosavadních tří zápasů z tripu máme pouhé 2 body a dnes už by výhra opravdu bodla. Naštěstí v náš prospěch zatím hraje i to, že se naším divizním sokům taktéž příliš nedaří a tak nám vydřené 3 body zatím stačí alespoň na střed tabulky Metropolitní divize – na to se ovšem věčně spoléhat nedá!

Dnešní zápas v MTS Center je opět velmi zajímavý pro Coryho Schneidera, který zde startoval svoji kariéru v AHL a tyto začátky dnes shrnul Belly ve svém článku a opět se dnes postaví do branky. Taktéž pro Travise Zajace to bude trochu jiné – narodil se zde.

Devils sehrají v této sezoně s Jets pouze dva zápasy. Je to dáno tím, že byl Winnipeg přeřazen do Západní konference. Minulou sezonu vyhráli Jets dva ze tří zápasů proti našim Ďáblům, takže mimo to, že Devils chtějí poprvé naplno bodovat mají i o další motivaci postaráno.

Samozřejmě ale ani Jets nedají nic zadarmo. Z 5-ti odehraných zápasů vyhráli “pouze” 2x, 3x pak prohráli, naposled v pátek doma s Dallasem vysoko 4-1, takže i oni se budou dnes předvést v úplně jiném světle před svými fanoušky. Pro Devils by mohlo hrát to, že forma Jets má sestupnou tendenci. První 2 zápasy Jets vyhráli, pak ale přišel útlum a 3 zápasy po sobě prohráli, z toho dva byly domácí, takže je zde možnost toho využít.

V řadách Devils se začíná pomalu probouzet i Dainius Zubrus, který dal v Calgary jeden gól a celkově na jeho hodnocení svítí +4 body. Určitě mu pomohlo i to, že ho kouč DeBoer zařadil k české dvojici Eliáš – Jágr a tato lajna se zatím jeví jako velmi nadějná pro další duely. Na straně Jets bude pak určitě nebezpečným mimo jiné hráče Bryan Little, který má z 5-ti zápasů 4 body (3 góly, 1 asistence).

Na Injury Listu Devs je stále Ryan Carter (horní oblast těla), který nenastoupil ani v Calgary. Na straně soupeře svítí taktéž jedno jméno – Chris Thorborn (dolní polovina těla), který taktéž zmeškal svůj páteční zápas a jeho zranění je “day-to-day”.

Čtěte také

Tučnáci dorazí do Newarku, dokáží Devils zvítězit?

Před sobotním zápasem v Montrealu, který ukončuje zápasy tento týden, odehrají Devils ještě jeden zápas na domácí půdě. Do Newarku dorazí Tučňáci z Pittsburghu. Utkání začíná v noci na sobotu od 1:00 SEČ. Penguins jsou bez svého kapitána, Sidney Crosby je na listině zraněných hráčů. Tučňáci od zranění svého nejproduktivnějšího hráče (17 bodů) minulou sobotu …

Leave a Reply

Your email address will not be published.