Peklo / Hlavní zprávy / Ryane Clowe na listinu zraněných, Tedenby z ní

Ryane Clowe na listinu zraněných, Tedenby z ní

Útočník Ryane Clowe byl umístěn na listinu zraněných, Mattias Tedenby byl naopak aktivován na soupice.

Poté, co dostal Clowe loktem do hlavy od Jacoba Trouby, měl silné bolesti hlavy.

Manažer Lou Lamoriello řekl, že bolest hlavy Cloweovi už odezněla a byl na prohlídce u doktorů. Ale tým nechce nic riskovat a tak byl, kvůli dřívějším problémům s otřesy mozku, zapsán na listinu zraněných.

Ryane tak zmešká minimálně dva zápasy. V noci ze čtvrtka na pátek (od 1:30 mašeho času) v Ottawě a poté utkání s Rangers ze soboty na neděli (v 1:00 našeho času).

“Dostal loktem ve třetí třetině hit a pokračoval ve hře,” vzpomíná Lamoriello. “Kvůli jeho minulosti cítíme, že bude bezpečné opatření ho zapsat na listinu zraněných a snad to bude jen na dva zápasy. Samozřejmě byl u lékaře, ale to bylo jen opatření.”

Když se reportér Tom Gulitti z deníku The Record a blogu Fire & Ice zeptal Lamoriella, jestli měl Clowe nějaké zlé příznaky, odpověděl, “Dostal hit, takže ho bolela hlava. Takže jsme to možná přecenili, ale když máte někoho, kdo má takovou hostirii, nechcete nic riskovat. On chce hrát, ale my mu to nedovolíme.”

Od nedělního utkání Clowe nebruslil. “Pár dní nebude,” řekl Lamoriello.

“Důvodem je to, že chceme, aby se z toho úplně dostal,” má jasno manažer Devils.

31letý Clowe měl třikrát otřes mozku v minulé sezoně, v které hrál zpočátku za San Jose a poté za Rangers. Podstoupil mnoho testů a obdržel “zdravotní vysvědčení”. I to si Devils samozřejme prohlédli předtím, než Clowea podepsali na pětiletou smlouvu 5. července jako volného hráče.

Lamoriello řekl, že o dlouhodobém zdraví Clowea vůbec nepochybuje.

“Mluvil jsem s doktorem a řekl, že občas se to dá přecenit kvůli té historii, ale raději bych měl vše na pravé míře,” řekl. “Ve skutečnosti jsem viděl (Clowea) ráno a mluvil s ním (o zařazení na listinu zraněných). Řekl, ‘Jste si jistý?'”.

V šesti zápasech nedala posila ze San Jose ani jeden gól a má pouze jednu asistenci.

S Clowem, který byl tedy zařazen na listinu zraněných, byl aktivován Mattias Tedenby z listiny zraněných na mimosoupiskovém listu. Ten by tak měl hrát v utkání s Ottawou.

Složení lajen na dnešním tréninku:

Brankáři: Brodeur, Schneider
Obránci: Salvador, Židlický, Greene, Larsson, Volchenkov, Harrold, Fayne (páry se často měnily, proto je zde pouze uveden konkrétní výpis obránců)
Útočníci: Eliáš, Henrique, Jágr – Tedenby, Zajac, Ryder – Zubrus, Loktionov, Brunner – Carter, Gionta, Bernier – Olesz, Josefson

Druhá polovina tréninku byla věnována především nácviku přesilových her, které se Devils letos nedaří (bilance 1 z 15).

První lajna: Židlický, Zajac – Ryder, Eliáš Jágr
Druhá lajna: Greene, Larsson – Brunner, Henrique/Loktionov, Bernier

Poté následoval trénink nájezdů. Na ty se rozjeli pouze Zajac, Henrique, Eliáš, Jágr, Brunner, Ryder a Židlický. Každý měl dva pokusy, brankáři se střídali po třech nájezdech.

Brodeur
Skórovali: Zajac (druhý pokus)
Neskórovali: Zajac (první pokus), Henrique, Eliáš (dvakrát), Jágr (dvakrát), Brunner, Ryder

Schneider
Skórovali: Brunner, Henrique, Eliáš
Neskórovali: Židlický (dvakrát), Ryder

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?