Peklo / Reporty / A stále bez výhry …

A stále bez výhry …

Pro Senátory home opener, pro Ďábly další boj o první výhru …

Utkání mělo pomalejší rozjezd, ale už v páté minutě se měnilo skóre. Bobby Ryan nabil Eriku Karlssonovi, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. V sedmé minutě se pokoušel zpoza branky zakončit Jágr, Anderson byl ale připraven. Na druhé straně zkoušel to samé Bobby Ryan a tentokrát z toho byla branka – 2:0. Dvě střely domácího týmu na bránu => dva góly. To jen prokazovalo, že jsou Devils v herní krizi. Následovalo vhazování v útočném pásmu, po kterém Milan Michálek pálil do tyče. V deváté minutě zařídil Spezza se svými spoluhráči pořádný rozruch před Brodeurem, ale gól z toho nepadl, stejně jako z následujícího protiútoku, kdy bekhendem zakončoval Bernier. Ve 13. minutě hráli Devils po vyloučení Methota přesilovku, ale tu se jim nepodařilo využit. V oslabení ještě k tomu zahrozil MacArthur. V průběhu 16. minuty pálil od modré dobře Židlický a před brankou mohl dorážet Bernier, ale opět z toho gól nebyl. Devils z toho alespoň vybojovali přesilovou hru (Cowen vyloučen za hrubost). Hosté z ní mohli vyrovnat, ale v brance byl proti tomu výborný Anderson. Šance Henriquea, Rydera, Brunnera a dalších zlikvidoval. Po první třetině tak platil stav 2:0 pro domácí.
Střely: 7:12

Druhou třetinu začali lépe hosté z New Jersey. Ve 26. minutě si mezi kruhy sjel a vypálil Jaromír Jágr, ale Anderson jeho střelu vyrazil. Následně si najel pro puk obránce Andy Greene, jenže ani jeho pokus neskončil za zády ottawského brankáře. Velkou šanci měl v průběhu devětadvacáté minuty Stephen Gionta, který dostal přihrávku od Berniera, ale opět byl v hlavní roli brankář Senators. Stejně jako o chvíli později proti dvěma pokusům Patrika Eliáše. Psala se 32. minutě a další velkou šanci měl Gionta. Po chybě Andersona zakončoval zpoza do prázdné branky, ale obránci včas přispěchali s pomocí a následně zamezili, už i s brankářem Senators, dorážce Cartera. Devils nevycházelo nic! A když už něco téměř vyšlo, byl tam připravený Anderson. Prostě smůla a krize zkombinovaná dohromady. Ve 37. minutě si po dlouhé době vytvořili šanci také domácí. Po odrazu od mantinelu se ke střele dostal Clarke MacArthur, ale Brodeur se stihl včas přesunout a puk vyrazit. Následně se Ottawě podařilo opět hosty uzemnit – krásnou kombinaci zakončil po Karlssonově přihrávce Zack Smith – 3:0! V závěru třetiny dostali Devils velkou možnost – 1:42 dlouhou přesilovou hru 5 na 3! Jenže tu část, která ještě zasáhla do druhého dějství, se i kvůli méně časté střelbě využít nepodařilo.
Střely: 4:11

Třetí třetinu tak začali Devils zbytkem přesilovky. Nejdříve si po střele Židlického vytvořil při dorážce šanci Ryder, ale Anderson byl opět připraven. Na co ale už brankář domácího celku nestačil, byla střela Zajaca po pasu od Židlického – 3:1! Neuvěřitelnou šanci měl ve 44. minutě Jágr! Ten se po odrazu od mantinelu dostal k puku před zcela prázdnou brankou, ale Anderson přiložil hokejku a zabránil téměř jistému gólu! Domácí mohli ve 47. minutě přidat čtvrtou branku. Jenže dorážka Condry šla po střele Gryby mimo bránu. V 51. minutě se hosté přiblížili na rozdíl jediné branky. Gionta předložil puk Bernierovi mezi kruhy, jenž dobrou střelou snížil na 2:3! Následně měli ale Senátoři přesilovou hru po vyloučení Tedenbyho. V ní dobře pálil Michálek, jenže Brodeur byl připraven. Ďáblové tak početní nevýhodu ubránili a začalo se pomalu schylovat k závěrečnému náporu. Jenže ten zase trochu poklesl po gólu na 4:2, který dal střelou hned po přejetí modré čáry Milan Michálek. Zde Brodeur neměl úplně čisté svědomí. 2:40 před koncem odvolali Devils brankáře. Hned si poté vytvořili šanci, to když Jágr poslal před bránu puk na Berniera. Ale opět zde byl skvělý Anderson. V 59. minutě ale chyboval český útočník s číslem 68 na zádech ve středu hřiště, přišel o puk a Jason Spezza potvrdil výhru domácích. Pak ještě svojí šanci nevyužil Pageau … Ale to už nic nezměnilo na tom, že domácí brali dva body.
Střely: 12:19

Ottawa Senators 5:2 New Jersey Devils
5. Karlsson (Ryan), 7. Ryan (Turris, MacArthur), 39. Smith (Karlsson, Spezza), 56. Michálek (Spezza, Karlsson), 59. Spezza (Condra) – 41. Zajac (Židlický, Eliáš), 51. Bernier (Gionta)

Střely celkově: 23:42

Senators: Anderson – Methot, Karlsson, Cowen, Wiercioch, Phillips, Gryba – Michálek, Spezza, Conacher, MacArthur, Turris, Ryan, Greening, Smith, Neil, Kassian, Pageau, Condra
Devils: Brodeur – Greene, Židlický, Volchenkov, Larsson, Salvador, Harrold – Eliáš, Henrique, Jágr, Tedenby, Zajac, Ryder, Zubrus, Loktionov, Brunner, Carter, Gionta, Bernier