Peklo / Hlavní zprávy / Lamoriello: “Tým si zaslouží více důvěry”

Lamoriello: “Tým si zaslouží více důvěry”

Lou Lamoriello: “Tým si zaslouží více důvěry”; Ryane Clowe se stále necítí úplně fit.

Ačkoliv jsou Devils jediným týmem, který v NHL ještě nevyhrál (bilance 0-4-3), věří generální manažer Lou Lamoriello aktuálnímu složení kádru.

“O tom vůbec nepochybuji,” deklaroval jasně pro blog Toma Gulittiho, Fire & Ice. “Cítím, že s tím, co tu máme, se pouze musíme pustit ve stejný čas do práce.”

Lamoriello obvykle hodnotí situaci až po deseti zápasech, takže momentálně po sedmi utkáních nepřipadají v úvahu žádné velké změny.

“Nemyslím si, že někdo z nás tipoval nebo cítil, že bychom měli mít po sedmi zápasech tři body,” řekl manažer Devils. “Ale hráli jsme sedm zápasů. Stále jich zbývá 75. Už s těmi sedmi zápasy nemůžeme udělat nic jiného, než hledět na věci, které jsme provedli dobře a dostat se přes ty, které jsme dobře neprovedli. A cítím se uvolněně, když řeknu: tento tým si zaslouží o něco více důvěry. Byli jsme na tripu, hráli jsme šest ze sedmi zápasů venku, (mohli jsme) získat více bodů. Ale nezískali, takže už se tím nebudeme zabývat.”

“Budeme pouze dělat ty věci, které musíme dělat každý den. Momentálně se soustředíme na další zápas.”

S obranou, která několikrát zaváhala, s útokem, který byl občas slabý a Martinem Brodeurem, který měl v Ottawě při prohře 5:2 nepříliš dobrý výkon, musí Devils zlepšit mnoho věcí. A musí co nejdříve, nejlépe už do domácího utkání s Rangers.

Jelikož Devils před sezonou posílilo šest hráčů – brankář Cory Schneider a útočníci Jaromír Jágr, Damien Brunner, Michael Ryder, Ryane Clowe a Rostislav Olesz – chce dát Lamoriello této skupině více času.

“Myslím, že vždycky uděláte (hráčskou výměnu), když to váš tým může zlepšit, ale momentálně chceme vidět to, co tu máme, protože jsme v různých zápasech provedili různé věci,” řekl Lamoriello. “Naši nejlepší hráči musí být nejlepší hráči a to je něco, co by mělo být pevně stanoveno. Nemůžeme od některých hráčů očekávat to, co by měli dělat jiní. Takže momentálně k tomu přistoupíme právě takto.”

“Trenéři dělají vše, co je možné. Momentálně musí zůstat každý plně soustředěný, aby odvedl svou práci zodpovědně a týmově. Už se nemůžete dívat zpět. Nemůžete říkat ‘měli jsme’ apod. Momentálně prostě musíme hrát.”

Když tým prohraje prvních sedm zápasů v sezoně, před kterou nehráli play-off, vznáší se určité spekulace, jestli se nehoupe křeslo pod trenérem. Peter DeBoer má ale své místo momentálně jisté, společně i se svými asistenty.

“Vy novináři jste vždycky ti, kteří se ptají na takové věci,” řekl GM New Jersey Devils. “Nechci o něčem takovém mluvit, nehledě na to, kde jsme či nejsme. To jsou otázky, na které se vždycky lidí ptáte. Já se do těchto diskuzí momentálně nepouštím.”

“Dělají všechno, co je možné.”

DeBoer potvrdil, že je Lamoriello velmi podporující.

“Lou je velmi spokojený s tím, co děláme,” řekl trenér Devils. “Je spokojený s tím, že nikdo není šťastný, že prohráváme.”

Momentálně tak odvolání trenéra nepřipadá v úvahu. Ale pokud bude série trvat dlouho, bude to pro něj jenom těžší. Bude pod obrovským tlakem.

“Nikdo není spokojen s pozicí, ve které jsme a s počtem bodů, které máme, ale každý se snaží,” ví Lamoriello. “Nemám rád klišé, ale odehráli jsme několik zápasů, které mohly dopadnout úplně jinak, měli jsme šance a občas se nějaké věci nevyvíjely správně.”

“Není třeba panikařit. Je tu mnoho dobrých věcí, které se staly. Musíme zlepšit přesilové hry. Dali jsme z ní (v zápase s Ottawou) gól. Musíme celkově zlepšit naší hru do každého zápasu.”

Lamoriello projednal i téma zranění Clowea. Ten se “stále necítí tak, jak by chtěl, stoprocentně,” poté, co ve Wnnipegu dostal úder loktem od Jacoba Trouby ve třetí třetině.

“Ale jak řekl doktor, musíme pouze čekat a uvidíme,” řekl Lamoriello.

Clowe byl ve středu umístěn na listinu zraněných a vrátit se bude moci v neděli. Přišel o utkání v Ottawě, příjde i o zápas s Rangers. Bude moci být aktivován před zápasem s Columbusem. Na otázku Toma Gulittiho, reportéra deníku The Record, jestli bude Clowe hrát zápase v Columbusu, odpověděl Lamoriello, že “pokud nezačne v dalších dnech bruslit (a trénovat), nebude.”

Clowe měl v minulé sezoně třikrát otřes mozku. A právě kvůli tomu nechtěl nic manažer Devils riskovat.

Kdy bude tedy Clowe opět hrát?

“Až bude připravený,” řekl Lamoriello. “Přál bych si být více konkrétní.”

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?