Peklo / Preview / Po dlouhé době se Ďáblové představí doma v derby proti Rangers

Po dlouhé době se Ďáblové představí doma v derby proti Rangers

Ďáblové se po dlouhých dvou týdnech vrací na domácí led a pokusí se získat své první vítězství v této sezoně. A myslím si, že pro zlomení této série není vhodnější příležitosti, než na domácím ledě v bitvě o řeku Hudson – ano v zápasem proti New York Rangers.

Rangers sbírají body těžce podobně jako Ďáblové. Rangers mají prozatím v tabulce pouze o bod více než Devils. Rags začínají 9-ti zápasovou šnůrou po hřištích soupeřů. Z těch si dosud odvezli pouze 4 body za výhru v Los Angeles 3-1 a středeční výhru ve Washingtonu 2-0. Nyní je čeká zápas s Devils, poté ještě ve Philadelphii a Detroitu a až teprve potom je čeká 1. domácí zápas.

O 6-ti zápasovém tripu a získaných dvou bodech za remízy po 3 třetinách se nemá cenu příliš zmiňovat. Nyní je potřeba již sbírat body. Sám Lou Lamoriello tomuto zatím nepřikládá velký význam, začíná hodnotit stav až po zhruba 10-ti odehraných zápasech, takže má tým ještě 3 zápasy na to vylepšit si reputaci. Pokud se tak nestane, což si žádný ďábel nepřipouští, musel by Lou pravděpodobně tuto situaci řešit a asi by to nebyly úplně příjemné kroky.

Souboj Ďáblů a Jezdců budeme moci sledovat letos celkem 5x. Minulou sezonu to byla 4 střetnutí, 3x dokázali zvítězit Rangers. S tím se musí něco udělat.

Nebezpečným z řad Rangers bude určitě Brad Richards, který v 6-ti utkání získal 7 bodů. Na IR listu mají Rangers své nejvýraznější postavy – svého kapitána Callahana, který má zloměný palec, dále pak střelce Ricka Nashe, ten si přivodil otřes mozku a posledním hráčem, který se dnes neobjeví je Carl Hagelin, který je po operaci ramene. Ďáblové se budou muset ještě minimálně jeden zápas obejít bez Ryana Clowa, který odpočívá kvůli problémům s hlavou.

Vítězný zápas Ďáblů proti Rangers z minulé sezony 3-1   |   2/5/2013

Čtěte také

Devils se trápí. Další prohra a zraněný Hischier

Dlouhý sedmizápasový trip je u konce a někteří hráči jej označují jako “Trip z pekla”. Devils si z tohoto výletu vezou bilanci 1-6-0 a navíc zraněného útočníka Nica Hischiera. Ten nedohrál včerejší zápas, kdy padli Devils na půdě Jets 2:5.

Ďáble, co na to říkáš...?