Peklo / Preview / Po dlouhé době se Ďáblové představí doma v derby proti Rangers

Po dlouhé době se Ďáblové představí doma v derby proti Rangers

Ďáblové se po dlouhých dvou týdnech vrací na domácí led a pokusí se získat své první vítězství v této sezoně. A myslím si, že pro zlomení této série není vhodnější příležitosti, než na domácím ledě v bitvě o řeku Hudson – ano v zápasem proti New York Rangers.

Rangers sbírají body těžce podobně jako Ďáblové. Rangers mají prozatím v tabulce pouze o bod více než Devils. Rags začínají 9-ti zápasovou šnůrou po hřištích soupeřů. Z těch si dosud odvezli pouze 4 body za výhru v Los Angeles 3-1 a středeční výhru ve Washingtonu 2-0. Nyní je čeká zápas s Devils, poté ještě ve Philadelphii a Detroitu a až teprve potom je čeká 1. domácí zápas.

O 6-ti zápasovém tripu a získaných dvou bodech za remízy po 3 třetinách se nemá cenu příliš zmiňovat. Nyní je potřeba již sbírat body. Sám Lou Lamoriello tomuto zatím nepřikládá velký význam, začíná hodnotit stav až po zhruba 10-ti odehraných zápasech, takže má tým ještě 3 zápasy na to vylepšit si reputaci. Pokud se tak nestane, což si žádný ďábel nepřipouští, musel by Lou pravděpodobně tuto situaci řešit a asi by to nebyly úplně příjemné kroky.

Souboj Ďáblů a Jezdců budeme moci sledovat letos celkem 5x. Minulou sezonu to byla 4 střetnutí, 3x dokázali zvítězit Rangers. S tím se musí něco udělat.

Nebezpečným z řad Rangers bude určitě Brad Richards, který v 6-ti utkání získal 7 bodů. Na IR listu mají Rangers své nejvýraznější postavy – svého kapitána Callahana, který má zloměný palec, dále pak střelce Ricka Nashe, ten si přivodil otřes mozku a posledním hráčem, který se dnes neobjeví je Carl Hagelin, který je po operaci ramene. Ďáblové se budou muset ještě minimálně jeden zápas obejít bez Ryana Clowa, který odpočívá kvůli problémům s hlavou.

Vítězný zápas Ďáblů proti Rangers z minulé sezony 3-1   |   2/5/2013

Čtěte také

Nico Hischier se poprvé představil budoucím spoluhráčům

Úterní den byl pro hráče New Jersey ve znamení rozvojového kempu, kterého se účastní i ti, kteří do organizace Devils již delší dobu patří. Pozornost všech se zaměřila především na nový švýcarský přírůstek do rodiny. Nico Hischier, jednička draftu 2017, poprvé předvedl, co umí. Blake Speers, kterého Devils minulou sezonu poslali mezi juniory, se na …

Ďáble, co na to říkáš...?