Peklo / Hlavní zprávy / Brunner se cítí lépe, ale neví, jestli bude hrát s Columbusem

Brunner se cítí lépe, ale neví, jestli bude hrát s Columbusem

Útočník Damien Brunner už se cítí lépe, ale neví, kdy bude hrát. Cory Schneider bude chytat proti Columbusu.

Brunner se podle svých slov “necítil tak špatně” na dnešním tréninku poté, co zmeškal vítězný zápas proti Rangers kvůli zranění v horní části těla.

“Lépe než včera,” řekl. “Je to o něco lepší.”

Forvard Devils potvrdil, že se mu zranění přihodilo ve Winnipegu, kdy v první třetině dostal hit.

Sám řekl, že neví, jestli bude moci hrát v úterý (v noci z úterý na středu od 1:00) v Columbusu.

“Prošel si těžkým tréninkem,” řekl DeBoer pro blog Fire & Ice Toma Gulittiho. “Uvidíme, jak se bude zítra cítit.”

Trenér Devils prozradil, že v Columbusu bude chytat Cory Schneider. Poprvé v sezoně tak bude chytat druhé utkání v řadě.

Po výhře nad Rangers už všechno vypadá lépe. První výhra v sezoně 2013/2014. DeBoer přesto ví, že se v něčem ještě musí tým zlepšit.

“Naše hra se podle mě zlepšuje,” řekl. “Jde správným směrem. Pořád máme stále práce, ale zlešpujeme se a máme z toho dobrý pocit, protože prvních pět-šest zápasů to nevypadalo dobře.”

Ačkoliv výhra 4:0 vypadá jako dokonalá (Devils využili své šance, téměř nic Rangers nedovolili), přesto trenér řekl, že “Je to jedna výhra a opět se musím opakovat, ať to skóre vypadá tak dobře, jak vypadá, stále musíme několik věcí zlepšit.”

Devils dali čtyři góly pouze z 19 střel na Henrika Lundqvista. Když se ohlédneme k minulému zápasu s Ottawou, kdy střel bylo 42, je to poměrně zajímavé porovnání.

“Ve statistikách jsme si vytvořili dvakrát tolik šancí v Ottawě, než v posledním zápase,” řekl Peter DeBoer. “Takže určitě nevyměním 19 (střel) za 40. Nikdy.”

Tak proč tedy byli Devils lepší a skórovali dvakrát více gólů než v Ottawě?

“Byli jsme efektivní. Lundqvist byl trochu na dně,” ví DeBoer. “Anderson byl předtím v dobré formě. Ale kdybych si mohl vybrat, který ze zápasů bych radši vyhrál, byl by to ten v Ottawě.”

Důležitou věcí bylo podle DeBoera to, že se Devils příliš prohrou se Senátory nezaobývali a nesložili zbraně.

“To se stává,” řekl. “Líbila se mi naše reakce. Vypořádáváme se s tím, ale stále je to mnoho věcí, které musíme zlepšit.”

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?