Peklo / Reporty / Dočkali jsme se! Devils rozebrali rivaly z Manhattanu!

Dočkali jsme se! Devils rozebrali rivaly z Manhattanu!

Ďáblové dnes přivítali Jezdce z New Yorku, kteří tak pokračují ve svém putování po hřištích soupeřů. Tohle je jejich 7. zastávka z celkových 9-ti. Až po těchto zápasech se Rags podívají poprvé domů.

Hned úvod zápasu naznačil, že se bude hrát ve vysokém tempu a ani jeden tým nebude na nic čekat. Od první minuty měli Ďáblové mírnou převahu a ve 4. minutě Anton Volchenkov vybojoval první přesilovou hru, když mu hokejkou do obličeje šáhl Pouliot. Tato přesilovka ovšem za moc nestála, Ďáblové se snažili kombinovat zbytečně složitými přihrávkami skrz útočné pásmo a to úspěch nemělo. Ovšem necelou minutu po přesilovce od modré napřáhl Volchenkov, Lundqvist vyrazil pouze před sebe a dojíždějící Loktionov zavěsil pod víko a Ďáblové tak vedli 1-0. Poté se do hry dostali i Rangers a vytvořili si poměrně výrazný tlak v našem obraném pásmu. Nic z toho ale nevytěžili. Ďáblové tyto krušnější chvilky ubránili a únik Adama Henriqua po levé straně skončil gólem, kdy přesně k levé tyči vystřelil a Lundqvist na tuto střelu neměl nárok. Devils tak ve 13. minutě vedli už 2-0. Adamovi přihrával na jeho 2. gól v sezoně Jaromír Jágr, se kterými také mimo jiné hrál v lajně Rosťa Olezs, který nahradil nemocného Patrika Eliáše. 2 minuty a 5 vteřin do konce 1. třetiny byl vyloučen Marek Židlický za hákování a tak měli Rags možnost snížit. Toto oslabení sehráli Devils perfektně, při zavážení puků útočníky několikrát tvrdě srazili a oslabení se podařilo ubránit. V poslední minutě ale tvrdě sestřelil Pouliot našeho kapitána Bryce Salvadora. Zákrok byl ještě poměrně daleko od mantinelu a Bryce tak z větší dálky narazil zády na mantinel a za pomoci spoluhráčů odkulhal do kabin. První třetina tak skončila vedením Ďáblů 2-0.

Střely 9-6

Do 2. třetiny Bryce zatím nazasáhl a tak jsme čekali, zda se objeví nebo jestli bude mimo již celý zápas. Třetina začala tlakem Rangers a v úvodu Devs trochu propadli a Pyatt uháněl po pravém křídle a velmi dobře vystřelil, Cory dokázal lapačkou vytěsnit na tyč a následná dorážka opět od Pyatta prošla brankovištěm, ale ani z této dorážky Rangers nesnížili. V 6. minutě jsme viděli v akci nové pravidlo, kdy hráč Rags odehrál puk rukavicí a byl tak na 2 minuty vyloučen. Po 18-ti vteřinách se Ďáblům konečně podařila proměnit i přesilová hra. Devils vybojovali buly, po modré čáře si z jedné strany na druhou vyměnili puk Jágr, Ryder a Židlický, kdy Ryder propálil Lundqvista a Devils tak šli do vedení 3-0. Nutno podotknout, že perfektní práci odvedl také Olezs, který zakryl výhled brankáři Rangers a ten tak nic neviděl. Hra se poté opět vyrovnala. Viděli jsme tvrdý důrazný hokej s několika výraznějšími akcemi, které ale gólem neskončili. V čase 11:47 se Devils naskytla další možnost přesilové hry když byl za faul loktem vyloučen Falk. Přesilovku Devs nevyužili, ale pozitivem bylo alespoň to, že většinu času dokázali operovat v útočném pásmu a viděli jsme několik pohledných akcí. Přesilovka sice proměněna nebyla, ale Devils i tak zůstali usazeni v pásmu Rags. Salvador, který se vrátil do zápasu, nahodil na Lundqvista, odraženého puku se nejrychleji zmocnil Zubrus a zasunul gólmanovi mezi nohy a Devs tak vedli už 4-0. V závěru 2. třetiny musel ještě na trestnou lavici Mark Fayne, který vyhodil puk a tak naprosto zbytečně 4 vteřiny před koncem 2. třetiny oslabil svůj tým.

Střely 16-12

Závěrečnou třetinu tedy Ďáblové začínali v oslabení. Rangers se podařilo hned usadit v pásmu a jejich přesilovka byla nebezpečná, posledních 20 vteřin ji ale Devs odehráli v útočném pásmu a tak i toto vyloučení jsme přežili. Devils poté převzali iniciativu v zápase a na delší dobu se usadili v útočném pásmu. Zbytek zápasu se odehrával stále v dobrém tempu, ale Devs zápas kontrolovali a Rangers nepouštěli do nějakých výrazných akcí a nedopustili žádnou dramatizaci zápasu. Na hostech bylo ale vidět, že by rádi smazali nulu na Coryho kontě. V posledních 6-ti minutách Rangers nepříjemně presovali a dostali se do slibných šancí a občas nám tuhla krev v žilách, protože jsme Corymu první nulu v sezoně opravdu přáli. Minutu před koncem podrazil Andyho Greena Zuccarello. Za pár vteřin ale ještě hrál vysokou holí Loktionov a tak se 40 vteřin před koncem ještě počet hráčů na ledě vyrovnal a dohrávalo se tedy 4 na 4. Devils si už ale tohle pohlídali a Cory si tak připsal první nulu a Devils první výhru v sezoně!

Střely 19-21

7:22 A. Loktionov (A. Volchenkov), 12:37 A. Henrique (R. Olesz, J. Jágr), 26:00 PP M. Ryder (Jágr, Židlický), 34:32 D. Zubrus (Salvador, Židlický)