Peklo / Binghamton Devils / Gelinas povolán z farmy, Salvador mimo soupisku

Gelinas povolán z farmy, Salvador mimo soupisku

Obránce Eric Gelinas byl povolán z Albany, Bryce Salvador jde mimo soupisku.

Na dnešním tréninku se Gelinas objevil s číslem 22 na helmě.

Nebyl na něm kapitán Bryce Salvador, který odcestoval do Lethbridge v Atlantě kvůli úmrtí v jeho rodině. Byl tak označen jako hráč mimo soupisku. To otevřelo prostor pro Gelinase.

Podle citace z blogu Fire & Ice Toma Gulittiho se neví, kdyy se Salvador vrátí. Ale určitě nebude hrát proti Vancouveru.

Zatím ale není jisté, jestli bude Gelinas hrát. Podle slov DeBoera ale k tomu měl blízko už před touto sezonou.

“Hrál dobře v kempu,” řekl trenér. “Vypadal dobře.”

Gelinas prokázal, že má tvrdou ránu a může být platný na přesilovkách.

“To určitě zvážíme,” ujišťuje DeBoer. “V Albany řídí přesilovky, takže to je určitě jeho síla. O našich mladých hráčích platí jedna věc – když jsou v sestavě, tak hrají. Podívejte se na jejich průměrné časy, (Adam) Larsson (17:04) na zápas, (Andrei) Loktionov (13:19) na zápas, (Mattias) Tedenby (10:24) na zápas. Když se dostanete do naší sestavy jako mladý hráč, dostanete šanci si zahrát a z toho musíte vytěžit co nejvíce.”

Salvador měl po druhé třetině v Columbusu bolavou nohu po zblokování střely, ale Lamoriello řekl, že rentgen nic neprokázal.

Obránce Peter Harrold se také lehce zranil, ale bude připravený hrát.

Patrik Eliáš opět netrénoval, ale před tréninkem si chvíli zabruslil. V den zápasu se rozhodne, jestli bude proti Canucks hrát.

“Mluvil jsem s ním a jsem velmi optimistický,” řekl DeBoer.

Clowe stále zůstává na listině zraněných a stále neterénuje.

Cory Schneider by měl být potřetí za sebou v brance. DeBoer ale neprozradil, jestli má vliv to, že opět bude chytat proti svým bývalým spoluhráčům.

“Mnoho faktorů o tomto rozhoduje,” řekl DeBoer. “Máte v týmu dva skvělé brankáře. Jeden z nich je nejlepší v historii a druhý může být naprosto v klidu jedničkou. Není to lehká situace. Oba brankáři se s tím střídáním ale vypořádávají profesionálně.”

Dnes trénovali (volitelný trénink):
Brankáři: Martin Brodeur
Obránci: Eric Gelinas, Mark Fayne, Adam Larsson
Útočníci: Jaromír Jágr, Rostislav Olesz, Travis Zajac, Ryan Carter, Stephen Gionta, Steve Bernier, Jacob Josefson, Mattias Tedenby, Damien Brunner, Andrei Loktionov

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?