Peklo / Reporty / Na výhru s Rangers se nepodařilo navázat, z Columbusu odjíždí Devils s prázdnou

Na výhru s Rangers se nepodařilo navázat, z Columbusu odjíždí Devils s prázdnou

Devils v Columbusu neuspěli, prohráli 1:4.

Jaromír Jágr nastoupil ke 1400. utkání v NHL.

Utkání začalo poměrně opatrně. První šanci měli domácí, to když Wisniewski vystřelil od modré a o dorážku se pokusil Boll, oba pokusy ale Schneider ve spolupráci s obránci zvládnul. V sedmé minutě vyslal ve středním pásmu Jágr do šance Loktionova, ten si obešel obránce a následně se pokusil překonat Bobrovského, jenže ten vymrštil svou lapačku a střelu z nevýhodného úhlu chytil. V průběhu 11. minuty z mezikruží nebezpečně vystřelil Dalton Prout, ale Schneiderův beton byl, stejně jako proti dorážce Umbergera, připravený. Poté, co Blue Jackets nepotrestali vyloučení Zajaca, mohl skórovat Boone Jenner, jenže na Schneidera opět nevyzrál. Stejně dopadl v 17. minutě Gáborík, který zakončoval bekhendem po objetí branky. Ani z krumáže před brankou, kde stále Foligno se nic nestalo. O minutu později si po dlouhé době vytvořili šance hosté. Fayneovu střelu od modré tečoval Olesz a Bobrovsky prokázal skvělou reakci. Ještě lepší zákrok vytáhl ruský brankář o chvíli později, kdy před ním po nahrávce Tedenbyho zůstal zcela nehlídaný Zajac. Bobrovsky zůstal nepřekonaný. V posledních dvou minutách první třetiny hráli Devils přesilovou hru, ale v ní nejdříve chybovali a Letestu s MacKenziem šli do šance, ale druhý jmenovaný minul po dobré přihrávce branku. Prvních 20 minut tak branku nepřineslo.
Střely: 7:6

Do druhého dějství hry vstoupili lépe Ďáblové z New Jersey. Ve 24. minutě od modré střílel Andy Greene a možnost dorazit puk do odkryté branky měl Jaromír Jágr, obránci ale zareagovali velmi pohotově a puk odpálili dříve, než došlo k nějakému ohrožení. Ve 25. minutě byl vyloučený Marián Gáborík. Devils se tuto přesilovou hru podařilo využít – Jágr skvěle vybojoval puk, poslal ho na mezi kruhy volného Rydera, po jehož střele zápěstím skončil puk v síti – 0:1! První střelu v této třetině měl Columbus až ve 28. minutě. Dubinsky byl po přihrávce zpoza branky zcela osamocený před Schneiderem, ten ho ale skvěle vychytal. O minutu později byl za držení vyloučen Jaromír Jágr. A domácí si vytvořili obrovský tlak. Nejprve po přihrávce Anisimova minul branku Ryan Johansen, poté několik střel zblokoval kapitán Salvador. Následně se do zakončení probil Atkinson, ale Schneider puk udržel před čarou. Na co už ale nestačil, byla dorážka Brandona Dubinského po střele Jamese Wisniewského – 1:1! Další šanci domácích měl Umberger po pasu Comeaua, opět se ale blýsknul Cory Schneider. Na druhé straně si dobrý zákrok připsal i Sergei Bobrovsky, dobrou šanci si totiž po položení obránce vytvořil Mattias Tedenby. Ve 36. minutě překvapil Cam Atkinson svou bekhendovou střelou natolik, že skončila v brance. Nutno ale podotknout, že Schneider neměl dobrý výhled. Domácí se tak dostali do vedení 2:1, které jim vydrželo až do konce třetiny, protože oslabení po vyloučení Jennera ve 38. minutě bez potíží ubránili.
Střely: 8:11

3 vteřiny před koncem minulé třetiny byl vyloučen Zubrus za přidržení puku, což dávalo Blue Jackets početní výhodu hned z úvodu třetí dvacetiminutovky. A v ní párkrát zahrozili. Nejprve střílel Dubinsky a dorážel Atkinson. Schneider si s tím ale poradil, stejně jako s následným zakončením zpoza branky od Anisimova. Následná dorážka Tyutina šla mimo. Ve 44. minutě od modré nahazoval Andy Greene, Bobrovsky puk pouze vyrazil, jenže z následné skrumáže před brankou nic nebylo. O minutu později na druhé straně potrestal špatnou rozehrávku pohotovou střelou James Wisniewski – svým prvním gólem v sezoně navýšil na 3:1. Střelu ještě smolně tečoval před Schneiderem Mark Fayne. Ve 49. minutě si vytvořil dobrou příležitost Artem Anisimov, tentokráte se ale Schneider překonat nenechal. Jeho střelu zápěstím chytil. Pět minut před koncem mohl snížit svým druhým gólem v utkání Michael Ryder, ale sám před brankářem přestřelil branku. Do klece se netrefil ani na druhé straně Brandon Dubinsky. 2:37 před koncem odvolali Devils brankáře. Jenže střelba nebyla příliš úspěšná, obrana Blue Jackets pracovala velmi dobře. 68 sekund před koncem bekhendem do prázdné střílel z půlky Johansen, trefil ale pouze tyčku. Výhru stvrdil 24,4 sekundy před koncem slovenský útočník Marián Gáborík.