Peklo / Reporty / Devils díky famóznímu závěru porazili Bruins!

Devils díky famóznímu závěru porazili Bruins!

Dva góly v posledních dvou minutách zařídily Devils výhru nad Bostonem!

Ve čtvrté minutě Caron tečoval před Brodeurem nahození Bergerona, ale brankář Devils si s tím poradil a puk vyrazil. Hokej byl poté velmi rychlý, aktivnější byl spíše domácí tým. Z toho pramenil například nebezpečný pokus Boychuka od modré, který Brodeur vyrazil betonem. Následně fauloval v útočném pásmu Zubrus Cháru a domácímu celku se tak naskytla příležitost v podobě přesilové hry. A tu využili – Torey Krug vystřelil od modré a jelikož Brodeur nic neviděl a Greene nešťastně tečoval puk, bylo to 1:0 pro Boston. V 10. minutě vypálil po odzbrojení obránce Henrique, ale Rask byl připravený. Po vhazování ale opět zaútočili domácí, Iginla se obmotal kolem Volchenkova, poslal puk před branku a dojíždějící Brunner si ho srazil do vlastní branky – 2:0. Devils si vzali timeout a Peter DeBoer se snažil uklidnit své mužstvo. O chvíli později byl vyloučen Boychuk a Devils hráli přesilovku. A tu se podařilo využít – Gelinas vypálil od modré parádní bombu a Adam Henrique dorazil puk do branky – 2:1! Ve 12. minutě přišlo další vyloučení – Damien Brunner za nedovolené bránění. V této přesilovce začali domácí tlakem – dvě velké šance měl obránce Krug, ale ani jednou se netrefil do puku ideálně. Hosté jí ale i přes velmi dobrou hru Bruins ubránili. V šestnácté minutě od modré vystřelil nebezpečně McQuaid a před bránou ještě tečoval Lucic, puk ale skončil naštěstí pro Ďábly mimo. Ve 20. minutě předložil Krejčí puk Milanu Lucicovi, který byl velmi rozjetý a tak snadno přebruslil obránce (Židlický+Volchenkov), kteří byli ve velmi nevýhodném postavení. A následně překonal i Brodeura – 3:1. To bylo z první třetiny vše. Devils jí rozhodně nemohli hodnotit za vydařenou.
Střely: 10:6

Do druhé třetiny vlétla čtvrtá lajna Devils dobrým útočným tlakem, nebezpečně pálil například Bernier, ale Tuukka Rask byl připraven. Ve 24. minutě se do dobré šance dostával Campbell, ale Gelinas ho vytlačil do úhlu a Brodeur si dobře pokryl prostor u tyče. O tři minuty později unikli domácí do přečíslení 3 na 1, Krejčí s Lucicem to velmi dobře vykombinovali, ale český útočník minul branku. Ve 29. minutě byl vyloučen domácí útočník Reilly Smith za hákování a Devils měli možnost dostat se na rozdíl jediné branky. A na konci této početní výhody si vytvořili velkou šanci ke skórování, ale finský brankář v brance Bruins podržel puk před brankovou čárou. V průběhu 31. minuty unikal do dobré příležitosti Stephen Gionta, ale jeho prudkou střelou Tuukka Rask chytil! O tři minuty později pálil z otočky Brunner, jenže trefil opět pouze beton připravného domácího brankáře. Tlak Devils pokračoval. Larsson nahodil ve 37. minutě na brankáře, Gionta skvěle ztečoval puk a Bernier už mohl skórovat do prázdné brány, ale puk si nešťastně odkopnul nohou. Na druhé straně v úniku 2 na 1 nepřekonal Brodeura střelou David Krejčí. Necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny byl vyloučen Chára za zdržování hry. Devils se tak naskytla velká příležitost vstřelit gól do šatny a dostat se na rozdíl jediné branky. A to se jim podařilo 27 sekund před koncem poměrně šťastnou brankou! Greene zavezl a nahodil puk před branku, ten se dostal až k Brunnerovi, který prostřelil i přes velmi malý prostor u pravé tyče Raska – 3:2! A další šanci měli Devils těsně před koncem! Gelinas udržel puk na modré, nahodil ho na brankáře a Carter si dojel pro dorážku, kterou ale zlikvidoval obránce Seidenberg a Rask následně podržel kotouč.
Střely: 11:15

Na začátku třetí třetiny posílal Iginla pas před branku na zcela volného Krejčího, ale Brodeur včas zareagoval a puk vyrazil! Ve 46. minutě byl opět vyloučen Chára a tak následovala velká možnost pro Devils, kteří už dnes dvakrát skórovali v početní výhodě. Jenže v jejím úvodu se dostal do úniku Bergeron, naštěstí pro Devils ale střílel nad branku. New Jersey se ale přesilovka vůbec nevydařila. V 55. minutě podržel hosty brankář Brodeur. Krejčí nabil Iginlovi, ten našel ve výhodnější pozici Lucice, jehož střelu skvěle vyrazil legendární gólman v brance New Jersey Devils. Hosté se stále více a více nadechovali k závěrečnému náporu, ale obrana Bruins pracovala dobře. Šanci jim ale dalo vyloučení Toreyho Kruga na čtyři minuty, který zasáhl Brunnera vysokou holí (jednalo se i o krvavé zranění, proto dvojnásobný trest). Hned v úvodu nahodil Eliáš a následné dorážky zlikvidoval Rask. Český útočník uniknul i pár chvil poté, ale brankář Bruins opět puk vyrazil. Tlak pokračoval a finský gólman následně chytil i střelu Židlického. Po vhazování poté napřáhl k pořádné dělovce Gelinas, ale Rask puk chytil do lapačky. 1:49 před koncem vyhodil Bergeron puk přes mantinely a Devils měli dokonce dvojnásobnou výhodu! 1:20 před koncem s odvoláním Brodeura dokonce trojnásobnou! A 68 sekund před koncem to vyšlo! Židlický napřáhl k pořádné dělovce a propálil vše, co mu stálo v cestě! A pokračovala přesilová hra 5 na 4. A stalo se téměř nemožné!! 44 sekund před koncem se po střele Brunnera, kterou zblokoval obránce, dostal k dorážce Andy Greene, který tak poslal Ďábly do vedení!!! Bruins si poté vzali timeout a odvolali brankáře. Jenže už se jim nic nepodařilo a tak Devils vyhráli 4:3!
Střely: 7:11

Boston Bruins 3:4 New Jersey Devils
8. Krug (Iginla, Krejčí), 10. Iginla (Hamilton, Rask), 20. Lucic (Krejčí, Iginla) – 12. Henrique (Gelinas, Jágr), 40. Brunner (Bernier, Greene), 59. Židlický (Eliáš, Ryder), 60. Greene (Brunner, Jágr)

Střely celkově: 28:32

Bruins: Rask – Chára, Boychuk, Seidenberg, Hamilton, Krug, McQuaid – Lucic, Krejčí, Iginla, Smith, Bergeron, Marchand, Söderberg, Kelly, Caron, Paille, Campbell, Thornton
Devils: Brodeur – Greene, Fayne, Volchenkov, Židlický, Gelinas, Larsson – Eliáš, Loktionov, Jágr, Zubrus, Zajac, Brunner, Olesz, Henrique, Ryder, Carter, Gionta, Bernier

14: Loajalita předností

Všichni fanoučci New Jersey Devils ví, kdo v současném kádru nosí čtrnáctku, ale ví, kdo ji nosil v historii týmu? Dneš ji je představíme. Lynn Powis (1975) Draftován Montrealem v roce 1969, do organizace se dostal po přestupu z Chicaga. Odehrál 73 zápasů se ziskem 31 bodů (11+20). Craig Patrick (1976) Člen hokejové síně slávy …