Peklo / Preview / Devils dnes přivítají aktuální lídry konference z Tampy

Devils dnes přivítají aktuální lídry konference z Tampy

Po těžkém zápase v Bostonu dnes Devils na domácím ledě nečeká o nic lehčí soupeř. Do Prudential Center zavítají aktuální lídři Východní konference – Tampa Bay Lightning. Po slabších letech, kdy se Tampa potácela v nepostupových pozicích do play-off a ještě po tom, co se v létě zbavili svého dlouholetého lídra Vincenta Lecavaliera, nyní možná trochu překvapivě vedou svoji konferenci.

V minulé sezoně dokázali naše Ďábly 2x z celkových tří střetnutí porazit. Letos se s nimi potkáme taktéž 3x. Bolts z 11-ti odehraných zápasů dokázali v 8-mi zvítězit a pouze 3x prohráli. V této sezoně je dokázali zatím porazit pouze dvakrát Boston, který je na domácím ledě porazil 3-1 a poté  jim medvědi naložili v Tampě 5-0. Druhý tým, který přemohl Bolts je Pittsburgh, ten zvítězil v přestřelce 5-4. Faktem je, že Lightning odehráli z 11-ti zápasů hned 7 na domácím ledě a za týden jim začíná dlouhý trip po západním pobřeží, takže uvidíme jaký vliv na jejich výkonnost mělo domácí kluziště.

Vítězný zápas Devils nad Bolts z minulé sezony  |  7.2. 2013  |  NJD 4-2 TBL

Lídry statistik Devils jsou čeští zástupci, s 9-ti body Jaromír Jágr (2+7), který si připsal 4 body ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech a Marek Židlický (1+8). Následováni jsou Damienem Brunnerem, který se dokázal trefit v Bostonu a stal se tak prozatím spolu s Michealem Ryderem nejlepším střelcem týmu se 4-mi góly. Zvědaví také určitě budeme na Erica Gelinase, který vstoupil do NHL ve velkém stylu a dnes opět do zápasu zasáhne. Ve dvou zápasech, které odehrál v NHL

Tampa v neděli vyhrála 3. zápas v řadě, když na nájezdy dokázali porazit “sousedy” z Floridy 4-3. V zápase se gólem a vítězným nájezdem prosadil Steven Stamkos a nebezpečný bude i dnes. Stamkos je také hlavním bodovým tahounem týmu se 17-ti body (8+9). Následuje ho St. Louis se 14-ti body (7+7), 4 body (3+1) si připsal v posledních třech zápasech!

V bráně dnes bude začínat opět Marty Brodeur, záda mu již bude krýt Cory Schneider, který je v pořádku. Co se týče sestavy, ta je beze změn oproti zápasu v Bostonu – Bryce Salvador je stále na marodce, Tedenby, Harrold a Josefson zůstávají mimo.

Na IR listu tedy zůstává na straně Devils Salvador a Clowe (hlava). Na straně Bolts je mimo hru kvůli ramenu útočník Tom Pyatt, který odehrál zatím jen 1 zápas.

STREAM BUDE ZAJIŠTĚN

Čtěte také

Kanadský trip pokračuje, dnes opět do akce na ledě Edmontonu

Neuplyne ani 24 hodin a Devils budou opět hájit barvy svého klubu. Jelikož je právě teď tým na čtyřzápasovém tripu po Kanadě, dnešní soupeř je jen pár kilometrů od Calgary. Od 3:00 SEČ se ďáblové představení na ledě Edmontonu. Hráči z Newarku budou chtít velmi rychle zapomenout na porážku z Calgary na naskočit zase na …

Leave a Reply

Your email address will not be published.