Peklo / Hráči / Jágr je nadšený, že pomohl Devils k výhře vítěznou brankou

Jágr je nadšený, že pomohl Devils k výhře vítěznou brankou

Jaromír Jágr se rozmluvil nejen o své vítězné brance v zápase s Tampou Bay.

V minulých sezonách si Jágr užíval, že je zpět v NHL (po letech v KHL).

Nyní už se ale Jágr začíná více cítit jako starý člověk – ne jako jeho starší verze.

V zápase s Tampou vstřelil vítěznou branku při výhře 2:1. Už pět zápasů v řadě boduje (1+6) a vede bodování Devils s 10 body z 12 odehraných utkání. Ve druhé třetině s Lightning unikl a překonal Bena Bishopa. Později se prokázalo, že gól byl vítězný – po 119. v kariéře. Tak překonal rekord Phila Esposita a je na druhém místě v tomto ohledu v celé lize.

Každý si už v zámoří myslel, že Jágr ten rekord úplně překonal, ale nakonec vyšlo najevo, že ho stále drží někdo jiný – Gordie Howe. Jágrovi chybí ještě dvě vítězné trefy k tomu, aby ho překonal.

“Musíte mít hodně štěstí, abyste skórovali v ten správný čas,” řekl Jágr. “Takovým způsobem si myslím, že mám stavěné tělo. Neunavím se, a tak jsem dával některé góly ve třetí třetině. To proto mám tolik vítězných gólů.”

Brankář Martin Brodeur celému týmu (a i Jágrově vítězné brance) pomohl 16 zákroky. Číslo není bůhvíjak velké, ale některé ze zákroků byly klíčové – například zákrok betonem v 54. minutě proti šanci Valtteriho Filppuly.

“Myslím si, že Marty měl velké zákroky ve třetí třetině, kdy jsme je potřebovali,” chválil jeho výkon trenér DeBoer.

Poprvé v sezoně tak Devils vyhráli dva zápasy za sebou. Nyní jim tak chybí pouze bod na druhé místo v Metropolitní Divizi.

“Máme štěstí, že jsme v této divizi,” ví Brodeur. “Všechny týmy trochu zaváhaly, ale víte co? Je tu mnoho dobrých hokejových týmů a nebude tomu tak po celý rok. Budeme potřebovat hrát velmi dobře.”

Výkony Ďáblů se lepší a lepší. Proti Lightning odehráli velmi dobrý zápas, soupeře pustili pouze k 17 střelám. A to vede Tampa Bay konferenci.

“Prvních 30 minut jsme podle mě hráli velmi dobře defenzivně,” řekl Jágr. “Oni neradi hrají takový styl. Rádi dávají mnoho branek, takže když jste s nimi trpěliví, udělají mnoho chyb. Měli jsme mnoho (přečíslení) 2 na 1. Měli jsme některé samostatné úniky, takže jsme s nimi museli být trpěliví a oni nám pak něco dali.”

“Myslím, že tento zápas a utkání s Rangers (4:0) jsme odehráli velmi dobře v defenzivě,” hodnotí Brodeur. “Hráli jsme dobře i ve středním pásmu. Přehráli jsme je. Častokrát pochybujeme o tom, jak hrajeme, ale dnes jsme se trochu obávali jejich umění, ale všeho jsme se vyvarovali a zafungovalo to dobře. Kluci hráli velmi dobře. Trochu jsme ve druhé třetině poklesli, ale pak jsme se do toho vrátili, stále jsme vedli a odehráli jsme dobrou třetí třetinu.

Z posledních pěti zápasů mají tak Devils bilanci 3-1-1. Hra se zlepšuje.

“Líbí se mi způsob, jakým pokračujeme v posledních deseti dnech, od zápasu s Ottawou,” řekl DeBoer. “Měli jsme některé momenty – první třetina v Bostonu – ve kterých jsme nebyli až tak dobří, ale naše hra se upíná správným směrem. Říkal jsem to už nějakou chvíli a nyní začínáme být odměňováni.”

“Máme nějaká vítězství za sebou,” řekl Jágr. “Jsme dost dobrý tým, musíme pouze vyhrávat. Řekl jsem to dnes ráno. Jsme velmi dobrý tým. Musíme jen vyhrát některé zápasy. Čísla to neukazují.”

Čtěte také

Tučnáci dorazí do Newarku, dokáží Devils zvítězit?

Před sobotním zápasem v Montrealu, který ukončuje zápasy tento týden, odehrají Devils ještě jeden zápas na domácí půdě. Do Newarku dorazí Tučňáci z Pittsburghu. Utkání začíná v noci na sobotu od 1:00 SEČ. Penguins jsou bez svého kapitána, Sidney Crosby je na listině zraněných hráčů. Tučňáci od zranění svého nejproduktivnějšího hráče (17 bodů) minulou sobotu …

Leave a Reply

Your email address will not be published.