Peklo / Ohlasy / 149 minut a 6 sekund jsou Devils bez vstřelené branky

149 minut a 6 sekund jsou Devils bez vstřelené branky

Zklamání. Opět jen zklamání. Devils prohráli na ledě Wild 4:0.

Velkým příběhem byl také Zach Parise – ten se poprvé od opuštění organizace New Jersey postavil proti Devils, kde byl dříve jako kapitán.

Ale mnohem důležitější byl výsledek – v Xcel Energy Center viděli diváci výhru svých svěřenců 4:0.

Devils nevstřelili ani branku. Podruhé za sebou. Počtvrté ve 14 zápasech letošní sezony. Josh Harding k tomu ale potřeboval pouhých 19 zákroků.

V součtu s posledním zápasem s Philadelphií, kdy Devils rovněž neskórovali, tak měli pouhých 33 střel. To je za dva zápasy hodně málo.

“Je to frustrující,” řekl Andy Greene pro blog Fire & Ice. “Je těžké vyhrát v této lize, když nedáte gól. (V sobotu) jsme si toho nevytvořili tolik. Dnes (včera, rozhovor byl dělán po zápase – pozn. red.), jsme měli v první třetině hodně věcí, dlouho jsme útočili a měli jsme šance, ale neclonili jsme dostatečně před (Hardingem). Hodně střel tak viděl.”

Góly Wild stříleli Mikael Granlund, Torrey Mitchell, Dany Heatley a Jason Pominville. Minnesota tak zvítězila popáté z posledních šesti zápasů. Devils už 149 minut a 6 sekund nevstřelili branku, poslední gól dal Jaromír Jágr proti Tampě Bay.

“Problémem je to, že máme sedm třetin bez gólu, takže pak nevyhráváme,” ví trenér Peter DeBoer. “Opět jsme nedopustili hodně střel. Strukturálně jsme některé věci provedli dobře, ale v této lize nemůžete vyhrát bez vstřelení branky. Na to se musíme zaměřit.”

Ať už Devils nevstřelí branku nebo prohrají jakýmkoliv jiným způsobem, ví Stephen Gionta, že “je to na nic. Je to něco, co musíme zlepšit a na čem musíme zapracovat.”

Před pár dny to ještě vypadalo, že už se vše lepší. Poprvé v sezoně vyhráli dva zápasy za sebou (Boston, Tampa Bay), ale pak přišly dvě rány – prohra s Flyers a nyní s Wild. Po čtrnácti zápasech je tak bilance 3-7-4.

“Samozřejmě to není to, co chceme,” řekl brankář Cory Schneider, který měl proti Minnesotě 17 zákroků poté, co zmeškal tři zápasy kvůli zranění ve spodní části těla. “Pracujeme tvrdě. Není to o nedostatku snahy. Chybí nám někteří klíčoví hráči vepředu, kteří vytváři hodně ofenzivních akcí, ale vypadá to tak, že děláme věci, za které nejsme odměňováni.”

Devils podruhé v řadě hráli bez Travise Zajaca (vymknutý kotník) a Patrika Eliáše (křeče v zádech). Dlouhodobě (od 13. října) chybí kvůli problémům s otřesem mozku Ryane Clowe.

Do zápasu nenasotupili ani obránci Bryce Salvador (únavová zlomenina nohy), Peter Harrold (pravý loket) a Anton Volchenkov (spodní část těla). Posledně jmenovaného na poslední chvíli nahradil v sestavě Jon Merrill, jenže ten po necelých 5 minutách hry odstoupil (více v dalším článku).

Do první třetiny ale vstoupili Devils dobře. Chvíli to bylo na střely dokonce 6:0 a měli první tři přesilovky v zápase, ale ani jednu nevyužili.

“Vstoupili jsme do toho v první třetině velmi dobře a kontrolovali její první část,” vzpomíná Gionta. “Pouze jsme neudrželi tlak po celý zápas.”

DeBoer si myslí, že právě nezdar v přesilových hrách rozhodl. Během prvních dvou totiž ani jednou nevystřelili na Joshe Hardinga.

“V přesilovkách toho samozřejmě musíme získat více,” řekl. “Dnes se to nepovedlo a byl to trochu takový odraz naší hry 5 na 5. … Nevytváříme akce. Vše je nyní těžké. Chybí nám někteří klidní hráči, jako je Eliáš a Zajac, ale někteří jiní hráči by z toho měli vytěžit co nejvíce a vytvářet si nějaké šance.”

3:47 před koncem odvolal DeBoer brankáře, ale Pominville rozhodl gólem do prázdné 2:25 před koncem.

“Snažili jsme se vyhrát zápas,” řekl DeBoer k tomu, proč odvolal brankáře za stavu 0:3. “Nechceme se položit a dohrát to. Chceme hrát až do závěrečné sirény.”


Sestřih zápasu Minnesota Wild 4:0 New Jersey Devils

Čtěte také

Capitals 5-2 Devils

Ďáble, co na to říkáš...?