Peklo / Hlavní zprávy / Zajac, Volchenkov a Harrold opět trénují, Eliáš a Merrill stále mimo

Zajac, Volchenkov a Harrold opět trénují, Eliáš a Merrill stále mimo

Centr Travis Zajac a obránci Anton Volchenkov a Peter Harrold se vrátili k tréninku. Eliáš a Merrill stále netrénují.

Zajac přišel kvůli vyvrknutému kotníku (pravému) o poslední dva zápasy. Volchenkov zase o zápas s Minnesotou kvůli zranění v dolní části těla. Harrold přišel o několik zápasů kvůli zranění ramena.

Co se týče Patrika Eliáše, tak o něm Lamoriello pro deník The Record řekl, že už se cítí o něco lépe. Má křeče v zádech. Je ale bohužel jisté, že ani proti Flyers (ze čtvrtka na pátek v 1:00), tak proti Maple Leafs (z pátka na sobotu v 1:30) nebude hrát.

“Doufám, že brzy začne aspoň bruslit,” řekl Lamoriello. “Doufám. Ale nyní se cítí o dost lépe.”

Lamoriello dále dodal, že Zajac už dnes bruslil.

“Cítil se dobře, aby šel na trénink, tak uvidíme, jak to bude zítra,” řekl manažer New Jersey. “Možná bude dokonce hrát.”

Rozhodnutí, jestli bude hrát duo Harrold-Volchenkov se taktéž učiní až zítra. Dnes oba trénovali, ale uvidí se, co je teprve čeká.

“Uvidí se, jak si poradí s tréninkem a jak na tom budou,” utvrzuje Lamoriello.

Mnoho fanoušků mělo strach o mladého Jona Merrilla. My pro vás máme dobrou zprávu – každý test na otřes mozku byl negativní.

“Takže bude potřebovat pouze pár dní volna kvůli sešití (obličeje), kvůli té ráně, atd.,” řekl Lamoriello. “Tudíž je to záležitost čtyř nebo pěti dní.”

Obránce Bryce Salvador a útočník Ryane Clowe zůstávají v takzvaném “statusu quo”. Tedy že není nic jeistého. Ani jeden zatím netrénuje, ale Clowe už se připravuje mimo led.

Jak jsme již zmiňovali, z Albany byl povolán Cam Janssen.

Janssen má podle Lamoriella “přinést trochu odlišný styl do sestavy”.

Podle Lamoriella hrál v Albany dobře.

“Cam je Cam,” řekl manažer Devils. “Musí být na ledě disciplinovaný a hrát na své pozici. Cam měl dobrý tréninkový kemp. Ten nejlepší od doby, co tu je.”

Dále Lamoriello dodal, že to nemá nic společnýho s typem soupeřů, se kterými se Devils v následujících zápasech utkají (Philadelphia a Toronto).

“Proti Philly už jsme hráli,” upozornil. “Přinese trochu odlišný styl. Je to vznětlivý chlapík. Přináší do hry takový zápal. Je skvělý člověk v šatně. Má mnoho věcí, které hrajou pro něj.”

Složení lajen na dnešním tréninku:
Brankáři: Brodeur, Schneider
Obránci: Greene-Fayne, Volchenkov-Židlický, Gelinas-Larsson, Harrold
Útočníci: Zubrus-Loktionov-Jágr, Tedenby-Henrique-Ryder, Brunner-Zajac-Bernier, Carter-Josefson-Gionta/Janssen

Přesilovkové formace:
První:
Zajac, Židlický – Jágr, Loktionov, Ryder
Druhá: Greene, Gelinas – Brunner, Henrique, Bernier

Komentáře

Čtěte také

Prežívajú Diabli najlepšie leto v histórii organizácie? Rok 1991 by bol určite proti!

Vedeniu Devils sa počas 38 dní podarilo získať veľmi kvalitné portfólio hráčov – do tímu z Newarku postupne prišli Jack Hughes, P.K. Subban, Wayne Simmonds a v priebehu minulého týždňa zatiaľ posledná posila Nikita Gusev. Fanúšikovia Devils môžu byť naozaj spokojní s posilnením ich obľúbeného tímu, ktorý sa bude snažiť o návrat do vyraďovacích bojov …

Leave a Reply

Your email address will not be published.