Peklo / Hlavní zprávy / Nájezdové trápení pokračuje, Devils opět neúspěšní

Nájezdové trápení pokračuje, Devils opět neúspěšní

Devils již počtvrté v sezoně prohráli po nájezdech, tentokráte s Torontem.

V Air Canada Centre se prosadil pouze James van Riemsdyk, jenž proměnil svůj nájezd ve třetí sérii a rozhodl tak o výhře domácího celku.

Vyrovnat mohl Adam Henrique, jenže jeho pokus skončil mimo branku a prodloužil tak trápení Devils na nájezdy. Z posledních 14 pokusů se nikdo neprosadil.
“Přemýšlel jsem o tom,” řekl Henrique, který letos selhal už podruhé. “Vždy to vypadá, jakože se nám prodloužení či nájezdy začnou dařit později. My musíme nalézt správnou cestu k tomu, abychom získali bonusový bod.”
Pokud ještě vzpomeneme na minulou sezonu, tak Devils prohráli na nájezdy poosmé v řadě a 20 posledních pokusů bylo neúspěšných.
“Je to těžké,” řekl Ryder, který dával jediný gól Devils v tomto zápase, ale na nájezdu taktéž neuspěl. “Pracujeme na tom na tréninku a určitě máme několik schopných hráčů, kteří umí proměnit nájezd. Je těžké prohrávat zápasy, ale na druhou stranu jsme to odehráli době a měli šanci na výhru.”
“Nemám na to odpověď,” lituje kouč Devils, Peter DeBoer. “Nevím. Budeme se muset poohlédnout po jiných možnostech a věcech. Momentálně na to ale nemám odpověď.”

Brankář Jonathan Bernier nejdříve vychytal Michaela Rydera, pak Travis Zajac trefil bekhendem tyčku. Jak jsme již zmiňovali, neuspěl ani Henrique. Ten branku úplně minul.

“Nevím, jestli to skočilo,” řekl Henrique o puku. “Trochu jsem ztratil rychlost při pokusu o kličku a někdo mi řekl, že to trochu skočilo. Ale to jsou momenty, kdy chcete dát. Musím nalézt způsob ke skórování.”

Devils už na nájezdy prohráli s Islanders, Oilers a Canucks. S Vancouverem poté prohráli i v prodloužení a když k tomu připočteme i prohru s Torontem, tak se jedná už o pět bonusových bodů, o které Devils přišli.

Po výhře nad Flyers 3:0 chtěli Ďáblové navázat další výhrou právě v Torontu. Z těchto dvou venkovních zápasů pochopitelně chtěli získat čtyři, ne tři body.

“Je to dobré, ale body, které nezískáváme by nás mohli srážet,” ví DeBoer.

“Chtěli jsme čtyři,” řekl Henrique. “Myslím, že jsme dnes bojovali. Hráli jsme další solidní zápas. Měli jsme trochu problémů s vylučováním. Je ale skvělé získat tři ze čtyř (bodů). Musíme zůstat u hledání pozitiv a myslet dopředu. Nemůžeme se ohlížet.”

Maple Leafs měli volno téměř týden, kdežto Devils hráli hned po zápase ve Philadelphii. Do Toronta přiletěli brzy ráno. Únava nebyla na hráčích vůbec poznat a Devils přestříleli Toronto 35:28.

Skóre v přesilovce otevřel domácí Phil Kessel až ve třetí třetině. Jednalo se o pátou z šesti přesilovek Maple Leafs v zápase.

Na 1:1 vyrovnával v 56. minutě Michael Ryder. Taktéž v početní výhodě.

“Nemyslím si, že bych po hráčích mohl chtít více,” řekl DeBoer v rozhovoru pro deník The Record. “Způsob, jakým jsme hráli splnil vše, co jsme požadovali po zápasech za sebou proti těžkému a hlavně odpočatému týmu. Jediné, co chybělo byl gól navíc.”

Na svůj gól Ryder řekl to, že se spíše snažil nahrát do lepší pozice Henriqueovi, ale puk mu sjel z hole a nakonec od Bernierovi hokejky skončil v brance.

“Snažil jsem se to jen hodit Adamovi, který mířil k brance,” popisuje Ryder. “Nevím, jak se tam (puk) dostal.”

Čtyři góly z posledních čtyř zápasů není příliš dobrá vizitka. Devils se ale momentálně můžou opřít o brankářskou dvojici Schneider-Brodeur. Cory proti Torontu pochytal 27 střel.

“Byl dnes excelentní,” pochvaloval si jeho výkon trenér. “Kluci za něj chtěli pracovat tvrdě. Zaslouží si více vítězství, než momentálně má (zatím vychytal pouze jednu výhru – pozn. red.). Myslím, že kluci za něj hráli a výhry teprve přijdou.”

“Nikdy není lehké prohrát,” smutnil Schneider. “Nejsem zvyklý prohrávat. Opravdu to nemám rád. Dostanete se na nájezdy a po 65 minutách tvrdé práce rozhodne jen náhoda, ale tak to prostě je.”

Čtěte také

New Jersey Devils 2018/2019: Obránci

Náš seriál převzatý od Chrise Ryana z nj.com a upravený podle našeho uvážení pokračuje druhým dílem. Dnes se podíváme na zub obráncům v organizaci Devils! Sami Vatanen Netrvalo dlouho a stal se tento Fin top obráncem v sestavě New Jersey Devils. Po trejdu za Adama Henriquea a Josepha Blandisiho se brzy Vatanen dostal do prvního …

Ďáble, co na to říkáš...?