Peklo / Hlavní zprávy / Obranná dvojice Gelinas-Larsson podává skvělé výkony

Obranná dvojice Gelinas-Larsson podává skvělé výkony

Dvojice obránců Eric Gelinas a Adam Larsson pomáhá týmu skvělými výkony.

23. října byl Eric Gelinas povolán z farmy. A od té doby dal gól a přidal tři asistence. Pokud je možnost, tak chce hrát. I třeba přes zranění, jako v zápase v Torontu.

“Maličkost,” okomentoval Gelinas své zranění pro deník The Record.

Od doby, co byl Gelinas povolán, se výkony zlepšil i Adam Larsson. Hned v prvním utkání dal Gelinas gól.


První gól Gelinase v NHL

Ačkoliv je Larsson mladší než Gelinas a byl draftován v roce 2011 (celkově jako čtvrtý) má více zkušeností. Odehrál totiž už 115 utkání v NHL, zatímco Gelinas osm.

Jak jsme již zmiňovali, Larssonovy výkony šli nahoru. Třeba to je i kvůli tomu, že se cítil zodpovědnější za svého méně zkušeného spoluhráče.

“Myslím, že mít Gellyho (Gelinase) v lajně s Larsem (Larssonem), hodně Larsovi pomohlo,” řekl brankář Martin Brodeur. “Hrál velmi dobře. Jsem naprosto spokojený, když je mám před sebou.”

Další důkaz Larssonova zlepšení je v tabulce +/-. Nejdříve měl švédský bek mínus pět, pak byl ale Gelinas povolán a v těch sedmi zápasech, které spolu sehráli, měl Larsson plus dva.

“Je to skvělé,” ví Larsson. “Musíme v tom pouze pokračovat a začít vyhrávat.”


Larssonovu střelu v zápase s Flyers tečuje Cam Janssen a je to 2:0

Čtěte také

Dva Ďáblové nominováni na mistrovství světa juniorů

Juniorský tým USA zveřejnil soupisku 43 hráčů pro nadcházející Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2021.🏒 Soupiska zahrnuje i dva hráče organizace Devils. Útočníka Patricka Moynihana, hrajícího za Providence ve Východním hokejovém programu a obránce Caseho McCarthyho, který hájí barvy Bostonské university.🤔 Jack Hughes, Case McCarthy a Patrick Moynihan. Letní kemp se bude konat …

Ďáble, co na to říkáš...?