Peklo / Preview / Po dvou letech uvidíme souboj Ďáblů a Predátorů

Po dvou letech uvidíme souboj Ďáblů a Predátorů

Devils se s Predators střetnou poprvé od 15. října roku 2011. Naši Ďáblové tehdy v Nashvillu vyhráli na nájezdy 3-2 poté, co prohrávali po první třetině už 2-0. Letos se potkáme ještě 31. ledna v Nashvillu.

Dnešní zápas bude hodně důležitý pro oba týmy. Podobně jako naši Ďáblové, ani Predators nemají vybudovanou dobrou pozici a ve své konferenci jsou s 18-ti body na 10. místě. Ďáblové se 13-ti body na místě 12. Predators navíc nyní cestují po stadionech soupeřů a z 10-ti zápasů hrají doma pouze jeden.

Venku odehráli z tohoto tripu zatím 4 zápasy a odnesli si z nich slušných 5 bodů za prodloužení v Phoenixu a výhry v Los Angeles (4-3) a v Coloradu (6-4). V pátek prohráli ve Winnipegu vysoko 5-0. To se do brány dostal i mladík Marek Mazanec. Dnes tedy Preds čeká zápas v New Jersey a poté ještě na Long Islandu, Pittsburghu, doma Chicago a poté zajíždí ještě do Detroitu a Toronta.

Preds venku střílí poměrně hodně gólů s výjimkou poslední zápasu s Jets. O produktivitu svého týmu se starají především David Legwand se 14-ti body (4+10) nebo Patric Hornquist s 10-ti (4+6). Čtyřgólový jsou ještě obránce Shea Weber a Eric Nystrom.

V brance Devils dnes nastoupí Marty Brodeur, do sestavy se vrací Josefson kvůli zranění Gionty (kotník). Na IR listu Devils jsou i nadále Patrik Eliáš (záda), Salvador (stresová zlomenina nohy), Ryane Clowe (otřes mozku) a seznam uzavírá Merrill. Predators se musí obejít bez své gólmanské jedničky Rinneho, který má problém s kyčlí a s jeho návratem se počítá až v období kolem Vánoc. Proti Jets nehrál Hendricks (horní polovina těla), tne ale dnes už pravděpodobně nastoupí. Dále bude chybět Mike Fisher (dolní polovina těla).