Peklo / Reporty / Devils opět s čistým kontem, tentokráte to odnesl Nashville

Devils opět s čistým kontem, tentokráte to odnesl Nashville

Brodeur zůstal, stejně jako proti Flyers, nepřekonán. Devils porazili Predators 5:0.

Skóre se otevřelo hned ve druhé minutě! JAROMÍR JÁGR si okolo bránícího hráče sjel do prostoru kruhu pro vhazování a střelou švihem překonal Huttona! Jednalo se o Jágrův 1700. bod v NHL! Ve 3. minutě byl vyloučen Richard Clune a Devils měli možnost vedení navýšit. Ačkoliv se po většinu doby drželi v útočném pásmu, možnost nevyužili. Stejnou možnost měli hosté v šesté minutě, na trestnou usedl Tedenby. Velkou šanci měl Hornqvist, který se úplně osamocený ocitl před Brodeurem, ale z otočky se neprosadil. Oslabení tak ubránili i Devils. Velkou šanci měl domácí celek v 11. minutě. Gelinas nejdříve na modré zachytil puk a svou střelou pořádně vyzkoušel hbitost Huttona, následně poslal puk před bránu Bernier a Tedenbyho střelu do prázdné zblokovali obránci. Tady měl Nashville i potřebnou dávku štěstí. Utkání se poté poměrně vyrovnalo, ale o něco aktivnější byli Devils. Brodeur v brance příliš práce neměl. První třetina tak skončila nejen s jedinou brankou na ukazateli skóre, ale i vyloučením Paula Gaustada za držení (1,5 sekundy před koncem).
Střely: 7:6

Druhou třetinu tak Ďáblové začali přesilovkou. Tu se jim ale nepodařilo využít. Ve 23. minutě se do šance dostal Ryan Carter, který ale bekhendem Huttona nepřekonal. Jenže s dorážkou přispěchal pohotový CAM JANSSEN, který už se prosadil a upravil tak na 2:0! Janssen měl z gólu opět neskutečnou radost a fanoušci ho odměnili vyvoláváním jeho jména. Jednalo se o jeho druhou trefu ve třech zápasech letošního ročníku. O tři minuty později byl vyloučený Brunner za hákování a Predators tak měli možnost dostat se opět na rozdíl jedné branky. Proměnit v gól se jí ale nepodařilo. Ve 29. minutě od modré v dobré pozici pálil Volchenkov, ale Hutton byl připraven. Ještě předtím fauloval Seth Jones Berniera a powerplay tentokráte hrálo New Jersey. A tu využili hned po 4 sekundách – Gelinas nabil MARKOVI ŽIDLICKÉMU a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:0! Skvělou práci odvedl Bernier, který clonil před Huttonem a zamezil mu tak ve výhledu. Ve 31. minutě nabil Jágr zpoza branky Zubrusovi, ten ale zcela sám před Huttonem neuspěl – brankář Nashvillu, Carter Hutton skvěle zasáhl. O chvíli později se osamocený před Brodeurem zjevil Smith, bránu ale přestřelil. Následovalo vyloučení Brunnera za podražení. Predátoři v pásmu velmi dobře kombinovali a nebezpečný byl především obránce Shea Weber. Brodeur se svými spoluhráči ale vše zvládl a stav tak zůstal nezměněn. V průběhu 37. minuty se faulu dopustil Nick Spaling, přesilovku tak hráli domácí. Nebezpečno před brankou Nashvillu bylo opět po střele Židlického, kterou tentokráte Hutton vyrazil. O dorážku se totiž neúspěšně pokoušel Ryder. Poté Jágr nabil Zajacovi, jehož střelu z první Hutton chytil. Ihned po vypršení trestu se do šance dostal Hendricks, který byl v mezikruží úplně sám, ale jeho střelu chytil Martin Brodeur. Po druhé třetině tak na ukazateli skóre svítila trojka na straně domácích a nula na straně hostů.
Střely: 12:4

Ve 43. minutě byl vyloučen Ryan Carter, ačkoliv sám utrpěl před tím mnoho faulů, za sekání. Ani svou čtvrtou přesilovou hru ale Predators nevyužili. První polovina třetí třetiny nebyla příliš zajímavá, Devils se hodně soustředili na to, aby zápas dohráli v klidu a Nashville k ničemu nepouštěli. V 51. minutě se do šance dostal Viktor Stalberg, ale Brodeur ho vychytal. Švédský útočník byl ale při střeleckém pokusu faulován Židlickým a tak dvojice rozhodčích Brad Meier – Kyle Rehman poslala Devils popáté v utkání do čtyř. A popáté to dopadlo stejně – Predators skórovat nedokázali. Dobrou šanci měl ale Craig Smith, jenž zakončoval zpoza branky, puk ale zůstal mezi Brodeurovými betony. Po vhazování se Devils rozjeli dopředu a puk se po ose Zubrus-Jágr dostal k ZAJACOVI, který povedenou střelou z první překonal Huttona – 4:0! V 56. minutě přišlo další vyloučení a podruhé v zápase to byl Ryan Carter. Jenže Predators se dnes v útoku vůbec nedařilo. Debakl dovršil v poslední minutě MATTIAS TEDENBY, který z rohu vybruslil před Huttona a překonal ho střelou pod víko! Více už se nestalo a Devils tak nadělili Predators bůra. Brodeur vychytal 123. čisté konto v kariéře.
Střely: 4:5

New Jersey Devils 5:0 Nashville Predators
2. Jágr (Harrold, Greene), 23. Janssen (Carter, Židlický), 29. Židlický (Gelinas, Henrique), 53. Zajac (Jágr, Zubrus), 60. Tedenby (Loktionov, Bernier)

Střely celkově: 23:15

Hvězdy zápasu: 3. Marek Židlický (1+1), 2. Martin Brodeur (čisté konto, 15 zákroků), 1. Jaromír Jágr (1+1)

Devils: Brodeur – Greene, Harrold, Volchenkov, Židlický, Gelinas, Larsson – Zubrus, Zajac, Jágr, Tedenby, Henrique, Ryder, Brunner, Loktionov, Bernier, Carter, Josefson, Janssen
Predators: Hutton – Jones, Ellis, Weber, Klein, Ekholm, Josi – Cullen, Legwand, Spaling, Smith, Clune, Nystrom, Stalberg, Hendricks, Hornqvist, Gaustad, Wilson, Bourque

17: Ruský (ne)oblíbenec

Do začátku nového ročníku zbývá již jen 17 dní. Přípravné zápasy jsou v plném produ. Dnes si představíme nositele sedmnáctky. Simon Nolet (1975-1977) Vítěz Stanley Cupu z roku 1974 (tehdy hájil barvy Philadelphie) se do organizace dostal v roce 1974 při jejím vzniku a působil zde až do roku 1977. Odehrál zde 165 zápasů se …