Peklo / Preview / Bitva o řeku Hudson No. 2

Bitva o řeku Hudson No. 2

Devils čeká další velmi důležitý souboj s divizním sokem a věčným rivalem – Jezdci z New Yorku. Dnes v Madison Square Garden proběhne druhý souboj z celkových pěti. První zápas Ďáblové vyprovodili Rangers z Prudential Center se čtyřgólovým nášupem. Vítězný gól si připsal Andrei Loktionov, následován Henriquem, Ryderem, Zubrusem a čistým kontem Coryho Schneidera.

Dnes mimo jiné oslaví Adam Larsson své 21. narozeniny. Takže mu přejeme aby je náležitě oslavil, nejlépe vítězstvím a třeba i nějakým bodíkem! :)

 

Od prvního souboje Devils a Rangers proběhlo pár událostí a došlo k několika změnám. Ta nejzásadnější je pozice obou týmů. Rangers se nyní nachází před Devils na 3., tedy postupovém místě do play-off. Je sice ještě trochu brzy hovořit o PO, ale přeci jen se blížíme do první čtvrtiny sezony a zvláště z těchto vzájemných soubojů se body vždy hodí.

Rags si od posledního střetnutí vybudovali 3-bodový náskok na Devils a případná dnešní výhra by velice pomohla tento náskok stáhnout. Za slušným postavením NY stojí i to, že se jim podařilo všechny tři poslední souboje vyhrát a dnes by proti Devils rádi tuto šňůru natáhli na čtyři.

Na začátku této série dokázali Rangers porazit rozjeté tučňáky trochu překvapivě vysoko 5-1, dále zvítězili v Columbusu 4-2 a naposled v neděli doma Pantery z Floridy 4-3. Ďáblové se dnes pokusí MSG vyloupit.

V poslední době také Devils začali pravidelněji sbírat body, než jsme byli především v říjnu zvyklí. V posledních třech utkání Devils ztratili bod pouze v Torontu a i jejich střelecká produktivita se snad začíná zvedat. V těchto třech utkáních dokázali vstřelit  9 branek a obdrželi pouze jednu. Doufejme tedy, že v podobném stylu předvedou svoji hru i v dnešním derby.

V bráně zůstává Marty Brodeur, který proti Nashvillu vychytal druhý shutout za sebou, celkově 123. a dostal tak důvěru i dnes. Pro Fire & Ice blog se však nechal slyšet, že rozhodně není připraven na to, aby nyní přebral post jedničky, který momentálně není jasně dán a oba brankáři dostávají pravidelně šanci.

Připravit Martyho o jeho neprůstřelnost budou mít na starosti především nejlepší střelec a lídr týmových statistik Jezdců Brad Richards s 15-ti body (6+9). Dále budou rozhodně nebezpeční Derek Stepan (4+9), Ryan McDonagh (4+6) nebo Mats Zuccarello (2+7).

Na IR listu Devils se stále nachází čtyřlístek Clowe (otřes mozku), Eliáš (horní polovina těla), Salvador (stresová zlomenina nohy) a Jon Merrill (poranění obličeje). Zranění nohy Stephena Gionty je day-to-day. Rangers se musí obejít bez Ricka Nashe, který tak přijde už o 15. zápas v řadě kvůli zranění hlavy. Dále jsou mimo hru Dominic Moore a Taylor Pyatt (otřes mozku).

12-11-2013_Metropolitní divize

Komentáře

Čtěte také

Ty Smith: Loňské vyřazení z kádru mě mrzelo, ale zároveň motivovalo

Talentovaný obránce Ty Smith nenesl úplně nejlépe, když byl před startem sezony 2018/2019 vyřazen z týmu a poslán zpět do WHL. Nyní je však odhodlaný přesvědčit trenéry, že se stal ještě lepším hráčem. „Bylo to pro mě těžké, ale zároveň mě to motivovalo,“ přiznává. „Nechcete to slyšet, nicméně když se za tím ohlédnu nyní, ve …

2 komentáře

  1. Nene říká se tomu stresová nebo také zlomenina z přetížení – při dlouhodobé vysoké námaze může ta kost prasknout, jednodušeji řečeno :)

  2. "stresová zlomenina nohy"
    To jako, že si zlomil nohu proto, že byl ve stresu? :-D

Leave a Reply

Your email address will not be published.