Peklo / Preview / Bitva o řeku Hudson No. 2

Bitva o řeku Hudson No. 2

Devils čeká další velmi důležitý souboj s divizním sokem a věčným rivalem – Jezdci z New Yorku. Dnes v Madison Square Garden proběhne druhý souboj z celkových pěti. První zápas Ďáblové vyprovodili Rangers z Prudential Center se čtyřgólovým nášupem. Vítězný gól si připsal Andrei Loktionov, následován Henriquem, Ryderem, Zubrusem a čistým kontem Coryho Schneidera.

Dnes mimo jiné oslaví Adam Larsson své 21. narozeniny. Takže mu přejeme aby je náležitě oslavil, nejlépe vítězstvím a třeba i nějakým bodíkem! :)

 

Od prvního souboje Devils a Rangers proběhlo pár událostí a došlo k několika změnám. Ta nejzásadnější je pozice obou týmů. Rangers se nyní nachází před Devils na 3., tedy postupovém místě do play-off. Je sice ještě trochu brzy hovořit o PO, ale přeci jen se blížíme do první čtvrtiny sezony a zvláště z těchto vzájemných soubojů se body vždy hodí.

Rags si od posledního střetnutí vybudovali 3-bodový náskok na Devils a případná dnešní výhra by velice pomohla tento náskok stáhnout. Za slušným postavením NY stojí i to, že se jim podařilo všechny tři poslední souboje vyhrát a dnes by proti Devils rádi tuto šňůru natáhli na čtyři.

Na začátku této série dokázali Rangers porazit rozjeté tučňáky trochu překvapivě vysoko 5-1, dále zvítězili v Columbusu 4-2 a naposled v neděli doma Pantery z Floridy 4-3. Ďáblové se dnes pokusí MSG vyloupit.

V poslední době také Devils začali pravidelněji sbírat body, než jsme byli především v říjnu zvyklí. V posledních třech utkání Devils ztratili bod pouze v Torontu a i jejich střelecká produktivita se snad začíná zvedat. V těchto třech utkáních dokázali vstřelit  9 branek a obdrželi pouze jednu. Doufejme tedy, že v podobném stylu předvedou svoji hru i v dnešním derby.

V bráně zůstává Marty Brodeur, který proti Nashvillu vychytal druhý shutout za sebou, celkově 123. a dostal tak důvěru i dnes. Pro Fire & Ice blog se však nechal slyšet, že rozhodně není připraven na to, aby nyní přebral post jedničky, který momentálně není jasně dán a oba brankáři dostávají pravidelně šanci.

Připravit Martyho o jeho neprůstřelnost budou mít na starosti především nejlepší střelec a lídr týmových statistik Jezdců Brad Richards s 15-ti body (6+9). Dále budou rozhodně nebezpeční Derek Stepan (4+9), Ryan McDonagh (4+6) nebo Mats Zuccarello (2+7).

Na IR listu Devils se stále nachází čtyřlístek Clowe (otřes mozku), Eliáš (horní polovina těla), Salvador (stresová zlomenina nohy) a Jon Merrill (poranění obličeje). Zranění nohy Stephena Gionty je day-to-day. Rangers se musí obejít bez Ricka Nashe, který tak přijde už o 15. zápas v řadě kvůli zranění hlavy. Dále jsou mimo hru Dominic Moore a Taylor Pyatt (otřes mozku).

12-11-2013_Metropolitní divize

Komentáře

Čtěte také

DEVILS MAJÍ PRVNÍ VOLBU

JE TO DOMA New Jersey Devils zažívají Dejavu a po dvou letech opět budou v Draftu, konaném 21. června 2019 ve Vancouveru, vybírat z prvního místa! Dle odborné veřejnosti je předpokládanou jedničkou draftu je americký útočník Jack Hughes. Konečné výsledky loterie: 1 . New Jersey Devils2. New York Rangers3. Chicago Blackhawks4. Colorado Avalanche5. Los Angeles …

2 komentáře

  1. Nene říká se tomu stresová nebo také zlomenina z přetížení – při dlouhodobé vysoké námaze může ta kost prasknout, jednodušeji řečeno :)

  2. "stresová zlomenina nohy"
    To jako, že si zlomil nohu proto, že byl ve stresu? :-D

Ďáble, co na to říkáš...?