Peklo / Reporty / Díky skvělému výkonu porazili Devils Pittsburgh 4:1!

Díky skvělému výkonu porazili Devils Pittsburgh 4:1!

New Jersey si na domácím ledě poradilo s Pittsburghem.

Vstup do utkání měli lepší Devils, kteří byli aktivnější a častěji na puku. Pak ale přišlo oslabení po vyloučení Zubruse, při kterém Devils museli odolávat asi půlminutovému silnému tlaku Pens. Defenziva v čele s brankářem Brodeurem vše zvládla. Další šanci měl v 11. minutě opět hostující tým, kdy po střele Määtty zahrozil jeden z dorážejících, Brodeur ale puk vyrazil ramenem. V Prudential Center panovala skvělá atmosféra, diváci byli hodně slyšet. Po první přesilovce Devils, která vůbec nevyšla, byli svědkami velké šanci Sidneyho Crosbyho, kterou ale zneškodnil v 16. minutě Brodeur. Ve 20. minutě od modré napřáhl Židlický, ale ani jeho střela nepropadla do branky. 18 sekund před koncem první třetiny ho napodobil Andy Greene, jehož střelu už Fleury nedokázal ztlumit dostatečně a puk se tak zastavil až v brance – 1:0!
Střely: 3:10

2. třetina začala množstvím akcí. Nejdříve obránce stahovačkou obehrál Ryder, ale Fleury byl připraven. Na druhé straně mohl zaváhání Brodeura potrestat Malkin, ten ale trefil pouze brusli Larssona před poloodkrytou brankou. Následně prověřil Fleuryho pořádnou dělovkou Gelinas. Ve 25. minutě všem obráncům ujel Chris Kunitz, Brodeur vyrazil proti němu, ale útočník Pens i přesto skóroval a vyrovnal na 1:1. O šest minut později mohl domácím vrátit vedení Steve Bernier, který jel sám na brankáře po pasu Harrolda. Fleury se ale skvěle roztáhnul a puk betonem vyrazil – opravdu pozoruhodný zákrok, velká škoda pro domácí. Devils byli i nadále nebezpečnějším týmem. Další obrovskou šanci měl po chybě Niskanena Michael Ryder, ten ale tváří v tvář Fleurymu selhal. A to ještě před ním neuspěl střelou z voleje, avšak z úhlu, Jágr. Pak už se to ale podařilo – ve 39. minutě zavezl Zubrus puk do pásma, předal ho Zajacovi a ten Larssonovi, který propálil Fleuryho – 2:1! Devils tak, stejně jako v první třetině, dali gól před koncem třetiny a do šatny tak odcházeli za příznivého stavu.
Střely: 10:6

Třetí dvacetiminutovku začali Devils čtyřminutovou přesilovkou, protože se faulu vysokou holí dopustil Sidney Crosby. V té si New Jersey vytvářelo velmi dobré kombinace, z nichž pramenil například tvrdý pokus Gelinase, ale ani jedna ze tří střel Ďáblů neskončila za zády Fleuryho. Velkou šanci měli ve 47. minutě Tučňáci. Střelu Martina vyrazil Brodeur pouze na hůl Jussiho Jokinena, který ale svou dorážkou trefil pouze Adama Larssona, který tedy střelu skvěle zblokoval. Poté byl ale vyloučen Židlický a situace se trochu zkomplikovala. A během početní výhody bylo k vidění několik zajímavých momentů. Nejdříve měl po střele Crosbyho šanci Kunitz, jenž dorážel zblízka, ale Marty puk vyrazil betonem. Na druhé straně zahrozila dvojice Gionta-Henrique, ale nepřesné přihrávky zabránily většímu ohrožení brankáře Pittsburghu, Marca-Andre Fleuryho. Těsně po vypršení trestu ale přišel další, tentokráte dostal dvě minuty trestu Larsson. Další velkou šanci na srovnání stavu měl po přihrávce od Crosbyho Kris Letang, ale Brodeur se stihl včas přesunout! Devils tak ubránili další oslabení a byli pořádně nabuzení. A to vedlo k brance – v 55. minutě dobře napadal Zubrus, následně si puk převzal Jágr a střelou z mezikruží navýšil na 3:1! Další velkou příležitost měl následně Eliáš, krátce poté Brunner, ale tentokráte si na Fleuryho nepřišli. V 57. minutě mohl snížit Pascal Dupuis, avšak Brodeur byl u své pravé tyče připraven. 1:55 před koncem se rozhodl hostující trenér odvolat brankáře. 1:17 před koncem napadal rozehrávajícího Kunitze Jaromír Jágr, vzal mu puk a bekhendem ho poslal do prázdné – 4:1!
Střely: 9:12

New Jersey Devils 4:1 Pittsburgh Penguins
20. Greene, 39. Larsson (Zajac, Zubrus), 55. Jágr (Zubrus), 59. Jágr – 25. Kunitz

Hvězdy zápasu: 1. Martin Brodeur (NJD, 27 zásahů), 2. Andy Greene (NJD, 1+0), 3. Chris Kunitz (PIT, 1+0)

Střely celkově: 22:28

Devils: Brodeur – Greene, Židlický, Harrold, Fayne, Gelinas, Larsson – Eliáš, Henrique, Ryder, Zubrus, Zajac, Jágr, Brunner, Loktionov, Bernier, Carter, Gionta, Janssen
Penguins: Fleury – Orpik, Martin, Määttä, Letang, Niskanen, Engelland – Kunitz, Crosby, Dupuis, Jokinen, Malkin, Neal, Bennett, Sutter, D’Agostini, Glass, Sill, Adams

17: Ruský (ne)oblíbenec

Do začátku nového ročníku zbývá již jen 17 dní. Přípravné zápasy jsou v plném produ. Dnes si představíme nositele sedmnáctky. Simon Nolet (1975-1977) Vítěz Stanley Cupu z roku 1974 (tehdy hájil barvy Philadelphie) se do organizace dostal v roce 1974 při jejím vzniku a působil zde až do roku 1977. Odehrál zde 165 zápasů se …