Peklo / Hlavní zprávy / Schneider konečně vychytal druhou výhru; lajna Zubrus-Zajac-Jágr funguje skvěle

Schneider konečně vychytal druhou výhru; lajna Zubrus-Zajac-Jágr funguje skvěle

Brankář Cory Schneider má na svém kontě konečně druhou výhru. Lajna Zubrus-Zajac-Jágr táhne tým kupředu.

Devils měli po výhrách nad Anaheimem a Los Angeles den volna.

V zápase s Los Angeles Kings si konečně své druhé vítězství připsal Cory Schneider. Ten k tomu potřeboval 34 zákroků a za svá záda propustil kotouč pouze jednou.

Své první vítězství vychytal 19. října proti Rangers, kdy měl 22 zákroků a pomohl shutoutem k výhře 4:0. V tu dobu Schneider žekl, že “toho ani moc dělat nemusel.” Na výhru číslo dvě se ale tentokrát pořádně nadřel.

Na konci druhé třetiny to bylo v zápase s Kings na střely 27:5 a zřejmě jen díky Schneiderovi bylo skóre stále 0:0. A jak jsme již psali před několika dny, kdykoliv byl Schneider v brance, týmu se vůbec nedařilo střelecky.

“To jsou ty dny, kdy musíte začít myslet pozitivně,” řekl Schneider. “Nemůžete se srazit. Nemůžete to vzdát a vymrštit ruce do vzduchu se slovy ‘Ale vždyť já udělal svou práci’. Musíte se stále povzbuzovat a bojovat, protože nikdy nevíte, co se stane. Měl jsem v kluky spoustu důvěry a my jsme prokázali, že umíme dávat góly. Ukázali jsme, že umíme hrát a být ofenzivní a bylo to pouze o tom, kdy se to nakloní i na mou stranu a možná, že to (čtvrteční výhra) odstartovala.”

V zápase s Kings poslal tým do vedení Ryan Carter. O minutu a pět sekund později ale vyrovnal Justin Williams, který doklepl Kopitarovu střelu za brankovou čáru. Schneider byl s tímto gólem poměrně nespokojený, proože právě střela slovinského forvarda mu propadla k Williamsovi.

Zajímavé je ale porovnání, že Williamsův gól padl z 30. střely Kings, zatímco Carterův teprve ze 7. střely Devils.

V polovině prodloužení ale rozhodl Jaromír Jágr. To byla 15. střela Devils v utkání. 15 střel opravdu není moc, ale Devils to k výhře stačilo.

“Samozřejmě, strávili jsme o něco více času v naší zóně než jsme chtěli, ale po většinu zápasu jsem měl na puk dobrý výhled a kluci dobře zabraňovali dorážkám,” chválil Schneider své spoluhráče. “Nejsem příliš znepokojený s tím (střeleckým) rozdílem. Pouze jsem se bál o to, abych to udržel na stavu 0:0, což se naštěstí stalo. No a pak jsme dali dva góly.”

Dva góly musely být pro Schneidera jako vánoční dárek. Vždyť v 10 zápasech, kdy byla letní posila z Vancouveru v brance, dal jeho tým pouze 12 branek (včetně čtyř v utkání s Rangers). A čtyřikrát branku nevstřelil.

To je nejdůležitější faktor toho, proč je jeho bilance 2-5-3. V NHL je celkově pátý s průměrem obdržených branek 1,87 a dvanáctý s úspěšností zákroků 92,5%. S takovými čísly se nezaujatý člověk podiví, proč má pouze dvě výhry.

“Myslím, že kluci ocenili hlavně to, že ho neviděli frustrovaného, či tak něco,” chválil brankáře trenér Devils, Peter DeBoer. “Myslím, že totiž ví, jaká je potřebná pracovní morálka. Akorát se do té doby nedařilo (dávat góly) a myslím, že teď je za něj každý šťastný.”

Trenér Los Angeles, Darryl Sutter uznal, že “Devils mají nejlepší brankáře v lize.” Takovou chválu duo Schneider-Brodeur jistě slyší velice rádo. Tým táhne i útočník Jaromír Jágr, který vede klubovou produktivitu.

Brodeur je v NHL osmý s průměrem obdržených branek 2,06 a vyhrál pět posledních zápasů, které chytal. Dokonce sedm z posledních osmi. Jedinou prohrou byla ta s Philadelphií, kdy si Flyers odvezli dva body za výhru 1:0.

Jágr dal čtyři góly v posledních třech zápasech a má nyní na svém kontě 9 branek a 9 asistencí.

“Je to důležitý hráč a on ví, jak dávat i důležité góly,” chválí svého spoluhráče Ryan Carter. “Je někdo, koho chcete mít v týmu a koho rádi sledujete.”

Chválou nešetřil ani trenér Peter DeBoer.

“Je neuvěřitelné, co on vé svém věku dělá – ty minuty, které odehraje, ta odpovědnost, kterou po něm požadujeme,” uznává trenér, že na Jágra nejsou lehké nároky. “Celý zápas (proti Kings) hrál proti Kopitarovo lajně a byl skvělý.”

V lajně je Jágr se Zajacem a Zubrusem.

“Klíčem je to, že jsme zodpovědní v obraně,” říká Jágr. “Kdyby tu (Zajac) nebyl, Zubie by se klidně vrátil, což mi práci usnadňuje. Navíc, když já jsem ten první vzadu, tak utíkají pryč, takže se nemusím vracet. Není to jenom Travis, občas právě i Zubie, takže jeden se nikdy neunaví.”

“Velkou výhodou pro nás je, že Zubie i Travis můžou hrát i vzadu. Občas, když máte velké hráče v týmu soupeře a pouze jeden z vaší lajny může hrát vzadu, unavíte se. Pro trenéry je to podle mě perfektní. Když hrajeme proti dobrým hráčům, máme totiž dva, kteří se můžou vracet a nevadí jim to. To je důležité.”

Zdroj: Blog Fire & Ice Toma Gulittiho, reportéra deníku The Record

Komentáře

Čtěte také

Pět otázek pro Jacka Hughese

Termín draftu 2019 se nemilosrdně blíží a týmy NHL se seznamují s TOP prospekty, kteří mají velkou šanci dostat se do nejvyšší hokejové ligy. Jack Hughes řekl, že během svého rozhovoru s manažerským týmem a skauty NHL týmů mu New Jersey Devils nedali žádný náznak, že by byl vybrán na prvním místě v letošním ročníku …

Ďáble, co na to říkáš...?