Peklo / Reporty / Na závěr tripu Ďáblové nestačili na Sharks

Na závěr tripu Ďáblové nestačili na Sharks

Hned v 1. minutě Devils čelili první rychlé nebezpečné akci 3 na 2, Marty vyrazil střelu z mezikruží pouze před sebe, tam byl ale náš hráč. Podobnou rychlou akci rozjeli o minutu později Jágr se Zajacem, taktéž ale bez úspěchu. Po 4. minutách šli bohužel Sharks po nahození Hannana do vedení, jehož nahození od modré skončilo až v bráně. I nadále měli Sharks mírnou převahu a Ďáblům se nedařil vytvořit souvislejší tlak v útočném pásmu. 8 minut do konce třetiny se do protiútoku 2 na 1 dostali Brunner a Bernier, Brunner ale nevyřešil ideálně a stav zůstal nezměněn. v 15. minutě se skóre měnilo a to když Kennedy zvyšoval na 2-0 po přihrávce z poza brány od Havláta.  1:21 před koncem třetiny byl za hákování vyloučen Greene. Skóre se již ale v 1. třetině neměnilo.

Střely 9-3

Devils tedy začínali 2. třetinu půlminutovým oslabením, které ubránili. Bohužel úvodní minuty 2. třetiny nenabídli o moc pohlednější hokej, než v té první, snad vyjma akce Dainiuse Zubruse a Jágra ve 4. minutě, která skončila nebezpečnou střelou na Niemim. V čase 13:22 se úplně sám zjevil před Brodeurem Couture, střílel z první ale Brodeur udržel skvělým zákrokem rozdíl dvou branek. O minutu později byli v úniku Sharks opěr dvou proti jednomu, naštěstí ale akci vyřešili špatně, z protiútoku nebezpečně střílel Jágr ze své oblíbené pozice. V polovině utkání to konečně vypadalo, že i Ďáblové začali trochu zvyšovat obrátky. Poměrně slušná pasáž ze strany Devs byla ukončena v čase 7:30 do konce, vyloučen byl za podražení Židlický. První minuta oslabení proběhla bez komplikací a Sharks se v našem pásmu ani neusadili, 2. minuta byla již podstatně nebezpečnější, naštěstí však bez využití.  Závěr třetiny patřil Devils, ale nepodařilo se ani snížit.

Střely 12-7

Do 3. třetiny již nenastoupil Gionta kvůli problémům se zraněným kotníkem. Po odehraných třech minutách jsme šli opět do oslabení, tentokrát za technický přestupek – příliš mnoho hráčů na ledě. První minutu Devils opět zvládli bez problémů. Ani ve 2. minutě PP Sharks nic nevymysleli a pro Devils tak stále žila malá naděje na zvrat. Po téměř 50-ti odehraných minutách jsme se také konečně dočkali přesilové hry díky hákování Jasona Demerse na Berniera. Přesilová hra se Ďáblům poměrně dařila, aktivním byl v jejím úvodu především Ryder. V poslední vteřině přesilovky, v čase 48:10 se podařilo snížit Patriku Eliášovi, když před Niemim perfektně clonil Bernier 2-1. V dalších minutách se Ďáblové Žralokům vyrovnali, avšak stále se nedařilo udržet puk v útočném pásmu a vytvořit tlak. 5 a půl minuty před koncem v rohu vybojoval Eliáš, namazal mezi kruhy Ryderovi, ten ale dva padající hráče Sharks neprostřelil. Minutu a půl před koncem zůstal po střele ležet v brankovišti Brodeur. Až z opakovaných záběrů bylo jasné, že při zákroku dostal střelu do zadní části masky což bylo určitě bolestivé. Marty se po chvíli oklepal a za potlesku v zápase pokračoval. Minutu před koncem hráli Devils bez brankáře a opět si vytvořili obrovský tlak, tlačili se Niemimu do branky ale neúspěšně.

Střely celkem 30-19

San Jose Sharks 2-1 New Jersey Devils

4:25 Hannan – Thornton, Bruns; 14:47 Kennedy – Havlat, Demers, 48:10 Eliáš – Greene, Gelinas

Sestavy:

Sharks: Niemi – Boyle, Vlasic, Braun, Stuart, Demers, Hannan – Burns, Thornton, Hertl – Wingels, Couture, Marleau – Havlát, Pavelski, Kennedy – Brown, McCarthy, Sheppard

Devils:  Brodeur – Židlický, Greene, Gelinas, Larsson, Fayne, Harrold – Jágr, Zajac, Zubrus – Ryder, Henrique, Eliáš – Bernier, Loktjonov, Tedenby – Janssen, Gionta, Carter

17: Ruský (ne)oblíbenec

Do začátku nového ročníku zbývá již jen 17 dní. Přípravné zápasy jsou v plném produ. Dnes si představíme nositele sedmnáctky. Simon Nolet (1975-1977) Vítěz Stanley Cupu z roku 1974 (tehdy hájil barvy Philadelphie) se do organizace dostal v roce 1974 při jejím vzniku a působil zde až do roku 1977. Odehrál zde 165 zápasů se …