Peklo / Reporty / Výborný Pavelec vychytal Devils

Výborný Pavelec vychytal Devils

Hra poměrně rychle plynula a první přerušení hry jsme viděli až po téměř 5-ti minutách. Poté se Devils dokázali udržet v pásmu a vytvořit si souvislejší tlak díky lajně se Zajacem, Jágrem a Zubrusem. To se podařilo i Eliášově lajně po vystřídání. Jets ale dvakrát nebezpečně vyrazili po ztrátě puku, naštěstí bez následku. Naši se velmi dobře stíhali vracet. Ve zhruba polovině 1. třetiny opět dobře zatápěla především dvojice Zubrus – Jágr, ale chybělo trochu přesnosti. O chvíli později se dostali do přečíslení 3 na 2 Carter, Josefson a Greene, Josefson zakončil dobrou střelou, ale Pavelec byl na místě. V čase 3:59 otevřel skóre Scheifele po dobré přihrávce Frolíka a rychlé nenápadné akci Jets 1-0.  To bylo z 1. třetiny vše.

Střely 7-8

I 2. třetinu začali Devils mnohem aktivněji, než hosté. Ve 4. minutě vyslal Ryder Henriqua do úniku, ten byl faulován Byfuglienem a Devs tak jsme viděli první přesilovku. PP nebyla špatná, ale srovnat se nepodařilo. Ve 29. minutě rozhodčí kontrolovali video, zda Winnipeg v nepřehledné situaci nevstřelili gól, ale skóre se neměnilo. To se měnilo až o pár vteřin později, když vyhrál buly Jokinen pro Kanea a ten prostřelil Martyho 2-0. V polovině třetiny byl nedovoleně bráněn Carter a Devils měli další šanci snížit. V této PP byli Devs o něco produktivnější, ale ke snížení to nevedlo. Následně byl vyloučen za podražení Zubrus. V oslabení se do úniku 2 na 1 dostal Henrique a Eliáš, který ale pálil jen do horní tyče. Oslabení bylo ubráněno. 4. minuty do konce třetiny byl vyloučen za faul kolenem Gelinas. Oslabení jsme ubránili, ale do konce třetiny jsme se na víc nezmohli. Takže stav stále 2-0.

Střely 16-17

Do 3. třetiny si Devils tedy přinesli těžký úkol. Devs byli opět aktivnější a Jets víceméně udržovali dvougólový náskok. Hosty držel Pavelec, který ani v polovině 3. třetiny po spoustě šancí nepovolil komplikace svého týmu. V 51. minutě se Devils konečně dočkali! Střelu Greena tečoval Eliáš a bylo sníženo 2-1. Půl minuty před koncem pojistil vítězství gólem do prázdné brány Setoguchi.

Střely 26-22

NEW JERSEY DEVILS 1-3 WINNIPEG JETS

16:01 Scheifele – Frolík, Byfuglien; 27:16 Kane – Jokinen; 50:44 Eliáš – Greene, Bernier; 59:32 Setuguchi – Little, Byfuglien