Peklo / Reporty / Díky skvělé třetí třetině vyhráli Devils v Carolině 5:2!

Díky skvělé třetí třetině vyhráli Devils v Carolině 5:2!

Ďáblům odveta s Carolinou vyšla na výbornou, díky vydařené třetí třetině berou dva body za výhru 5:2.

Ďáblové měli příležitost hned v první minutě, ale brankář Ward několika dobrými zákroky prokázal, že je opravdu ve výborné formě. Dokázal totiž vyrazit i Eliášovo zakončení do odkryté branky. V šesté minutě byl za vyhození puku mimo led vyloučen Marek Židlický. Hosté ale prokázali, že mají druhé nejlepší oslabení v celé NHL, a dvě minuty tak ubránili. Ve 12. minutě se po obtočení Gerbeho okolo branky dostal k zakončení Eric Staal, Schneider se ale včas přesunul a puk udržel. O tři minuty později se dostali Devils při ponechané výhodě do útočného pásma, a asi minutový tlak musel ukončit zákrokem lapačkou proti střele Gelinase Cam Ward. Vyloučen byl Jordan Staal (nedovolené bránění). A obránce Devils byl během početní výhody opět v akci – jeho přízemní dělovku ale vyrazil Ward betonem. Skóre v devatenácté minutě otevřeli hosté – k volnému puku v útočném pásmu dojel Mark Fayne, promptně vystřelil z první a překonal Warda – 0:1! Střelu ještě zřejmě ztečoval obránce Ron Hainsey. Devils pokračovali v tlaku, zpoza branky zkoušel své štěstí Tedenby – neúspěšně. Do konce první třetiny už se ale nic nestalo.
Střely: 5:14

Úvod druhé třetiny vyšel lépe domácím. Po nepřesné střele Murphyho stál ve správný čas na správném místě Jeff Skinner, který tak vyrovnal na 1:1. To bylo ve 22. minutě, o čtyři minuty později to mohlo být ještě horší pro Ďábly. Zpoza branky obdržel přihrávku Skinner, ale Schneider byl proti tomu, aby šla Carolina do vedení. Na druhé straně zase trefil tyčku skvěle hrající obránce Gelinas, což byla pro Devils velká škoda, Ward totiž vůbec neviděl. O chvilku později obránci Devils chybovali a po přihrávce Faulka za sebou nechali úplně volného Jordana Staala, který poslal domácí tým do vedení 2:1. Utkání se poté začalo trochu přiostřovat a hráči se mezi sebou začali pošťuchovat. Bylo vidět, že se jedná o utkání divizních rivalů. Bohužel z toho pramenil zbytečný faul Jaromíra Jágra, spíše z frustrace. Trest v podobě dvou minut přišel, v podobě přesilovkové branky ale ne. Ve 34. minutě se faulu dopustil Manny Malhotra a New Jersey tak hrálo druhou přesilovou hru v tomto utkání. Jenže ani tu nedokázalo využít, Hurikáni tak stále drželi jednobrankové vedení. Na konci třetiny (půl minuty) byl ještě vyloučen hostující obránce Andy Greene.
Střely: 8:6

A v přesilovce měl hned šanci Eric Staal, jenž byl u Schneidera nehlídaný – brankář Devils ho ale nenechal skórovat. Ubráněná přesilová hra měla hosty nabudit. Ve 47. minutě od modré vystřelil Židlický a před brankou byl na dorážku připraven Loktionov, jenže Ward stále držel svůj tým. A o dvě minuty se to New Jersey konečně podařilo. Opět to byl Loktionov – Brunner mu přenechal puk a ruský útočník trefil Wardovu škvírku mezi betony, jenž tak nedokázal puk dostatečně ztlumit – 2:2! A Ďábly to neuvěřitelně povzbudilo – krátce na to si totiž vybojovali přesilovou hru, za hákování byl potrestán Riley Nash. Šance byly – Merrill nabil Zajacovi, toho vychytal Ward. Další šance už ale byla proměněna. Gelinasovu střelu sice zblokoval Bellemore, ale pouze na hůl Henriquea, jenž otočil skóre na stranu Devils pohotovou dorážkou! / A o minutu později to bylo už 2:4! Střelu Jona Merrilla tečoval před Wardem Dainius Zubrus a puk propadl za záda domácího gólmana. Devils tak během pěti minut a 9 vteřin otočili z 1:2 na 4:2. A hostům to nestačilo – v 55. minutě zakončoval Bernier a několikrát dorážel Carter, brankář Ward ale puk tentokráte udržel před brankovou čárou. V 57. minutě na modré přejal od Zajaca pas Jaromír Jágr, který se následně prosadil z dorážky a dal na 2:5. Carolina od vyrovnání ze zápasu naprosto “odešla”. Diváci už začínali pomalu opouštět PNC Arenu. A tím pádem neviděli následné šance Berniera a Cartera, které ale brankou neskončili. To naštěstí Ďáblům vadit nemuselo, protože už se nic nestalo a tak si z Caroliny odvezli dva body za výhru 5:2.
Střely: 5:11

Carolina Hurricanes 2:5 New Jersey Devils
22. Skinner (Murphy, Nash), 27. J. Staal (Faulk, Hainsey) – 19. Fayne (Zubrus, Jágr), 49. Loktionov (Brunner, Ryder), 53. Henrique (Gelinas, Greene), 54. Zubrus (Merrill, Jágr), 57. Jágr (Zajac)

Střely celkově: 18:31

Hurricanes: Ward – Faulk, Hainsey, Bellemore, Komisarek, Murphy, Harrison – Gerbe, E. Staal, Ruutu, Tlustý, J. Staal, Dwyer, Skinner, Nash, Lindholm, Bowman, Malhotra, Dvořák
Devils: Schneider – Greene, Fayne, Gelinas, Židlický, Merrill, Volchenkov – Zubrus, Zajac, Jágr, Henrique, Eliáš, Brunner, Carter, Loktionov, Bernier, Tedenby, Josefson, Ryder

17: Ruský (ne)oblíbenec

Do začátku nového ročníku zbývá již jen 17 dní. Přípravné zápasy jsou v plném produ. Dnes si představíme nositele sedmnáctky. Simon Nolet (1975-1977) Vítěz Stanley Cupu z roku 1974 (tehdy hájil barvy Philadelphie) se do organizace dostal v roce 1974 při jejím vzniku a působil zde až do roku 1977. Odehrál zde 165 zápasů se …