Peklo / Reporty / Devils vyválčili vítězství nad Sabres až v prodloužení

Devils vyválčili vítězství nad Sabres až v prodloužení

Proti Buffalu se do brány opět postavil Cory Schneider. Hned po dvou minutách jsme viděli bitku. V netradiční roli se objevil Carter proti Folignovi. Carter dostal ale těžký zásah a z ledu byl odveden poměrně otřesen. Úvod zápasu byl ve znamení nepřesností z obou stran a také byl poměrně agresivní především ze strany Sabres. První náznak větší šance měli v 6. minutě Devils, kdy se do přečíslení 3 na 2 dostávali Jágr – Zubrus – Zajac, kombinace se však nezdařila. Hosté nezůstávali pozadu a vždy byli připraveni vyrazit do rychlého protiútoku. V polovině 1. třetiny namazal obránce Sulzer  Sabres Zajacovi přímo mezi kruhy, Enroth v brance byl však rychlý. V 2. polovině 1. třetiny Devils začali mít na ledě optickou převahu. Bohužel se to nijak výrazněji neprojevilo. Hrálo se téměř 7 minut bez přerušení a hra rychle ubíhala a měla dobré tempo. Minutu před koncem třetiny měla velkou příležitost Patrikova lajna, ale bohužel přihrávku Bernier před Enrothem nezpracoval. Pár vteřin před koncem skvěle presovali Bernier a Henrique, puk dostali na Patrika před branku a ten bohužel trefil jen tyčku. Z tohoto tlaku si alespoň Devils vybojovali přesilovku 14 vteřin před koncem třetiny. Za nedovolené bránění proti Henriquovi byl vyloučen Ehrhoff.

Střely 9-3

Před začátkem třetiny přišla zpráva, že se Carter již nevrátí, kvůli tržné ráně v obličeji. Druhou třetinu jsme tedy zahajovali 1 minutu a 45 vteřin dlouhou přesilovou hrou. Na poslední půlminutu z trestu se Devils dokázali usadit v pásmu, 3x vystřelili, ale bez úspěchu. V čase 3:30 se dostali do situace 2 na 1 Eliáš a Bernier, Eliáš situaci řešil sám, podařilo se mu vystřelit, ale Enroth opět na místě. V 5. minutě byl vyloučen Loktionov za sevření puku. Obdobně jako Devils, tak i Sabres se dokázali usadit až ve 2. polovině PP, tu ale Devils celkem bez problémů ubránili. V 9. minutě se do situace 2 na 1 dostali Brunner a Loktionov, Lokti se ale zbytečně vyvezl k mantinelu a střílel tak z většího úhlu a neúspěšně. V 11. minutě byl za podražení vyloučen Marek Židlický. Sabres sehráli přesilovku dobře a Devils se poprvé osvobodili až za 70 vteřin. Střely a kombinace Sabres byly nebezpečné, Devils ale však zvýšili své číslo úspěšně ubráněných oslabení. Ovšem za necelé půl minuty šli Devils opět do oslabení, opět podražení, tentokrát od Marka Fayneho. V polovině oslabení se 2 na 1 dostali Eliáš a Zubrus – ten dokázal vystřelit poskakující puk, střela ale nebyla nebezpečná. I toto oslabení se podařilo ubránit. Druhá přesilovka v podání Sabres již nebyla tak dobrá. Do konce třetiny se již nic nezměnilo.

Střely 15-10

Hned v 1. minutě jsme viděli velké šance na obou stranách. Henrique vybojoval za brankou soupeře puk, předložil před bránu Ryderovi, ten ale těsně minul a puk vylétl ze třetiny a založil tím útok pro Sabres, kteří se tak dostali do přečíslení 2 na 1. Naštěstí neúspěšného. V 5. minutě Bernier vybojoval přesilovou hru. Za hákování seděl Flynn. A odseděl si celé dvě minuty. Ani v polovině 3. třetiny nedošlo k žádné změně ve skóre. 7. minut před koncem byli opět Zajac a Zubrus osamoceni před Enrothem, ale ten chytal opravdu skvěle a šanci zneškodnil. I v závěru třetiny byli Devils stále aktivnějším a nebezpečnějším týmem, vše ale bohužel končilo na Enrothovi.

Střely 23-13

Prodloužení probíhalo klasicky. Střídaly se rychlé útoky s protiútoky, ale oba týmy si dávaly pozor a k žádným výrazným přečíslení nedocházelo. Necelou 1. minutu před koncem si však zavezl puk do pásma Bernier a z levé strany vymetl Enrothovi šibenici! Devils 1-0!

Střely celkem 24-15

NEW JERSEY DEVILS 1-0 BUFFALO SABRES

64:19 Bernier – Greene, Henrique

Devils: Schneider – Židlický, Greene, Fayne, Gelinas, Volčenkov, Merrill – Jágr, Zajac, Zubrus – Brunner, Eliáš, Henrique – Bernier, Loktionov, Carter – Ryder, Josefson, Janssen

Sabres: Enroth – Sulzer, Ehrhoff, Myers, Tallinder, Weber, Pysyk – Stafford, Hodgson, Moulson – Ott, Leino, D’Agostini – Girgensons, Ennis, Adam – Foligno, Flynn, Scott.

Čtěte také

Hráči Devils zamierili do Anaheimu a dnes sa pokúsia o ďalšiu výhru na tripe!

Tri zápasy, tri výhry. Taká je bilancia Devils na aktuálnom tripe. Hráči sa museli po víťaznom zápase nad Los Angeles Kings rýchlo presunúť do Anaheimu, kde ich čaká ďalší zápas proti domácim Ducks. Stretnutie začína v pondelok o 2:00 nášho času.

Ďáble, co na to říkáš...?