Peklo / Binghamton Devils / Nejdříve prohra v prodloužení, poté vysoká přestřelka – aneb Albany hrálo dva zápasy za sebou

Albany odehrálo dva zápasy za sebou a zde z nich máme reportáže.

ALBANY DEVILS 3:4pr. ADIRONDACK PHANTOMS

Obránce Phantoms, Bruno Gervais, rozhodl gólem v prodloužení o výhře farmy Philadelphie. Devils ale bod brali, jelikož v zápase prohrávali i 1:3.

Albany kontrolovalo většinu hry, především závěr. Celkově vyhrálo na střely 38:20, ale to na dva body nestačilo. Trefili se Reid Boucher, Harri Pesonen a Reece Scarlett.

“Po první třetině jsem si myslel, že jsme hráli velmi dobře,” řekl asistent kapitána, Tim Sestito pro web thealbanydevils.com. “Mnohokrát jsme posílali puk na branku, doráželi jsme. Skóre bylo na druhé straně, ale my jsme bojovali. V některých oblastech jsme nebyli dostatečně důslední, za což jsme zaplatili. Pak jsme začali makat a vybojovali vyrovnání, v prodloužení jsme pak bohužel neubránili to oslabení.”

Ofenzivní sílu Devils prokázalo i množství střel – 12:4 v první třetině, 14:7 ve druhé a 12:5 ve třetí. Vyrovnat už se podařilo ve druhé třetině, ale gól Tima Sestita nakonec uznán nebyl pro vysokou hůl.

Skóre otevřel v 5. minutě Petr Straka, poté vyrovnal Harri Pesonen. Ve 14. minutě ale poslal Adirondack do vedení zpět Kris Newbury.

13 sekund po začátku druhé třetiny se prosadil Jason Akeson a hosté vedli již o dvě branky. Ve 34. minutě na 2:3 snižoval Reece Scarlett, který dal druhý gól v sezoně.

“Trochu jsme sjel do středu a viděl jsem prostor,” popisuje nováček svojí branku. “Trochu to někdo od nich tečoval, ale góly, které dám, beru jakýmkoliv způsobem.”

Vyrovnat se podařilo v 56. minutě. Po asistencích Mike Sisla a Kellyho Zajaca skóroval Reid Boucher. Byl to jeho devátý gól v sezoně.

V prodloužení poté potrestal Zajacovo vyloučení Bruno Gervais.

Albany Devils 3:4pr. Adirondack Phantoms
13. Pesonen (Matteau), 34. Scarlett (Hrabarenka, K. Zajac), 56. Boucher (Sislo, K. Zajac) – 5. Straka (Bordson), 14. Newbury (Akeson, VandeVelde), 21. Akeson (VandeVelde, Gervais), 62. Gervais (Akeson, Manning)

Střely: 38:20 (12:4, 14:7, 12:5, 0:4)

Devils: Kinkaid – Helgeson, Young, Burlon, Kelly, Hrabarenka, McPherson, Scarlett – Whitney, Pelley, K. Zajac, Sestito, Boucher, Pesonen, McKelvie, Matteau, Sislo, Wohlberg, Hoeffel
Phantoms: Heeter – Alt, Konan, Lauridsen, Eddy, Manning, Gervais – Bordson, Newbury, Noebels, McGinn, Brown, Holmstrom, Straka, Cousins, VandeVelde, Flanagan, Akeson, Mangene

Sestřih utkání

ALBANY DEVILS 8:6 BRIDGEPORT SOUND TIGERS

To druhý zápas v sobotu (našeho času, první se hrál v 1:00 a tento ve 23:00) nabídl obrovskou gólovou podívanou. Diváci v Times Union Center viděli čtrnáct gólů. Matteau a Sislo vstřelili dvě branky, k tomu přidali i asistenci. Tim Sestito dal gól a dvakrát na něj nahrál. Povedený večer to byl pro útoky obou týmů, nikoliv však pro obránce a brankáře.

Devils vstřelili 8 branek teprve podruhé v historii, předtím se to podařilo 27.12.2008 proti Providence Bruins, kdy vyhráli 8:1.

“Líbilo se mi, že jsme dali několik gólů a vždy na ten jejich odpověděli,” chválil své svěřence trenér Rick Kowalsky. Zároveň jim ale i něco vytknul: “O víkendu jsme nebyli tolik důrazní v obraně, takže to musíme zlepšit. Ale nalezli jsme vždy způsob, jak vstřelit góly a získali tři body ze čtyř možných.”

Během druhé třetiny se na několik minut přerušila hra, jelikož Raman Hrabarenka hitoval Cornella do mantinelu tak “šikovně”, až se rozbilo plexisklo.

Hrabarenkův hit na Cornella

“Snažíme se neopakovat špatné věci a opakovat ty, které nám zajišťují dva body,” řekl po zápase Stefan Matteau. “Dostali jsme mnoho gólů, ale v ofenzivě to byl jeden z těch lepších zápasů – dali jsme osm branek.”

Skóre ve čtvrté minutě otevřel hostující Larson. V 7. minutě ale vyrovnal Mike Sislo. Bridgeport si vzal v čase 11:50 vedení zpět, trefil se Keenan. Pak už se ale v první dvacetiminutovce třikrát prosadili pouze Ďáblové – konkrétně Boucher, Sestito a Scarlett.

Ve druhé třetině nejprve snížil Allan Quine, na 3:5 následně upravil Sislo. Poté dokázal hostující tým vyrovnat na 5:5 díky trefám Brutona a Donovana. Pro oba hráče to byl první gól v sezoně. 19 sekund před koncem druhé třetině vrátil Albany vedení zpět Stefan Matteau.

Tentýž hráč se trefil i ve 46. minutě. Tříbrankové vedení a klid do řad Devils následně vnesl Chris McKelvie. Ani gól Larsona už poté Bridgeportu nestačil na případný obrat v divokém utkání.

Albany Devils 8:6 Bridgeport Sound Tiger
7. Sislo (Scarlett, Sestito), 16. Boucher, 17. Sestito (Kelly, Matteau), 20. Scarlett (Whitney, Sislo), 30. Sislo (K. Zajac, Kelly), 40. Matteau (Pesonen, K. Zajac), 46. Matteau, 53. McKelvie (Sestito, Hrabarenka) – 4. Larson (Johnson, Wetmore), 12. Keenan (Halmo, Jackson), 25. Quine (Halmo, Wetmore), 36. Bruton (Donovan, Langkow), 37. Donovan (Strome), 53. Larson (Bruton)

Střely: 32:15 (10:9, 14:3, 8:3)

Devils: Wedgewood – Helgeson, Burlon, Kelly, Hrabarenka, McPherson, Scarlett – Whitney, Pelley, K. Zajac, Sestito, Boucher, Pesonen, McKelvie, Matteau, Sislo, Boychuk, Wohlberg, Hoeffel
Sound Tigers: Reiter (53. Milner) – Cornell, Keenan, Mayfield, Cantin, Jackson, Donovan – Lee, Sim, Bruton, Larson, Strome, Wetmore, Quine, Persson, Halmo, Sundström, Johnson, Langkow