Peklo / Preview / Devils a Red Wings se potkají po dvou letech

Devils a Red Wings se potkají po dvou letech

5. duben 2012. To je datum, kdy se naposled potkaly týmy z New Jersey a Detroitu. Tehdy dokázali Ďáblové v Joe Louis Aréně zvítězit 2-1. Úspěšnými střelci tehdy byli Petr Sýkora a Alex Ponikarovsky, Marty si připsal 23 zákroků. V této sezoně se díky tomu, že byl Detroit přeřazen do Východní konference, potkáme celkem 3x. Dnes v noci a poté ještě 4. a 7. března příštího roku.

5. duben 2012    |    NJD 2-1 DET

Detroit (5-3-2) má z posledních 10-ti zápasů podobnou statistiku jako Devils (5-4-1). V posledních 5-ti zápasech ale zabrali a dokázali hned 4 vyhrát. Pouze ve středu podlehla Rudá křídla doma Philadelphii 6-3. Předtím dokázala vysokými poměry své soupeře převálcovat – Ottawa 4-2, Islanders 5-0, Boston 6-1 a Buffalo 3-1. Je zřejmé, že palebná síla Detroitu je obrovská. O tu se stará především se 30-ti body (11+19) lídr bodování Red Wings Henrik Zetterberg (11+19). Ten je následován Pavlem Datsyukem (12+11) a bývalým kapitánem Sens Danielem Alfredssonem (7+15).

Celkově si Detroit ale stojí lépe, než Ďáblové. V Atlantické divizi drží 4. příčku, v konferenci pak 5. příčku. Ďáblové prosinec nezačali úplně dobře. Ve dvou prosincových zápasech začali dvěma prohrami proti Canadiens. Z toho druhého si odnesli alespoň bod, když doplatili na svého letošního strašáka – samostatné nájezdy.

Zdá se, že by se mohl pomalu probouzet střelec Ryder, který v obou zápasech proti Montréalu vstřelil branku a připsal si k tomu jednu asistenci. Doufejme tedy, že jeho střelecký apetit bude trvat. Do brány se podruhé za sebou postaví Cory Schneider.

IR listina Ďáblů je stále velmi široká, naštěstí ale od posledního zápasu nikdo nepřibyl a tak čítá stále stejnou petici hráčů – Larsson, Salvador, Carter, Clowe a Gionta. O pár řádků výše jsem dělal výčet nejproduktivnějších hráčů Red Wings – především Zetterberg a Datsyuk. Oba jsou ale zranění a tak se snad obraně Ďáblů alespoň trošku uleví. Zetterberg má problémy se zády, Datsyuk se potýká s otřesem mozku. To ale není vše, tak jako Devils i Red Wings mají podobně širokou marodku. Dále jsou zranění Darren Helm, Todd Bertuzzi a Danny DeKeyser. Všichni tři mají shodou okolností problémy s ramenem.

Do sestavy se dnes pravděpodobně nevejde Brunner, Tedenby a Harrold.

Zubrus – Zajac – Jagr
Henrique – Elias – Bernuer
Boucher – Loktionov – Ryder
Sestito – Josefson – Janssen

Greene – Fayne
Volchenkov – Zidlicky
Gelinas – Merrill

Schneider

STREAM BUDE ZAJIŠTĚN!

Komentáře

Čtěte také

DEVILS MAJÍ PRVNÍ VOLBU

JE TO DOMA New Jersey Devils zažívají Dejavu a po dvou letech opět budou v Draftu, konaném 21. června 2019 ve Vancouveru, vybírat z prvního místa! Dle odborné veřejnosti je předpokládanou jedničkou draftu je americký útočník Jack Hughes. Konečné výsledky loterie: 1 . New Jersey Devils2. New York Rangers3. Chicago Blackhawks4. Colorado Avalanche5. Los Angeles …

Ďáble, co na to říkáš...?