Peklo / Reporty / Devils měli proti Detroitu pouze 11 střel, a tak prohráli

Devils měli proti Detroitu pouze 11 střel, a tak prohráli

Devils proti Detroitu nepodali dobrý výkon a prohráli 1:3. Závěr zápasu výrazně ovlivnilo i špatné vyloučení Coryho Schneidera.

Ďáblové měli příležitost hned v první minutě. Puk se postupně dostal k Jágrovi, který už měl odkrytou branku, ale se zpracováním kotouče měl potíže a tak zakončil pouze do boční sítě. Tlak pokračoval a z toho pramenil faul Brendana Smithe (krosček na Zajaca). Domácí ale tuto výhodu nevyužili. V desáté minutě zavezl do pásma puk Janssen a předložil ho Josefsonovi, který ale trefil tyčku Gustavssonovy branky. Ve 14. minutě byl, v jinak nezáživném zápase, vyloučen hostující útočník Johan Franzen. Přesilovku se podařilo využít – Greene zavezl puk od vlastní brány do útočného pásma, nahrál na Eliáše a sjel si před branku, aby celou akci zakončil – 1:0! Poté ale mohlo být vyrovnáno, Schneider po střele Weisse mohl děkovat svému dresu, který za jeho zády dostatečně ztlumil puk. Velké štěstí pro domácí. V 18. minutě měli Red Wings další šanci, ale několik zakončení pochytal Cory Schneider. Zvlášť nebezpečnou střelu dvakrát zaznamenal Kyle Quincey, ale ovace od fanoušků, včetně pokřiku jeho příjmení, si vysloužil brankář New Jersey. Na počátku poslední minuty se před brankou v příležitosti zjevil Jágr, ale pálil mimo. Následně do dobré šance sjížděl Dainius Zubrus, ten ale nevyzrál na brankáře Gustavssona.
Střely: 4:8

První příležitost měli ve druhé třetině domácí – ve 24. minutě posílal Bernier puk před branku a Gustavsson ani neměl pořádný přehled o puku. V jednu dobu ho měl dokonce za zády a v cestě do branky mu zabránil skvělým zákrokem lapačkou. Komentátor Chico Resch po záznamu akce konstatoval: “Zákrok měsíce!” Ve 26. minutě byl Bernier vyloučen, a tak dostal Detroit první příležitost k přesilovce. Hned v jejím úvodu měl před Schneiderem šanci Bertuzii, puk ale dopravit za brankovou čáru nedokázal. Poté v oslabení rozjel akci Eliáš a Josefsonovi po nahrávce chyběla o centimetr delší hokejka k tomu, aby dopravil puk do sítě. Přesilovou hru hosté nakonec nevyužili. Ve 29. minutě nabil Zajac do šance Jágrovi, ten ale vystřelil přímo do brankáře a tak neuspěl. O čtyři minuty později se Jonathan Ericsson dopustil faulu a přesilovou hru hráli domácí, jenže využití nepřišlo. To krátce po ní se málem prosadil navrátilec z trestné, ale ke své smůle netrefil puk ideálně. 36 sekund před koncem třetiny se podařilo Detroitu vyrovnat, Drew Miller poslal puk před branku a  Joakim Andersson ho dorazil do odkryté branky – 1:1.
Střely:
4:8

2 minuty po začátku třetího dějství se zbytečného útočného faulu dopustil Michael Ryder a Devils se tak museli bránit. To se jim podařilo i přes dobrou šanci Abdelkadera, tu totiž zneškodnil brankář Cory Schneider. Jenže v čase 45:15 přišlo další vyloučení – tentokráte to byl Marek Židlický, kdo se dopustil přestupku proti pravidlům. Devils ale prokázali, že mají jedno z nejlepších oslabení v NHL a ani tentokráte neinkasovali. V 50. minutě byl vyloučený Emmerton a tentokráte měli tak možnost početní výhody Ďáblové, kteří do té doby neměli ještě ani 10 střel! V její polovině měl dobrou šanci Jágr, který se do zakončení procpal i přes obránce, ale neuspěl. Následnou ránu Židlického zblokovali bránící hráči. Takže ani po této přesilové hře nedokázali Devils dosáhnout alespoň 10. střely na branku. A ještě horší to bylo v 53. minutě – na konci krásné kombinace Detroitu se objevil Johan Franzen a bylo to 1:2. O chvíli později dobře pálil od modré Merrill, ale pouze vyprášil betony Gustavssona. Situace se pořád nelepšila, především, když byl pět minut před koncem vyloučen Zajac. Red Wings neskórovali, ale hned po vypršení trestu mohl Andersson, který jel sám na Schneidera – ke štěstí domácího celku ale branku přestřelil. Čas ubíhal velmi rychle a Devils nemohli získat puk pod kontrolu, fanoušci už tím byli ztrápení a někteří začínali bučet. 68 sekund před koncem byl Schneider vyloučen za hraní v nepovolené rohové zóně, ale podle opakovaných záznamů bylo vyloučení špatné. Nebo minimálně velmi, velmi přísné. No a Rudým Křídlům stačily pouze čtyři sekundy k rozhodnutí zápasu – Tomáš Tatar se posadil hned po vhazování, 1:3. A zápas skončil. Komentátoři, trenér, fanoušci, hráči … snad všichni se shodli na tom, že vyloučení Schneidera bylo chybné. To sebralo Devils možnost obratu v závěru.
Ale za prohrou stály i jiné důvody, například malé množství střel.
Střely: 3:5

New Jersey Devils 1:3 Detroit Red Wings
14. Greene (Eliáš) – 40. Andersson (Miller, Alfredsson), 53. Franzen (Nyquist, Tatar), 59. Tatar

Střely celkově: 11:21

Devils: Schneider – Greene, Fayne, Volchenkov, Židlický, Gelinas, Merrill – Zubrus, Zajac, Jágr, Henrique, Eliáš, Bernier, Boucher, Loktionov, Ryder, Sestito, Josefson, Janssen
Red Wings: Gustavsson – Kronwall, Ericsson, Quincey, Smith, Kindl, Lashoff – Nyquist, Franzen, Bertuzzi, Abdelkader, Weiss, Alfredsson, Miller, Andersson, Tatar, Cleary, Emmerton, Samuelsson

17: Ruský (ne)oblíbenec

Do začátku nového ročníku zbývá již jen 17 dní. Přípravné zápasy jsou v plném produ. Dnes si představíme nositele sedmnáctky. Simon Nolet (1975-1977) Vítěz Stanley Cupu z roku 1974 (tehdy hájil barvy Philadelphie) se do organizace dostal v roce 1974 při jejím vzniku a působil zde až do roku 1977. Odehrál zde 165 zápasů se …