Peklo / Hlavní zprávy / Hokejový svět…Jak to vidím já…?

Hokejový svět…Jak to vidím já…?

Měla jsem to štěstí navštívit USA a jako správný sportovní fanoušek jsem si nemohla nechat ujít hokej v této zemi.

Můj cíl…? Vidět hrát hlavně naše české hokejisty, v tomto případě byl New Jersey Devils ideální tým….Eliáš, Jágr, Židlický. Jakou ti kluci musí mít formu, jak moc museli dřít, aby se dostali až sem. Uvažte vzdálenost mezi ČR a USA (přes 6000 km), porovnejte obrovský rozdíl mezi velikostí těch dvou zemí a dojde Vám, jak veliké úsilí museli vynaložit, aby tady zazářili.
Až budete v Americe…doporučuji…běžte určitě na hokej a to nejen kvůli té hře plné energie, zvratů, štěstí i smůly…Vezme Vám dech ta atmosféra před i během zápasu napjatá jako struna. Něžné i nelítostné šarvátky mezi fanoušky dvou týmů lačných po výhře, dav vás strhne svým “Let’s go Devils!!!!”. Prostě mezi ně patříte, jste součástí hokeje, cítila jsem se skvěle, fandila jako o život a nemohla pochopit proč můj tým prohrál.
Pak jsem se ale na věc podívala očima obyčejného člověka. Ti hokejisté mají těžký život…trénink, posilovna, zápas…mezi tím jsou leckdy spousty hodin na cestách, musí zvládnout časové posuny vše pořád dokola…ale hlavně maximální nasazení…každý zápas…bez ohledu na to jestli jsou nebo nejsou ve své kůži.
Pro mě byl ten hokej splněný sen…a tak chci poděkovat svým přátelům Jitce a Markovi, že mi umožnili sem přijet, Kamile a Braňovi, že se mnou sdíleli moji hokejovou radost a moje největší poděkování je pro (mohu-li říct kamaráda) Zdeňka Gaždu, který mi s nesmírnou laskavostí a humorem sobě vlastním pomohl nahlédnout za “bránu hokejového stadionu” a podívat se na hokej z trochu jiného úhlu.
Přeji Ďáblům : Mějte přesné střely ,hrajte fér hru,žádná zbytečná zranění…a hlavně hokejové štěstíčko.

 

                                                     Pavla Vašatová

Děkujeme Pavle, že se s námi podělila o své zážitky a doufáme, že i další čeští a slovenští fanoušci budou moci takový zážitek poznat na vlastní kůži! :)

Čtěte také

Bude sedmička šťastná a přinese Ďáblům první výhru?

Už jde opravdu do tuhého. Devils jsou jednoznačně nejhorším týmem letošního ročníku, na kontě nemají ani jednu výhru a chvost tabulky se nyní stal jejich domovem. Doufejme, že dnešní rivalitní utkání proti New York Rangers bude to zlomové a Ďáblové se ze dna tabulky odlepí. Pro všechny, co mají na starosti fungování organizace Devils, musí …

Leave a Reply

Your email address will not be published.