Peklo / Hlavní zprávy / Hokejový svět…Jak to vidím já…?

Hokejový svět…Jak to vidím já…?

Měla jsem to štěstí navštívit USA a jako správný sportovní fanoušek jsem si nemohla nechat ujít hokej v této zemi.

Můj cíl…? Vidět hrát hlavně naše české hokejisty, v tomto případě byl New Jersey Devils ideální tým….Eliáš, Jágr, Židlický. Jakou ti kluci musí mít formu, jak moc museli dřít, aby se dostali až sem. Uvažte vzdálenost mezi ČR a USA (přes 6000 km), porovnejte obrovský rozdíl mezi velikostí těch dvou zemí a dojde Vám, jak veliké úsilí museli vynaložit, aby tady zazářili.
Až budete v Americe…doporučuji…běžte určitě na hokej a to nejen kvůli té hře plné energie, zvratů, štěstí i smůly…Vezme Vám dech ta atmosféra před i během zápasu napjatá jako struna. Něžné i nelítostné šarvátky mezi fanoušky dvou týmů lačných po výhře, dav vás strhne svým “Let’s go Devils!!!!”. Prostě mezi ně patříte, jste součástí hokeje, cítila jsem se skvěle, fandila jako o život a nemohla pochopit proč můj tým prohrál.
Pak jsem se ale na věc podívala očima obyčejného člověka. Ti hokejisté mají těžký život…trénink, posilovna, zápas…mezi tím jsou leckdy spousty hodin na cestách, musí zvládnout časové posuny vše pořád dokola…ale hlavně maximální nasazení…každý zápas…bez ohledu na to jestli jsou nebo nejsou ve své kůži.
Pro mě byl ten hokej splněný sen…a tak chci poděkovat svým přátelům Jitce a Markovi, že mi umožnili sem přijet, Kamile a Braňovi, že se mnou sdíleli moji hokejovou radost a moje největší poděkování je pro (mohu-li říct kamaráda) Zdeňka Gaždu, který mi s nesmírnou laskavostí a humorem sobě vlastním pomohl nahlédnout za “bránu hokejového stadionu” a podívat se na hokej z trochu jiného úhlu.
Přeji Ďáblům : Mějte přesné střely ,hrajte fér hru,žádná zbytečná zranění…a hlavně hokejové štěstíčko.

 

                                                     Pavla Vašatová

Děkujeme Pavle, že se s námi podělila o své zážitky a doufáme, že i další čeští a slovenští fanoušci budou moci takový zážitek poznat na vlastní kůži! :)

Komentáře

Čtěte také

DEVILS MAJÍ PRVNÍ VOLBU

JE TO DOMA New Jersey Devils zažívají Dejavu a po dvou letech opět budou v Draftu, konaném 21. června 2019 ve Vancouveru, vybírat z prvního místa! Dle odborné veřejnosti je předpokládanou jedničkou draftu je americký útočník Jack Hughes. Konečné výsledky loterie: 1 . New Jersey Devils2. New York Rangers3. Chicago Blackhawks4. Colorado Avalanche5. Los Angeles …

Ďáble, co na to říkáš...?