Peklo / Hlavní zprávy / Židlický zpět v tréninku, Harrold má lehčí zranění

Židlický zpět v tréninku, Harrold má lehčí zranění

Obránce Marek Židlický opět trénuje a pocestuje s týmem do Columbusu, Peter Harrold se vypořádává s lehkým zraněním.

Obránce Marek Židlický dnes trénoval na dobrovolném tréninku v Prudential Center poté, co zmeškal zápas s Rangers kvůli zranění v horní části těla.

Trenér Peter DeBoer v rozhovoru pro deník The Record potvrdil, že pocestuje s týmem do Columbusu, kde v zítřejší noci sehrají od 1:00 Devils zápas.

Tréninku se účastnil taktéž Ryane Clowe, který je zraněný již téměř dva měsíce. 13. října utrpěl otřes mozku po faulu od Jacoba Trouby z Winnipegu.

Trénink vynechali obránci Greene a Harrold a útočníci Zajac, Eliáš, Zubrus, Bernier, Henrique a Ryder.

DeBoer řekl, že Harrold se vypořádáv s menším zraněním, ale ráno bruslil. Bruslil taktéž Stephen Gionta, který měl zraněný kotník.

Kouč nadále potvrdil, že v Columbusu by měl chytat Martin Brodeur.

Tréninku se zúčastnili:
BRANKÁŘI:
Brodeur, Schneider
OBRÁNCI: Fayne, Volchenkov, Židlický, Gelinas, Merrill
ÚTOČNÍCI: Jágr, Boucher, Brunner, Sestito, Loktionov, Janssen, Josefson, Tedenby, Clowe

Je to už několik dnů od doby, kdy měli Devils kompletní trénink. Naposledy to bylo 19. listopadu v Anaheimu. Poté totiž začala série 11 zápasů v 18 dnech.

Od té doby měli Deivls poprvé dva dny volna. V neděli dostali volno a dnes byl trénink dobrovolný, aby si hráči pořádně odpočinuli.

“Z volného času jsme si chtěli vzít výhodu, především pro ty, kteří toho hodně odehráli,” vysvětlil DeBoer svůj krok.

Trenér New Jersey samozřejmě ví, že jsou věci, které tým potřebuje na kompletním tréninku vypilovat, ale cítil, že odpočinek je v tuto chvíli důležitější.

“Samozřejmě vždy tyto věci zvažujete,” řekl DeBoer. “Hodně jsme se naučili při video-mítinku. Samozřejmě bych chtěl mít nějaký trénink. Každý trenér by to tak chtěl, ale ne navzdory výdajům energie. Ale zase navzdory tomu rozpisu byla naše energie velmi dobrá.”

Po zápase v Columbusu hrají Devils na ledě Pittsburghu, což bude jejich 20. venkovní zápas. Jen pro srovnání, doma hráli třináctkrát.

Na druhou stranu to má i pozitivum. Od dalšího utkání budou hrát 9 ze 13 zápasů doma.

Dalším velkým pozitivem je zlepšení bilance. V prvních utkáních venku nevyhráli ani jednou ze sedmi zápasů. V posledních 11 zápasech je bilance lepší (7-3-1).

“Hráli jsme venku a podle toho to vypadá,” soudí kouč DeBoer. “Myslím, že ale venku hrajeme pohodlně. Po startu, který jsme měli – a že to byl velmi slabý start – jsme to zlepšili. V posledním měsíci jsme venku hráli velmi dobře.”

DeBoer nadále věří, že množství venkovních zápasů by mohlo být v závěru sezony výhodou.

“Myslím, že to je výhodné, když se s tím vypořádáte a zůstanete ve hře,” řekl po dnešním tréninku. “Pokud vás to nesráží, což zatím nedělalo, vidíte to jako výhodu. Samozřejmě budeme teď hrát pár zápasů doma. Budeme více odpočatí a možná na tom nachytáme více soupeřů.”

Komentáře

Čtěte také

Prežívajú Diabli najlepšie leto v histórii organizácie? Rok 1991 by bol určite proti!

Vedeniu Devils sa počas 38 dní podarilo získať veľmi kvalitné portfólio hráčov – do tímu z Newarku postupne prišli Jack Hughes, P.K. Subban, Wayne Simmonds a v priebehu minulého týždňa zatiaľ posledná posila Nikita Gusev. Fanúšikovia Devils môžu byť naozaj spokojní s posilnením ich obľúbeného tímu, ktorý sa bude snažiť o návrat do vyraďovacích bojov …

Leave a Reply

Your email address will not be published.