Peklo / Reporty / Ďáblům se bohužel obrat dokonat nepodařil

Ďáblům se bohužel obrat dokonat nepodařil

Ďáblové úvod zápasu vůbec nezvládli a po necelé minutě prohrávali 1-0. Kunitz nahodil od modré na Coryhoa ten puk zastavil. Ten ovšem zůstal ležet mezi betony a dojíždějící Kunitz a Dupuis dostali puk za Coryho záda. I nadále měli mírnou převahu domácí, což se projevilo především na poměru střel. Hra poměrně rychle plynula a na další přerušení jsme si počkali až do 7. minuty. O necelou minutu později ztratil puk ve středním pásmu Jon Merrill a Tučňáci se dostali do přečíslení 2 na 1. Sutter posunul na  Connora a ten tak ujížděl osamocen na bránu Devils a nemýlil se 2-0. V 15. minutě bylo ještě hůř. Před bránou odvedl perfektní práci Jayson Megna, což se rozhodně nedá říci o Henriquovi. Ten svého hráče nechal v klidu dorážet a Cory byl bezmocný 3-0. V závěrečných dvou minutách si Devils dokázali vytvořit tlak a šance v útočném pásmu, na gól to však nestačilo.

Střely 12 – 7

Do 2. třetiny museli jít borci s tím, že již nesmí inkasovat branku a co nejdříve nějakou vstřelit. Hned v prvním střídání si lajna Jágr – Zubrus – Zajac vytvořila slušný tlak, který vyústil ve vyloučení Olliho Maatty za vysokou hůl. Přesilovka byla poměrně nebezpečná, Devils 4x vystřelili, ale na vstřelení gólu to opět nestačilo. V prvních čtyřech minutách Ďáblové zasypali Fleuryho 8-mi střelami a po 3 a půl minutě se i Devils dočkali. Od levého mantinelu střílel Volchenkov a střelu tečoval Patrik Eliáš 3-1. I nadále zůstali Devils v tlaku a o necelou minutu se podařilo po skvělé práci na brankovišti Dainiu Zubrusovi skórovat podruhé a Devils byli zpět ve hře 3-2! I dále zůstávali Devils na puku a měli převahu a hra se začínala přiostřovat, jelikož se Penguins nelíbila převaha Devils, snažili se jejich hru rozbít tvrdšími zákroky. To si samozřejmě ani Devils líbit nenechali a pěknými hity se prezentovali třeba Gelinas nebo Merrill. Ve 12. minutě jsme viděli druhou přesilovku v zápase a opět pro Devils. Vyloučen byl za  krosček na Volchenkova Kunitz. Přesilovka opět nebyla špatná, Devils měli tlak, čas v útočném pásmu, střely, ale bohužel bez gólu. Po zbytek třetiny dokázali Devils držet z větší části puk na svých hokejkách, ale polozázrak se jim dokonat nepodařil a rozdíl jedné branky se přenesl i do 3. třetiny. Ve 2. třetině dokázali Ďáblové Tučňáky přestřílet vysoko 19-5.

Střely 17 – 26

Jak druhou třetinu Devils ukončili, tak také tu 3. začali. Tlakem, střelbou, obrovským důrazem, Mohli jsme zkrátka vidět všechno to, co jsme v té 1. neviděli. Ve 2. minutě nastřelil Henrique tyčku. V 6. minutě se do situace 2 na 1 dostali Brunner a Bernier. Bernier vystřelil, Fleury vykopnul, ale Brunner nestihl zareagovat ovšem k dorážce se dostal Bernier, ale Fleury i na podruhé jeho střelu pokryl. Devils byli velmi blízko vyrovnání. Další šanci na vyrovnání měl Brunner, když jej samotného vyslal Bernier. Brunner si udělal dobrou kličku na forhend, Fleuryho lapačka však byla proti a tak se ani nyní skóre neměnilo. O půl minuty později se do situace 2 na 1 dostali Ryder a Boucher, ale bohužel Boucher neměl dostatek času po Ryderově přihrávce. Bohužel 2 a půl minuty do konce zápasu oslabil tým a poprvé jej poslal do oslabení  Henrique, když zlomil hůl a snažil se jí ještě zasáhnout puk. 50 vteřin do konce Devils odvolali Coryho a hrálo se 5 na 5, později 6 na 5

Střely 23-39

PITTSBURGH PENGUINS 3-2 NEW JERSEY DEVILS

0:41 Dupuis – Kunitz, Crosby; 7:55 Conner – Sutter, Vitale; 14:40 Megna – Despres, Engelland; 23:24 Eliáš – Volchenkov, Bernier; 24:20 Zubrus – Jágr, Zajac

Penguins: Fleury – Letang, Maatta, Niskanen, Engelland, Bortuzzo, Despres – Dupuis, Crosby, Kunitz, Megna, Malkin, Jokinen, Vitale, Sutter, Conner, Kobasew, Sill, Adams

Devils: Cory Schneider – Andy Greene, Mark Fayne, Anton Volchenkov, Marek Zidlicky, Eric Gelinas, Jon Merrill – Dainius Zubrus, Travis Zajac, Jaromir Jagr, Steve Bernier, Patrik Elias, Damien Brunner, Reid Boucher, Adam Henrique, Michael Ryder, Tim Sestito, Jacob Josefson, Cam Janssen

14: Loajalita předností

Všichni fanoučci New Jersey Devils ví, kdo v současném kádru nosí čtrnáctku, ale ví, kdo ji nosil v historii týmu? Dneš ji je představíme. Lynn Powis (1975) Draftován Montrealem v roce 1969, do organizace se dostal po přestupu z Chicaga. Odehrál 73 zápasů se ziskem 31 bodů (11+20). Craig Patrick (1976) Člen hokejové síně slávy …