Peklo / Preview / Po týdnu opět doma

Po týdnu opět doma

Ďáblové včera neslavně ukončili krátký trip po stadionech divizních soků. Během této série nastoupili ke třem zápasů, ze kterých si odnesli pouhopouhé dva body. O to víc tyto ztráty mrzí, protože všechny souboje byly souboji přímými o pozice v Metropolitní divizi. A i přesto, že v jednom zápase dokázali získat oba body, jeden darovali Rangers, což se opět nemusí v konečném zúčtování vyplatit. Je zjevné, že o postupové příčky se bude v tom lepším případě bojovat až do konce sezony. V tom horším případě Devils z tohoto boje vypadnou již dříve. Nepíše se to hezky, ale je to tak. No, dost chytráctví – směr dnešní noc ↓

Dnes se podruhé setkáváme s týmem Tampa Bay Lightning, který si v této sezoně vede velmi slušně i přesto, že se zranil jeho nejproduktivnější hráč Steven Stamkos. Určitě si všichni vybavujeme první zápas proti Bolts, kdy svým únikem a vítězným gólem na 2-1 získal Jaromír Jágr 2 body pro Devils. Tyto okamžiky si můžete připomenout níže.

Tampa má za sebou trojici zápasů, ve kterých se muselo rozhodovat až v prodloužení resp. na nájezdy. Minulou sobotu byli Bolts poraženi doma v prodloužení Winnipegem, v úterý pak opět podlehli v přestřelce Capitals 6-5, tentokráte na nájezdy. Napotřetí se již Tampa dočkala a to když ve čtvrtek na nájezdy porazila Rudá křídla z Detroitu 2-1, když se vítězným nájezdem blýskl kapitán Matrin St. Louis.

Východní konference 14-12-2013

Když se podíváme na bilanci z posledních 15-ti zápasů (6-6-3) je vidět, že zranění Stamkose má velký vliv, který se právě v tom prvním z 15-ti zranil. Poté následovali ještě 2 těsné výhry Bolts, pak ale 4zápasový útlum a nyní jsou výkony střídavě nevyrovnané. I to ale prozatím stačí Lightning na 3. místo v Atlantické divizi, která je mimo jiné slušně nabitá, což svědčí o tom, v jak dobrém  rozpoložení se tuto sezonu zatím Tampa nachází a mohla si dovolit v posledních zápasech mírně povolit.

Devils v současné době s jistotou opanovávají předposlední pozici Metropolitní divize. Zní to sice hrůzostrašně, ale na třetí postupovou pozici ztrácí Devs 3 body, takže není třeba skládat zbraně.

Po zranění Stamkose se do čela týmových statistik prodral kapitán St. Louis, který k dnešnímu dni nastřádal 30 bodů (13+17). S 20-ti body (10+10) jej následuje Filppula a dva 17-ti bodový Johnson a Purcell – oba 7+10.

29. říjen 2013    |    NJD 2 – 1 TBL

Zranění hráči

Lightning: J. T. Brown (nezveřejněno), Keith Aulie (horní část těla), Victor Hedman (dolní část těla), Brian Lee (koleno), Ryan Malone (horní část těla), Tom Pyatt (zlomená klíční kost), Steven Stamkos (zlomená holenní kost), Pierre – Cedric Labrie (dolní polovina těla) je day-to-day.

Devils:  Anton Volchenkov (bolavá záda), Bryce Salvador (noha), Ryane Clowe (otřes mozku), Peter Harrold (noha), Larsson (dolní část těla), Ryan Carter (stehno), Stephen Gionta (kotník). Salvador a Clowe jsou připraveni hrát, Volchenkov včera v Pittsburghu již nastoupil.

Předpokládané sestavy

BUDE DOPLNĚNO

Komentáře

Čtěte také

DEVILS MAJÍ PRVNÍ VOLBU

JE TO DOMA New Jersey Devils zažívají Dejavu a po dvou letech opět budou v Draftu, konaném 21. června 2019 ve Vancouveru, vybírat z prvního místa! Dle odborné veřejnosti je předpokládanou jedničkou draftu je americký útočník Jack Hughes. Konečné výsledky loterie: 1 . New Jersey Devils2. New York Rangers3. Chicago Blackhawks4. Colorado Avalanche5. Los Angeles …

Ďáble, co na to říkáš...?