Peklo / Hlavní zprávy / Brodeur svým 124. shutoutem pomohl k výhře Devils

Brodeur svým 124. shutoutem pomohl k výhře Devils

Brankář Martin Brodeur byl jednou z klíčových postav duelu s Tampou Bay, který Devils vyhráli 3:0.

Trenér Devils, Peter DeBoer řekl před zápasem, že v posledních týdnech přemýšlel, který z brankářů převezme opět roli jedničky v klubu.

A zdá se, že máme jasno. V Prudential Center se totiž v noci na dnešek zaskvěl skvělým výkonem (33 zákroků) Martin Brodeur.

Čisté konto bylo pro Brodeura celkově třetí v sezoně a 124. v lize.

“Kdyby to tak mohlo být každý večer, bral bych to,” řekl DeBoer s úsměvem. “Je to přesně to, co jsme potřebovali. V pravý čas.”

Je to sice pouze jeden zápas, ale Devils ho potřebovali, protože z posledních šesti zápasů pětkrát prohráli (1-4-1) a spadli na sedmé místo Metropolitní divize.

“Je těžké vyhrát párkrát v řadě, načít nějakou sérii,” řekl Brodeur v rozhovoru pro The Record. “V tabulce máme pořád štěstí, protože naší divizi se moc nedaří, ale na to nemůžeme každý den spoléhat. Potřebujeme začít vyhrávat. Je to sice jen začátek, ale to už říkáme celý rok.”

DeBoer v posledních dnech střídal v brance Schneidera a Brodeura s doufáním, že někdo z nich převezme roli jedničky.

Ačkoliv byl Brodeur v klubu jedničkou téměř 20 let, musel se letos často dělit o místo v brance se Schneiderem. Díky tomu startoval o dost méně.

“Pro mě to bylo samozřejmě těžké, nebýt v brance pořád, ale je to prostě tak, jak to je,” řkel Brodeur. “Jsem si jistý, že Schneids je na stejné lodi. Je to prostě tak, že máme dva, kteří můžou chytat. Rozhodnutí jsou vždy těžká.”

Nejvíce se Brodeurovi zadařilo ve druhé třetině, kdy Lightning přestříleli domácí tým 14:5. Největší zákrok vytáhl ve 26. minutě, kdy vychytal Martina St. Louise.


Brodeurův skvělý zákrok na St. Louise

Poté přidal několik dalších skvělých zákroků. I přes ty roky jsou stále pro Brodeura čistá konta vyjímečná.

“To jsou,” potvrdil. “To je to, proč hrajete hokej – být schopní skončit bez inkasování branky. Je to práce brankářů, takže když je máte, je to skvělé.”

Komentáře

Čtěte také

Nový analytik Ďáblů Tyler Dellow: Pomůžeme jak trenérům, tak manažerovi Sherovi

Tyler Dellow. Že vám to jméno nic neříká? To vůbec nevadí, my vám ho představíme! Jedná se o nového viceprezidenta analytického oddělení New Jersey Devils. Dellow dosud pracoval například jako redaktor Sportsnet či jeho vlastní stránky mc79hockey.com. Jeho práce s analytikou zaujala v NHL již v roce 2014, kdy začal pracovat v organizaci Edmontonu Oilers …

Ďáble, co na to říkáš...?